Wigilja Ułanów Jazlowieckich w Szymanowie

/ 1 komentarzy / 12 zdjęć


Jazłowiecka Wigilia

W sobotę 15 grudnia 2012 roku, w Klasztorze SS Niepokalanek w Szymanowie jak co roku zameldowali się u swojej Patronki – Pani Jazłowieckiej żołnierze, stowarzyszenia kultywujące tradycje Ułanów Jazłowieckich oraz Rodzina 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od złożenia meldunków Matce Generalnej SS Niepokalanek przez 14 Batalion Ułanów Jazłowieckich, reprezentacje stowarzyszeń kawaleryjskich w barwach 14 PUJ oraz naszej GRH 14 PUJ. Po meldunku wszyscy udali się na Mszę Świętą, po której nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej dowódcom 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w latach 1918-1946.

Spotkanie zakończył wspólny wigilijny obiad, w trakcie którego mieliśmy okazję wysłuchać kolęd wykonanych przez członków Artystycznego Zespołu Wojska Polskiego. 14 Batalion Ułanów Jazłowieckich przybył w tym roku ze Stargardu Szczecińskiego w sile plutonu pod bronią. Nasza GRH wystawiła Patrol Konny w sile czterech szabel, w skład którego gościnnie wziął udział Jakub Czekaj z FKO w barwach 8 PU ks. J. Poniatowskiego oraz trójka pieszo.

Aby tradycji stało się zadość!

 


 

4.6
Oceń (7 głosów)

 

 

Wigilja Ułanów Jazlowieckich w Szymanowie - opinie i komentarze

zylkoszylkos
0
Bardzo piękna tradycja-już niedługo najpiękniejsze polskie święta i WIGILIA-życzę najnajnaj LEPSZEGO!!! (2012-12-16 00:00)

skomentuj ten artykuł