Zaproszenie na Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego


,,Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, powiat łowicki i Urząd Gminy w Bolimowie zapraszają na 16. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego po Puszczy Bolimowskiej, który odbędzie się 7 lutego. Zainteresowani udziałem powinni wpłacić wpisowe do 2 lutego.
Uczestnicy rajdu spotkają się pod pomnikiem upamiętniającym bitwę oddziału gen. Władysława Stroynowskiego z Kozakami pod Mogiłami. W tym roku biorący udział w rajdzie mogą spodziewać się dodatkowej atrakcji, jaką będzie 20-minutowa inscenizacja wydarzeń, które miały miejsce 153 lata temu. Będzie to możliwe dzięki włączeniu się w organizację wydarzenia Stowarzyszenia Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej.

W poprzednich latach stowarzyszenie organizowało już takie pokazy, najciekawszy, a jednocześnie największy, miał miejsce w 150. rocznicę bitwy. Wydarzenie takie dzięki rekonstruktorom nabiera dodatkowego wymiaru poznawczego, bo można zobaczyć ludzi w strojach z epoki, zarówno tych z oddziałów powstańczych jak i rosyjskiej armii.

Uczestnicy od godz. 8.30 będą mogli dokonać rejestracji w siedzibie PTTK na Starym Rynku, po czym od godz. 9. będą przewożeni autokarami do Mogił za Bolimowem. Tam o godz. 11. rozpocznie się msza święta, a delegacje władz i PTTK, złożą kwiaty i zapalą znicze, po czym rozpocznie się wspomniana inscenizacja historyczna. Kolejnym punktem programu będzie ognisko.

W pieszą trasę o długości kilkunastu kilometrów uczestnicy rajdu wyruszą o godz. 13. Przejdą m.in. doliną Rawki i Grabinki, aby około godz. 16.30 dotrzeć do Skierniewic Rawki, skąd wrócą autokarem do Łowicza.,,

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    0000-00-00
  • Organizator: 
    Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, powiat łowicki i Urząd Gminy w Bolimowie

0
Oceń (0 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

 

Zaproszenie na Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu