W jaki sposób dzisiaj możesz wyrazić swój patriotyzm?

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Patriotyzm, który wyrażamy dzisiaj diametralnie różni się od tego, który cechował naszych dziadków. W czasach pokoju i dostatku, niejednokrotnie trudno jest docenić to, ile ojczyzna była zmuszona przejść na przestrzeni dekad, by jej obywatele mogli cieszyć się wolnością. Na szczęście, wśród dzisiejszych, młodych Polaków można zauważyć wzrost zainteresowania historią kraju, wybitnymi postaciami, które na nią wpłynęły oraz aktualną sytuacją polityczną.

Pamiętaj, że patriotyzm to szereg zachowań i postaw, który dla innych rodaków powinien stanowić przykład. Istnieje wiele form wyrażania miłości do ojczyzny, które możesz stosować na co dzień, by popularyzować bliskie ci idee. Sprawdź, która z nich okaże się najlepsza dla ciebie.


1. Fora dyskusyjne i grupy

Fora i grupy – zarówno internetowe, jak i organizowane w przestrzeni publicznej – to doskonałe miejsce na to, aby poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i móc wymienić z nimi poglądy. Przy odrobinie wysiłku, znajdziesz wiele stowarzyszeń i klubów zrzeszających młodzież interesującą się polskim patriotyzmem. Jeśli brak czasu uniemożliwia ci dołączenie do podobnych stowarzyszeń, możesz pozostać przy dyskusjach internetowych.


2. Sztuka

Patriotyzm warto wyrażać przez różne formy sztuki. Muzyka, film czy malarstwo mają szansę dotrzeć do szerszej grupy odbiorców oraz skuteczniej przekazać im, co tak naprawdę myślisz. Jeśli tylko masz smykałkę do tworzenia muzyki, zastanów się nad założeniem zespołu, wraz z którym będziesz mógł tworzyć patriotyczne utwory. Lubisz rysować? Zastanów się nad ilustrowaniem ważnych wydarzeń historycznych wedle własnej inwencji. Możliwości są naprawdę nieograniczone!


3. Szacunek dla różnorodności

Należy podkreślić, że prawdziwy patriotyzm to również szacunek dla wszystkich ludzi, którzy dzielą z nami ojczyznę – niezależnie od ich pochodzenia, wyznania, koloru skóry. Godną podziwu postawę zaprezentujesz, gdy obcokrajowców będziesz darzył poszanowaniem równym temu, które dajesz rodowitym Polakom. Poza tym – gdy tylko będziesz miał okazję poznać kogoś, kto nie pochodzi stąd, nadarzy się doskonała okoliczność, by móc opowiedzieć mu co nieco o Polsce i zainteresować tematyką naszej narodowej historii i kultury.


4. Koszulki patriotyczne


Choć motywy narodowe na T-shirtach wielu wydają się przeżytkiem, warto je nosić, o ile robi się to umiejętnie. Koszulki patriotyczne sprawdzą się doskonale w trakcie obchodów narodowych świąt, ale i na co dzień. Wykonane z największą starannością ilustracje będą ciekawym uzupełnieniem twojego wizerunku, zaś patriotyczne motta pozwolą ci jasno wyrazić własne poglądy. Szeroki wybór koszulek patriotycznych znajdziesz na przykład na stronie unirepatria.pl.
Warto dodać, że na koszulki z narodowym nadrukiem mogą pozwolić sobie nie tylko mężczyźni. W ofercie powyższego sklepu znajdziesz również modele dedykowane paniom – odpowiednio skrojone, w różnych kolorach.


5. Rekonstrukcje historyczne
Jeśli interesujesz się historią Polski, doskonałym pomysłem będzie dołączenie do jednej z grup rekonstrukcyjnych. To propozycja dla wszystkich patriotów o artystycznym zacięciu – uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach to niepowtarzalna okazja do odegrania roli w Bitwie pod Grunwaldem, czy też udziału w jednym z legendarnych, rycerskich bractw. Zorientuj się, jakie grupy rekonstrukcyjne działają w twojej najbliższej okolicy i sprawdź się!


6. Wolontariat

Jeśli cenisz polską historię i kulturę, dobrym sposobem na to, by wykazać swoje zaangażowanie okaże się także wolontariat. Sprawdź, czy w twojej miejscowości nie są poszukiwani wolontariusze do różnych placówek kulturalnych takich jak np. muzea. W ten sposób możesz aktywnie wyrażać swój patriotyzm, dbając dodatkowo o narodowe dziedzictwo.

Jak widać, miłość do ojczyzny można manifestować na wiele różnych, pożytecznych sposobów. Jeśli chcesz podzielić się swoimi poglądami ze światem, wybierz wartościową metodę, która ma szansę przekonać innych do twoich przekonań. Polski patriotyzm ma bardzo wiele odcieni!

/Tekst sponsorowany/

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

W jaki sposób dzisiaj możesz wyrazić swój patriotyzm? - opinie i komentarze

zylkoszylkos
0
Redakcja ,,zapomniała" o jeszcze jednym narastającym zjawisku,a raczej modzie:,,Niedzielny patryiotyzm..." -patryiotyzm od święta...Nowa moda nastała,która szerzy się w zastraszającym tempie co ma swoje złe i dobre strony...oj,chyba cuś trza napisać..o nowym trędzie...ehheheeheh (2018-05-01 22:03)
zylkoszylkos
0
http://gosc.pl/doc/3843872.Nowy-dokument-Episkopatu-Chrzescijanski-ksztalt-patriotyzmu (2018-05-01 22:05)

skomentuj ten artykuł