Wielka Brytania: biwak i bitwa napoleońska w Impech (2007)


Stosownie do informacji przesłanej przez p. Jerry Lavender'a z brytyjskiej grupy Szwoleżerów Gwardii (I Régiment de chevau-légers (Polonais) de la Garde Impériale) tamtejsze środowisko rekonstrukcji historycznej epoki wojen napoleońskich planuje zorganizowanie biwaku historycznego, aranżacji bitwy w Impech. Przewidywana data, to początek czerwca 2007. Sponsor pokrywa pełne koszta, w tym proch, napitki i żywność. Tradycyjnie będzie też słoma na sienniki dla wszystkich i konie (choć w ograniczonej ilości) dla kawalerii.

Propozycja zakłada zgromadzenie w Surrey możliwie najszerszego grona europejskich grup rekonstrukcji historycznej odtwarzających ten okres. Ma to być największe jak dotąd przedsięwzięcie tego rodzaju w Wielkiej Brytanii, obejmujące również szereg dodatkowych wydarzeń, w tym balu w miejscowym dworze.

Całość organizowana jest zgodnie z zasadami współpracy The International Federation Of Living History Groups. Pan Lavender z I Régiment de chevau-légers (Polonais) de la Garde Impériale prosi o komentarz i konstruktywne propozycje co do planowanego przedsięwzięcia.

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Wielka Brytania: biwak i bitwa napoleońska w Impech (2007) - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł