Warszawiacy śpiewali powstańcze piosenki

/ 1 komentarzy / 82 zdjęć


W dniu 1 sierpnia 2013r. w 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się siódma edycja koncertu 'Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki'. Ponieważ dzień wcześniej uczestniczyłem w części oficjalnej tym razem postanowiłem być gdzieś indziej gdzie nie ma przemówień i całej oprawy honorowej. Wybór był trudny gdyż wszędzie chciałoby się uczestniczyć. Wybór padł na pl. Zamkowy z pewnym zamiarem dodatkowym, lecz po kolei. Koncert rozpoczął się o godz. 20-ej. Niestety nagłośnienie jak dla mnie było niedopracowane. Jednak to nie przeszkodziło przybyłym w śpiewaniu słynniejszych pieśni. Plac Zamkowy był zapełniony. Byli młodzi i starsi, małe dzieci i weterani. Rozdawane były śpiewniki, ale tekst wyświetlany był też na telebimach.
Koncert poprowadził Grzegorz Małecki. Piosenki wykonywała Orkiestra Warszawy oraz zespół wokalny pod kierownictwem Andrzeja Borzyma juniora.
Wspólny śpiew, zdjęcia powstańców jako podkład wizualny, słynne pieśni. Atmosfera niesamowita.

Przed samym koncertem udał mi się sfotografować załadunek Goliatha na przyczepkę transportową a po koncercie Jeden z motocykli Warsaw Chapter Poland w pięknym malowaniu.
Dodatkowym zamierzeniem był spacer ul. Miodową, Podwalem, Kilińskiego, pl. Krasińskich.
Pl. Krasińskich tu główne wejście do kanału. Tablica na budynku, innego koloru kostka brukowa oraz jej ułożenie wskazują jego usytuowanie. Tu też zajrzałem jak wygląda pomnik Powstania Warszawskiego 1944 po uroczystościach w dniu poprzednim. Jednak spacer gdzie tablice upamiętniające wysiłek walczących warszawiaków tonęły w mroku nocy, inspirowały wyobraźnię, w której noc jest synonimem mgły zapomnienia gęstniejącej z upływem czasu a świecące znicze są światełkiem naszej pamięci rozświetlającej tę mgłę i krzyczące NIE ZAPOMNIMY O WAS.

 


 

5
Oceń (10 głosów)

 

 

Warszawiacy śpiewali powstańcze piosenki - opinie i komentarze

mauser98kmauser98k
0
Czytajac artykuł czułem się jakbym tam był. Mam nadzieję że, śpiewając powstańcze piosenki nie oszczędzałes sie .Pozdrawiam (2013-08-04 00:00)

skomentuj ten artykuł