War Race, Szprotawa - lotnisko Wiechlice

/ 1 komentarzy

WAR RACE – czyli?

Survivalowy bieg z przeszkodami skierowany zarówno dla amatorów jak i sportowych weteranów.

WAR RACE – gdzie i kiedy?

Drugi bieg z cyklu WAR RACE odbędzie się 1.09.2018 na byłym lotnisku wojskowym Szprotawa-Wiechlice (woj. lubuskie). Gwarantujemy Ci prawdziwe militarne doznania – bunkry z czasów II Wojny Światowej oraz historyczna infrastruktura wojskowa.

WAR RACE – charakterystyka biegu.

Zawodnicy wybierają jeden z trzech dystansów:

5 km: dystans, z którym poradzi sobie każdy cywil. Uważasz, że masz słabą kondycje i najcięższą rzeczą jaką ostatnio podnosiłeś był pilot do telewizora? Zapisz się na 5-tkę! Cywilu! Czeka na Ciebie ponad 15 przeszkód, pokonasz je sam lub z pomocą innych zawodników. Wkrótce zrobimy z Ciebie żołnierza!

10 km: tutaj może być nieco pod górkę ale hej! nie biegniesz przecież sam, pomoc nadejdzie z każdej strony. Pamiętaj, że biegniecie falami więc będzie Ci towarzyszyć spora grupa osób, która z chęcią pomoże przy niejednej przeszkodzie, w zamian za to pomóż i Ty. Czeka na Ciebie ponad 30 przeszkód do pokonania, dystans zalecany jest dla osób których bieganie nie ogranicza się tylko do truchtu na poranny autobus ale również dla wszystkich, którzy uważają, że ważniejsza od kondycji jest siła charakteru.

15 km: ludzie mówią Ci, że jesteś sportowym świrem? 15-ka jest dla Ciebie. Białko, tłuszcze i węgle dopięte na ostatni guzik? Masz doświadczenie w dłuższych dystansach? Niestraszne Ci 45 przeszkód? No witam! Zapisz się na 15-tkę i pokaż jak to robią prawdziwe dziki!

1 km: dystans dla dzieci i młodzieży. Chcesz zarazić sportową pasją swoją pociechę, zakrzewić ducha sportowej rywalizacji? Lub po prostu masz małego dzika w domu? Zapisz Ją/Go na WAR RACE! Dzieci i młodzież od 6 do 15 roku życia. Młodsze pociechy startują na części dystansu , starszaki natomiast na cały 1 km.


 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2018-09-01
  • Organizator: 
    Batalion Dowodzenia, Żagań

5
Oceń (1 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
wybieram się tam!

 

War Race, Szprotawa - lotnisko Wiechlice - opinie i komentarze

Stary KojotStary Kojot
0
Bieg przeszedł do historii. Było bardzo ciekawie. Trasa bardziej przełajowo biegowa, było mało przeszkód, ale te które były, okazały sie bardzo ciekawe. Np. zadymiony i ciemny labirynt w starym forcie do pokonania w... masce przeciwgazowej, czy kolejny ciemny labirynt tym razem z odgłosami walki. Najfajniejsza była "pajęczyna", rozwieszona w... poziomie. Te atrakcje oraz dla publiczności drifft Bojowym Wozem Piechoty BWP-1 po płycie lotniska (do czasu pęknięcia gąsienicy). Tradycyjnie, uplasowałem sie w bezpiecznym środku tabeli; 86 miejsce na 190 zawodników na moim, 5 km dystansie. Były też dystanse bardziej wymagające; 10 i 15 km ( w tym 15 km z obciążeniem, plecak i gumowy kałasz). Jakże miło było spotkać kolegów z Klubu Pancernych, w tym Marka Łazarza, dyrektora Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. (2018-09-01 17:20)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu