XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

/ 2 zdjęć


Impreza już trwa więc za datę rozpoczęcia podaję dzień inscenizacji bitwy.

„Tegoroczne Dni Grunwaldu odbędą się w dniach 10-14 lipca 2019 r. XXII Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem rozpocznie się o w sobotę o godz. 15.00 W bitwie, jak co roku, weźmie udział ponad 1000 rycerzy z całej Europy.


10 lipca 2019 r. - ŚRODA

11.00 - Turniej łuczniczy (Chorągiew Krakowska)
12.00 - VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz.I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- V Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 - IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball- „Grundial 2019”

11 lipca 2019 r. - CZWARTEK

X.00 - Warsztaty Gier Planszowych

9.00  - Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza

10.00 - 13.00 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I

13.30 - 16.00 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II

15.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” - Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 12x12)

20.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” - Finał

12 lipca 2019 r. - PIĄTEK

9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
10.00 - IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
10.00 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”- Eliminacje
11.30 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” - Finał
12.30 - „Grunwaldzkie Wici”
14.00 - Turniej łuczniczy „EFENDI” – pole bitwy - (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- Turniej bojowy „Samoczwart” - Eliminacje na machinach bojowych
15:00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- Turniej bojowy „Samoczwart” - FINAŁ, walki 2vs2
16:00 – 19:00 - XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)
17.00 - Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 - II Turniej Bardów - Benefis zespołu Roderyk - scena „U Rycerzy”
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 - Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

13 lipca 2019 r. - SOBOTA

8.30 - Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) - obóz W. Mistrza
9.00 - Msza De Divisione Apostolorum -Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410 r.) – obóz Wielkiego Mistrza
9.00 - V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 - Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 - II Turniej Bardów - Benefis zespołu Roderyk - scena „U Rycerzy”
16:00 - 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa )
17:30 - 21.00 - Koncerty zespołów (scena festynowa)
21:00 - Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 - Fire Show -“Ogniem Grunwald Krzesany” (obóz Kuglarzy lub plac turniejowy) Nephilim Fire &Light Show
23:00 - Pokaz sztucznych ogni (przy scenie festynowej )

14 lipca 2019 r. - NIEDZIELA

9.30 - Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) - obóz W. Mistrza

10:00- Msza De Divisione Apostolorum-Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza

*Program może ulec zmianie”

źródło internet

 

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2019-07-13 godz. 08:30
  • Miejsce: 
    Grunwald (Stębark 1, 14-107 Gierzwałd)

5
Oceń (2 głosów)

 


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:



wybieram się tam!

 

XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu