W obronie wschodniej granicy...

/ 2 komentarzy / 31 zdjęć


5 października 1939 roku Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie” (mająca ca sobą już walki z Sowietami i z Niemcami), dowodzona przez generała Franciszka Kleeberga odniosła zwycięstwo w bitwie pod Kockiem. Odniosła zwycięstwo w boju z Niemcami… lecz z powodu wyczerpania zapasów amunicji musiała przed nimi skapitulować.
5 października br. w dolnośląskim Dzierżoniowie odbyła się inscenizacja historyczna, w której przedstawiono potyczkę Wojska Polskiego zarówno z Wehrmachtem, jak i rosyjską Armią Czerwoną. Inscenizację zakończoną symbolicznym podaniem sobie dłoni przez dowódców obu zaborczych wojsk.
Październikową inscenizację uwiecznił na zdjęciach nasz kolega Sławek Kowalczyk.
Inscenizacja pt. 'W obronie wschodniej granicy 1939' odbyła się w ramach Mityngu Militarnego. GRH 58 pp (4 psw) współorganizowała piknik razem z głównym organizatorem - grupą Militarni Wrocław. W inscenizacji udział wzięli także członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia, GRH Gross Rauden i Klubu Miłośników Historii z Warszawy.

 


 

5
Oceń (6 głosów)

 

 

W obronie wschodniej granicy... - opinie i komentarze

mag68mag68
0
Ciekawa impreza, fajne fotki. Gratuluję pomysłu i wykonania! (2013-10-10 00:00)
slawek018slawek018
0
Dokładnie, historyczna data, zakończyliśmy kampanie wrześniową właśnie w tym dniu. Pole inscenizacji dość ciekawe, kilka scen potyczek zarówno z wehrmachtem jak i sowietami. Naprawdę ciekawa bitweka. (2013-10-12 00:00)

skomentuj ten artykuł