Zbąszyńska Niepodległa 3 - Zbąszyń, 03.11.2018 roku

/ 3 komentarzy / 32 zdjęć


Rok 2018 obfitował w wiele wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pośród nich warto z pewnością zwrócić uwagę na kolejną edycję gry miejskiej, organizowanej wspólnie przez nasze Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii, Gminę Zbąszyń oraz Kolegów ze Stowarzyszenia „Patriotyczny Zbąszyń”. Myślą przewodnią „Zbąszyńskiej Niepodległej 3” był tym razem okres Powstania Wielkopolskiego, a poszczególne misje przedstawiały się następująco:

“Kancelaria” – stalówka, kałamarz, maszyna dopisania i kilka niewiadomych, których odgadnięcie gwarantowało właściwe opracowanie dokumentów jakże istotnych w kontekście przedarcia się przez gęste sito pruskich patroli.

“Musztra” – w lewo, w prawo, w tył zwrot … dobra musztra do podstawa.

“Im celniej tym …” – każdy żołnierz musi umieć strzelać także działania na strzelnicy obowiązkowe.

“Przed Nami pierwsze bojowe zadanie …” – wybucha Powstanie Wielkopolskie, dezercja z pruskiej armii i wsparcie Powstańców przy obronie jednego z posterunków.

“Szpital polowy” – jest walka są poszkodowani. Umiejętność opatrywania rannych na wagę złota.

“… proch już nam niestraszny” – dostarczenie pocisków na stanowisko artylerii a następnie skuteczny ostrzał wrogich umocnień.

“Trochę rozszyfrowywania …” – to jeszcze nie czas „Enigmy”, ale rozwiązanie krzyżówki też do łatwych nie należy.

“… i sikamy na całego” – wóz strażacki gotowy, także maksymalna koncentracja i przystępujemy do gaszenia pożaru.

“Śpiew Zwycięzców” – Cześć i chwała Bohaterom! Niech „Rota” zabrzmi na zbąszyńskim rynku.

Do realizacji, podobnie jak w ubiegłym roku przystąpiło 15 zespołów (5-6 osobowych), spośród których zostały wyróżnione 3 najlepsze.

Zwycięzcom szczerze gratulujemy, a wszystkim uczestnikom oraz Gminie Zbąszyń i Stowarzyszeniu "Patriotyczny Zbąszyń" pięknie dziękujemy za udział i wspólną organizację tego cieszącego się coraz większym zainteresowaniem, cyklicznego już wydarzenia.

Kolejne edycja z pewnością będzie bardziej wymagająca, gdyż analizując zebrane ankiety, uczestnicy chcą wysiłku, potu i łez. A w związku z tym, że „Zbąszyńska Niepodległa 4” planowana jest w „cieplejszych” klimatach (na przełomie sierpnia i września 2019 roku) … drodzy gracze macie to jak w banku😊


 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

Zbąszyńska Niepodległa 3 - Zbąszyń, 03.11.2018 roku - opinie i komentarze

KomskiKomski
0
Dobra robota (jak zawsze). Brawo Wy! (2019-01-04 10:31)
dabwoj1dabwoj1
0
Super inicjatywa. Tak trzymać. (2019-01-05 20:50)
canti80canti80
0
Dziękuję uprzejmie Panowie ... wierzę, że kolejna edycja już z Waszym (Komski, dabwoj1) udziałem:) (2019-01-09 01:52)

skomentuj ten artykuł