Zaproszenie na promocje publikacji o Dąbrowieckiej Górze

/ 2 zdjęć


Koło terenowe Przedmoście Warszawa oraz Klub Batory zapraszają na spotkanie z autorami publikacji “Punkt oporu Dąbrowiecka Góra”. Hubert Trzepałka i Michał Pawlak spotkają się z czytelnikami w czwartek 29 listopada.

W programie spotkania prezentacja książki, projekcja archiwalnych fotografii schronów oraz zdjęć obrazujących postęp prac remontowych. Będzie także możliwość nabycia publikacji. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze prace remontowe.
Schrony na Dąbrowieckiej Górze zostały odrestaurowane dzięki wysiłkowi społeczników; obecnie stanowią jedną z turystycznych wizytówek powiatu – co roku organizowane są w ich rejonie imprezy rekonstrukcyjne gromadzące tysiące widzów zainteresowanych historią.

Publikacja, której promocja odbędzie się w czwartek, dotyczy zespołu dwóch schronów na Dąbrowieckiej Górze. Przedstawia okoliczności w jakich doszło do rozbudowy Przedmościa Warszawa w latach 1940-1941 oraz próby ognia którą zgotowała obrońcom sowiecka 2. Armia Pancerna w lecie 1944 roku.
Główna część książki poświęcona jest dokładnemu opisowi wyposażenia i działania wszystkich systemów schronów: od uzbrojenia poprzez łączność po systemy podtrzymywania życia. Znajdziemy tu dokładny opis przeznaczenia każdego z pomieszczeń i urządzeń w schronie. Całość urozmaicona jest ciekawymi fotografiami (w tym archiwalnymi) przedstawiającymi zainstalowane wyposażenie, rzutami obiektów i mapkami sytuacyjnymi.

Publikacja dostępna także na allegro:
http://allegro.pl/punkt-oporu-dabrowiecka-gora-hubert-trzepalka-i2809984697.html

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2012-11-29
  • Organizator: 
    Klub Batory/Kolo Terenowe Przedmościa Warszawa Stowarzyszenia Pro Fortalicium

4.9
Oceń (9 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

 

Zaproszenie na promocje publikacji o Dąbrowieckiej Górze - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu