Wojna Secesyjna na Strefie Militarnej 2010

/ 4 komentarzy / 21 zdjęć


W dniach 10 i 11 lipca GRH 58th New York Volunteers Regiment uczestniczyła w Strefie Militarnej 2010 w Podrzeczu. Do naszej grupy dołączyło 1-osobowe wsparcie z GRH 14th Louisiana Volunteers.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszej grupy.
Świetna organizacja Strefy Militarnej i miła atmosfera na długo pozostaną w naszej pamięci.
Ogromne wrażenie wywarł na nas profesjonalizm, zaangażowanie i sprzęt uczestniczących grup. Od wielu pojazdów ciężko było oderwać wzrok, ale mistrzostwem był 6-konny zaprzęg artyleryjski (7 DAK).
Impreza była dla nas ze wszech miar udana ze względu na przychylne przyjęcie naszej grupy, a także otrzymanie wyróżnienia (tu podziękowanie dla pozostałych grup) za najciekawszy debiut i skromny pokaz. Jeśli choć trochę udało się nam zasygnalizować udział Polaków w wojnie secesyjnej to osiągnęliśmy (oprócz dobrej zabawy) nasz główny cel.
Pozdrawiam „szarych” i „niebieskich”, a także wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność się spotkać na Strefie :)
P.S. Proszę rzucić okiem na ten film (dla mnie 'bomba'):

 


 

4.8
Oceń (11 głosów)

 

 

Wojna Secesyjna na Strefie Militarnej 2010 - opinie i komentarze

yankes 62yankes 62
0
Też tam byłem .To i owo piłem . Dla 58 była to pierwsza tego typu impreza w której braliśmy udział . Ogromna rzesza uczestników (rekonstruktorów) ponad 700 oraz niezliczona ilość sprzętu bojowego i to tego z najwyższej kolekcjonerskiej półki wprost zapierała dech. Zobaczyć jeżdżącego StuG IV , M3-Stuart , T-34 i wiele innych zabytków techniki militarnej - to jest TO. Nawet "biedny" Hetzer chociaż całkowicie wypatroszony robił ogromne wrażenie.
Koledzy rekonstruktorzy wykazali się profesjonalizmem i niezwykłymi zdolnościami aktorskimi podczas prezentacji swoich REKO. Szkoda że z naszych "przeciwników' 14 Louisiana był tylko jeden rekonstruktor. Może za rok uda sie przeprowadzić bardziej widowiskową potyczkę .
Pozdrowienia dla wszystkich uczestników .
(2010-07-17 00:00)
HanysHanys
0

Witam serdecznie,

Nie przejmujcie się tym, że byliście reprezentowani tak słabo ilościowo. Jakościowo było bardzo dobrze, pierwsze koty za płoty a za rok będzie napewno lepiej. Wprowadziliście swoją obecnością bardzo fajny klimat, parę osób z którymi rozmawiałem zapamiętało Waszą obecność. Była to bardzo fajna odmiana od w większości drugowojennych klimatów. Szkoda tylko, że Wojtek który był w Gostyniu dzień wcześniej, musiał wyjechać.

Życzę powodzenia obydwu grupom, zarówno Jankesom jak i Konfederatom. Tak trzymać i do zobaczenia na kolejnej imprezie.

(2010-07-18 00:00)
goma13goma13
0
Dzieki pokazowi GRH  58 Nowojorskiego Pułku Armii Unii odzyło we mnie dawne [choc nie az tak dawne ] zainteresowanie Wojna Secesyjną i całą epoką "secesyjna" Byc moze zaowocuje to znajomoscia z jej zołnierzami -czas pokaże -a ja nabieram nieśmiało determinacji w tym temacie -czuje to idąc ulicą -kołłysanie w rytmie "land of Dixi " lub "Glory ,glory"........ (2010-07-20 00:00)
GreywolfGreywolf
0
Południowa część rekonstruktorów polskich będzie obozowała w najbliższy weekend w rej. Kazimierza nad Wisłą. Zapraszamy.
(2010-07-21 00:00)

skomentuj ten artykuł