Warsztaty na temat archiwizacji i ochrony materiałów archiwalnych

/ 4 zdjęć


W dniu 29 maja 2013 r. w Oddziale Archiwum Państwowego m. st. Warszawy w Łowiczu odbyły się warsztaty na temat archiwizacji i ochrony materiałów archiwalnych, które zostały zorganizowane w ramach nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Historycznym 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej poświęconej roli i zadaniom archiwów państwowych w gromadzeniu i przechowywaniu źródeł do badań historycznych oraz praktycznej, obejmującej szkolenie na temat zabezpieczania i konserwacji zachowawczej archiwaliów gromadzonych w zasobach prywatnych i instytucji.

W warsztatach, które przeprowadzili pracownicy Oddziału APW w Łowiczu - Marek Wojtylak i Anna Chmielewska, wzięło udział 11 osób prywatnych oraz reprezentujących instytucje i stowarzyszenia działające na terenie Łowicza.
Podczas szkolenia uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z warunkami przechowywania materiałów w Archiwum oraz poznać praktyczne sposoby zapobiegania degradacji i ochrony dokumentów.
Opis ze szkolenia przygotował
Pan Dyr. M.Wojtylak ( Oddział Archiwum Państwowego m. st. Warszawy w Łowiczu)
www.warszawa.ap.gov.pl

Jako Stowarzyszenie liczymy ,że dzięki takim działaniom uda się zachować przed zniszczeniem wiele cennych dokumentów i zdjęć.

 


 

4.4
Oceń (8 głosów)

 

 

Warsztaty na temat archiwizacji i ochrony materiałów archiwalnych - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł