Widowisko Orzeł i Krzyż - Niepodległa

/ 7 zdjęć


Kilka dni temu od mojego korespondenta wojennego otrzymałem sms-a z linkiem: http://www.parkdzieje.pl/widowisko/ który mnie zaciekawił gdyż kierował do strony przedstawiającej widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż – Niepodległa”. Organizatorem widowiska jest Stowarzyszenie „Dzieje” a miejsce wystawienia to Murowana Goślina (miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim). Nie wiem czy będę miał możliwość obejrzenia (i zrobienia zdjęć) ale może ktoś z portalowiczów wybierze się tam.

Teraz troszkę pobranych ze strony Stowarzyszenia informacji i opisów atrakcji jakie czekają na gości w Murowanej Goślinie. Zainteresowanym polecam przejrzenie strony gdyż nie wspomniałem o innych możliwościach np. noclegu.

„Największe widowisko plenerowe w Polsce „Orzeł i Krzyż - Niepodległa”

Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność. Zasiądź na trybunie, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię odgrywaną na terenie wielkości 44.000 m2 przez niemal 400 aktorów wcielających się w ponad 1200 postaci. Poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Już 30 000 osób obejrzało widowiska w Murowanej Goślinie. Musisz to zobaczyć!

ORZEŁ i KRZYZ – NIEPODLEGŁA - ponad tysiac postaci historycznych, trzystu aktorow, scena wielkosci szesciu piłkarskich boisk, mappingi, projekcje na ekranach wodnych i efektowna gra swiatłem. Najwieksze w Polsce nocne plenerowe widowisko historyczne „Orzeł i Krzyz” zabierze Cie w przejmujaca i ekscytujaca połtoragodzinna podroz o losach Polski i Polakow.

 

BIESIADA STAROPOLSKA - jedyne w swoim rodzaju połaczenie dawnej biesiady, wystepow aktorskich i wspolnej zabawy, ktore wprowadzi Ciebie i Twoich towarzyszy w historyczny klimat dawnych wiekow. Odbywa sie tylko w dni Widowiska, rozpoczyna dwie godziny przed nim (godzina 19:30). Po Wieczornicy tanecznym krokiem przechodzimy na widownie!

 

W sezonie 2018 zagramy 6 nocnych spektakli

Widowisko - godzina 21:30

 

Czerwiec:

29 (piątek)

30 (sobota)

 

Lipiec:

6 (piątek)

7 (sobota)

13 (piątek)

14 (sobota)

 

Biesiada Staropolska

Przed każdym widowiskiem Goście mogą razem z nami przenieść się do dawnych czasów i zanurzyć w niezwykłej atmosferze staropolskiej biesiady. Przez ponad godzinę będziemy wspólnie jedli, pili, śpiewali i podziwiali przedstawicieli polskiej szlachty. Spróbujemy sił w dawnych zabawach i postaramy się załagodzić spory między szlachcicami – w końcu dawne życie to nie tylko sielanka…

Biesiada Staropolska odbywa się w dniach, gdy wystawiane jest Widowisko “Orzeł i Krzyż” o godzinie 19:30 w Parku Dzieje, w Karczmie “Rzym”

 • wyborne jedzenie przyrządzone według staropolskich przepisów,

 • staropolskie śpiewy i wspólne zabawy,

 • doskonała zabawa dla dorosłych i dla dzieci

 

Aby wziąć udział należy zakupić dodatkowy bilet.

Ceny biletów:

Widowisko – normalny: 50 zł

Widowisko – ulgowy*: 40 zł

Widowisko - dzieci do lat 3: 0 zł

Koszt biletu w dniu wydarzenia: 80zł

Biesiada Staropolska: 65 zł

Biesiada Staropolska - dzieci do lat 13: 45 zł

Biesiada Staropolska - dzieci do lat 3: 0 zł

Z biletem na Widowisko Orzeł i Krzyż Niepodległa bilet do Parku w promocyjnej cenie 15 zł

 

Odkryj Park Dzieje

Niesamowite miejsce doświadczania historii

W Parku Dzieje nuda nie grozi ani dzieciom, ani dorosłym. Na odwiedzających czekają atrakcje, które pozwolą doświadczyć dawnych dziejów, samemu spróbować dawnych rzemiosł, podziwiać występy, a także dać upust ciekawości i samodzielnie odkrywać otoczenie...

 

Pikniki rodzinne

Zapraszamy do spędzenia rodzinnego czasu na pikniku pracowniczym w Parku Dzieje!

Wiemy, że w części lub nawet większości pracownicy Waszej firmy mają dzieci. Przez organizację wspólnego spotkania pomożemy Wam zadbać o relacje rodzinne i małżeńskie. Niech partnerzy pracowników w końcu się poznają, niech dzieci będą dumne z pracy swoich rodziców, niech pracodawcy zobaczą za jak dużą ekipę małych Polaków są odpowiedzialni!

W programie możemy zapewnić między innymi:

 • spektakularne widowiska dzienne,

 • zabawy z animatorami,

 • pokaz ptaków drapieżnych,

 • budowanie katapult,

 • teatrzyki dziecięce,

 • warsztaty manualne,

 • pokazy konne.

 

Imprezy integracyjne

Odpowiednio zmotywowany i doceniony pracownik to najważniejszy element nowoczesnej firmy.

Czy celem ma być zbudowanie zespołu przed nowym zadaniem, integracja nowych pracowników, nagroda za osiągnięcie celów - wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom tworzymy autorskie rozwiązania.

Organizujemy:

 • biesiady staropolskie,

 • pokazy związane z historią Polski,

 • stylowe zajęcia teambuildingowe,

 • budowy katapult,

 • warsztaty – z kowalem, sokolnikiem,

 • przygotowujemy gry terenowe w Puszczy Zielonka.

Zamieszczone zdjęcia pochodzą ze strony Stowarzyszenia dla pełniejszego przedstawienia tematu.

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Widowisko Orzeł i Krzyż - Niepodległa - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy