W legionowych mundurach czyli Warszawa 100 lat później

/ 4 zdjęć


Pięciu członków GRH 58 pułku piechoty (4 psw) wzięło udział w inscenizacji zorganizowanej z okazji 100-lecia wkroczenia Legionów Polskich do Warszawy.

Żeby na czas dotrzeć na zbiórkę przed Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, zdążyć się umundurować i napić gorącej herbaty, wyjechaliśmy z Dzierżoniowa o godz. 3.30. Droga nie była najlepsza, ślisko, mgła, ale na miejscu byliśmy na czas. Wzięliśmy udział w próbie, a później w przemarszu na Plac Piłsudskiego.

Do domów późnym wieczorem wróciliśmy z przekonaniem, że niedzielna inscenizacja, zorganizowana z rozmachem i dużym nakładem pracy i środków, była jednak nieco zbyt długa. Na szczęście telewizyjna "prawda ekranu" sprawiła, że dla widzów przed telewizorami - jak to oceniali moi znajomi "widzowie" - cały przekaz był nie tylko interesujący, ale chwilami nawet wzruszający. Tak więc nasz ostatni - najprawdopodobniej - tegoroczny wyjazd uznać możemy za męczący, ale udany.

Fakt, w relacji z wydarzenia na dobroni.pl, nazwa naszej Grupy na długiej liście uczestników jakoś się zdematerializowała, ale cóż... nie masz na świecie sprawiedliwości :)

Foto: J. Kresa, Ł. Ostrek

 


 

5
Oceń (4 głosów)

 

 

W legionowych mundurach czyli Warszawa 100 lat później - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł