Wrzesień 39, First to Fight, zeszyty z przepisami do gry

/ 4 zdjęć


Trzy lata od momentu wydania pierwszego modelu z tankietką uzbrojoną w NKM 20 mm, nareszcie doczekaliśmy się zeszytów zawierających zasady gry "Wrzesień '39" wydawnictwa First to Fight.


Zeszyty zawierają wstępny opis zasad gry oraz bardziej szczegółowe zasady. Zaplanowano 5 zeszytów z przepisami. Do pierwszych dwóch są dołączone karty rozkazów (trochę przypominają tez innej gry planszowej "Memoir '44").W kolejnych maja być żetony do gry, podstawki do figurek i sztywna okładka na zaszyty z przepisami.

Ciekawa szata graficzna z przejrzystymi szkicami sprawia, że aż przyjemnie wziąć je do ręki. Czasami w tekście znajda się jakieś drobne nieścisłości, ale i tak seria robi bardzo pozytywne wrażenie.

Dodajmy, że gra została opracowana w Polsce i nie jest klonem ani kalką istniejących juz systemów wargamingowych.

Gra została opatrzona znakiem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a nasz portal www.dobroni.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Gra powstała przy ścisłej współpracy ze środowiskiem rekonstrukcyjnym. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7 było konsultantem w kwestiach dotyczących niemieckiej piechoty (wyglądu figurek, sposobu ich malowania oraz etatów jednostek).

 


 

5
Oceń (3 głosów)

 

 

Wrzesień 39, First to Fight, zeszyty z przepisami do gry - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł