Tomasz Wojtala
(agrest)

Tomasz Wojtala (agrest) (Drużyna Tradycji im. 70 pułku piechoty w Pleszewie)  | Pleszew, Gołuchów blog rekonstrukcyjny - dobroni.pl
status: Nowy
login: agrest
grh: Drużyna Tradycji im. 70 pułku piechoty w Pleszewie
w portalu od 2009-10-16
Interesuję się tematyką wojskową i historią (głównie: Wojna Obronna 1939, II wojna światowa, powstanie wlkp. 1918/19).
W 2009 roku założyliśmy GRH Drużynę Tradycji 70 Pułku Piechotyw Pleszewie pod patronatem Starosty Pleszewskiego. Celem naszej grupy jest kultywowanie pamięci o 70 pp z Pleszewa, udział w rekonstrukcjach historycznych i obchodach rocznicowych.
W 2012 roku ukaże się moją książka - biografia płk. dypl. Ludwika Bociańskiego (1892-1970, zasłużony Pleszewianin, twórca batalionu pleszewskiego w czasie powstania wlkp, d-ca 8 psw, bohater wojny polsko-sowieckiej 1920, później m.in. szef wywiadu w Oddziale II, d-ca 86 pp w Mołodecznie, komendant Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie k. Ostrowii Maz., piłsudczyk, poseł BBWR, wojewoda wileński i poznański). Byłem zaangażowany w sprowadzenie prochów Pułkownika z Wielkiej Brytanii do Ojczyzny (2008/09).
Ukończyłem administarcję samorządową i europejską na UAM w Poznaniu oraz studium podyplomówe z PR. Obecnie pracuję w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. Wcześniej byłem dziennikarzem. Rekreacyjnie uprawiam kajakarstwo (Klub Kajakowy LOK "Prosna" Pleszew). Ukończyłem kurs spadochronowy w Aeroklubie Ostrowskim.

Tomasz Wojtala (agrest) aktywność na dobroni.pl - forum i komentarze

Znajomi rekonstruktora

zobacz wszystkich znajomych »