Warsztaty historyczne z dziesiątakami

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć


Warsztaty historyczne z dziesiątakami
W dniu 08 10.2012 odpowiedzieliśmy na zaproszenie Zespołu Szkół Publicznych im. Adama Mickiewicza w Mąkolicach i przyjechaliśmy na lekcje historii. W 2 godzinnych warsztatach brali udział uczniowie 5, 6 klasy szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych Stowarzyszenie reprezentowało dwóch przedstawicieli : Zbigniew Zagajewski oraz Jarosław Włostek.
Tematami „żywej lekcji historii” były :
Wojsko Polskie w latach 1930-1939
Łączność Wojska Polskiego połączona z przyspieszonym kursem dla patrolu telefonicznego pułku piechoty.
W opowieściach poznali także życie codzienne żołnierzy
Wykład wykraczał tematami poza historyczne zagadnienia gdyż uczniowie mogli się dowiedzieć, czym są grupy rekonstrukcji i jak działają oraz jakie mają znaczenie w dzisiejszym życiu.
Po zakończonych zajęciach była możliwość zadania pytań zrobienia pamiątkowych zdjęć z wyposażeniem przywiezionym na warsztaty historyczne.

Na koniec odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Mąkolicach celem oddania hołdu poległym żołnierzom Armii Poznań oraz zapalenia „światełka” na mogiłach poległych.

Pragnęlibyśmy serdecznie podziękować za zaproszenie: Pani Dyrektor ZSP w Mąkolicach
Wiolettcie Przyżyckiej i nauczycielowi historii Danielowi Ożógowi .

 


 

4.8
Oceń (13 głosów)

 

 

Warsztaty historyczne z dziesiątakami - opinie i komentarze

bykfernandobykfernando
0
Gratulacje. Od blisko dwóch lat edukujemy młodzież i dorosłych z historii regionalnej i nie tylko. Wiemy jak trudno zainteresować i w sposób zrozumiały nie zanudzając opowiedzieć o historii. Pozdrawiam. (2012-10-17 00:00)
prezioprezio
0
Od taka nasza mała lekcja patriotyzmu w szkole na wsi... (2012-10-17 00:00)
seba123seba123
0
Fajny pomysł aby zainteresować dzieciaki ,ja wraz grupą planujemy rajd pieszy po okolicy Krotoszyna wraz z młodzieżą śladami 56 pp . Koszary .pomnik , szaniec, widoczne ślady umocnień i rów ppanc z 1939. (2012-10-19 00:00)

skomentuj ten artykuł