Żołnierz polski XXI wieku

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


W dniu 12 06 2010 Grupa przy okazji Dni Sochaczewa przedstawiała projekt: Żołnierz Polskiego XXI wieku a także pododdziału Antyterrorystycznego. Dzięki burmistrzowi Sochaczewa mogliśmy wystawić lekki pojazd transportowy Hummer będący od jakiegoś czasu na wyposażeniu Wojska Polskiego(ten egzemplarz pochodzi z kolekcji panzer-farm p. Kęszyckiego).

Od godziny 10 przygotowywaliśmy się do dwóch pokazów dynamicznych obrazujących działanie spec-jednostek czyli szybkie,niespodziewane uderzenie i po wykonaniu zadania szybkie wycofanie
Wśród widzów znaleźli się goście z Anglii i Ukrainy,a w trakcie pokazu Grupa przedstawiła sposoby walki z terenie zurbanizowanym połączonym z pokazem tzw. 'realizacji' czyli zatrzymania i przeszukania a następnie szybkiego wycofania z zatrzymaną osobą pojazdem w bezpieczne miejsce.

Na terenie wystawy pokazaliśmy broń i wyposażenie Grupy czyli karabinki M4,HK416,Beryl i pistolety maszynowych Mp5 w różnych wersjach. Operatorzy przedstawili umundurowanie stosowane w różnych warunkach wykonywanych zadań czyli, mundury WP wz93, pustynne wz93. Multicam i czarne kombinezony AT z całym oporządzeniem.

Od niedawna na naszym wyposażeniu jest ponton ze sztywnym dnem produkcji włoskiej (wykorzystywany do cichego przemieszczania się wodą i przystosowany pod silnik), który także został zaprezentowany, nadmienię że ostatnio wykonaliśmy kilkunasto kilometrowy nocny spływ rzeką Bzurą w trakcie którego sprawował się świetnie(8 osób na pokładzie plus wyposażenie)

W trakcie naszej prezentacji członkowie Grupy odpowiadali na pytania związane ze współczesnym działaniem i wyposażeniem jednostek specjalnych WP, prezentowane były także nasze dotychczasowe osiągnięcia w formie zdjęć.

zdjęcia:
Ł.Bryłowski
D.Bogucki

 


 

4.6
Oceń (9 głosów)

 

 

Żołnierz polski XXI wieku - opinie i komentarze

mausermauser
0
Gratulacje! (2011-06-16 00:00)

skomentuj ten artykuł