Wojna Secesyjna - 14th Louisiana i 58th New York Vol. -KALISZ (Zawodzie) Fotorelacja

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Fotorelacja przedstawia wizytę 14th Louisiana Infantry i 58th New York S. Infantry w Muzeum Ziemi Kaliskiej w Kaliszu Zawodziu. Imprezę zorganizował jeden z naszych kolegów w porozumieniu z dyrekcją muzeum.
Nasze zainteresowanie, odbiegające znacząco od głównych motywów eksponowanych w tym muzeum (wczesne średniowiecze, Słowiańszczyzna) zostało bardzo ciepło i profesjonalnie przyjęte przez osoby opiekujące się obiektem.

W trakcie spotkania rozłożony został wspólny obóz jednostek bez udziału większości dobrodziejstw cywilizacji XX w.
Spotkanie rozpoczęło się w piątek 16.10. i trwało do popołudnia 18.10.2010 r.
Po rozbiciu obozu i zorganizowaniu sobie kolacji, nastała noc przywitała nas mrozem -5 st. C. W sobotę przybyli Jankesi i stoczyliśmy kilka potyczek. Ponieważ grodzisko wczesnośredniowieczne (wały ziemne i palisady drewniane z bramami) przybliżało nam fortyfikacje z Petersburga (1864-65) walki dotyczyły obrony/zdobywania umocnień.
Wieczorem przy ognisku 14th Louisiana Infantry przy akompaniamencie banjo naszego kaprala zaprezentowało próbki piosenek żołnierskich z czasów wojny secesyjnej.
W niedzielę, po nocy spędzonej ponownie 'na świeżym, mroźnym powietrzu' w troszkę mniejszym gronie zostały zaprezentowane możliwości walki lekkiej piechoty doby czasu wojny secesyjnej, głównie w szyku rozproszonym (tyralierze).
Zapraszam to obejrzenia zdjęć w naszej galerii
http://greywolf.dobroni.pl/blog/index.php?p=galeria&KategoriaID=1236&ID=1968

 


 

4
Oceń (6 głosów)

 

 

Wojna Secesyjna - 14th Louisiana i 58th New York Vol. -KALISZ (Zawodzie) Fotorelacja - opinie i komentarze

mag68mag68
0
Szkoda, że nie wiedziałem o Waszym spotkaniu. Przyszedłbym pogadać. Gdybyście mieli znów zawitać do Kalisza to dajcie znać. Pozdrawiam. Ps. Fajne fotki. (2011-01-02 00:00)
GreywolfGreywolf
0
Dzięki za komentarz. Wizyta była szybko realizowana i poza stroną muzeum nawet nie było kiedy się "zapowiedzieć" w szerszym gronie. Jesteśmy ponownie zaproszeni i planujemy wizytę w czerwcu. Pzdr.
(2011-01-02 00:00)

skomentuj ten artykuł