Volkswagen nagrodzony za wizerunek

/ 3 komentarzy

To na pewno ważne wyróżnienie dla tej marki. Volkswagen cieszy się dziś nagrodą „Dax 30 Reputation Awart”. To wyróżnienie dla niemieckich firm z dobrym wizerunkiem, które notowane są na giełdzie. 

Przyznanie nagrody poprzedza analiza Instytutu Studiów nad Mediami – Media Tenor International. Dokonuje się jej w okresie rocznym (12 miesięcy). W tym czasie szwajcarscy eksperci analizują 87 000 informacji z 50 światowych mediów prasowych, radiowych i telewizyjnych. Przy ocenie analizatorzy kierują się 12 kryteriami. Między innymi brana jest pod uwagę częstotliwość ukazywania się informacji, obecność w środkach przekazu prezesa zarządu, a także różnorodność tematów.

Czy wyróżnił się Volkswagen? Na pewno ogólnym dobrym postrzeganiem, również charakterem i wydźwiękiem publikacji. Nie bez znaczenia była różnorodność podejmowanych tematów. To, co podkreślali eksperci, to umiejętność, z jaką koncern informował o sprawach personalnych. Nagrodzono wreszcie aktywność Volkswagena w różnych obszarach społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Media cyfrowe powodują, że ludzie w zupełnie inny sposób budują swoją opinię na różne tematy, inaczej podejmują decyzje zakupowe. Przykładowo, w przyszłości dla coraz większej liczby ludzi będzie miało znaczenie, że to właśnie ich marka wiarygodnie angażuje się w sprawy społeczne. To, czy firma potrafi sprostać wyzwaniom w tej dziedzinie jest dla klientów, pracowników i innych zainteresowanych równie ważne, jak jakość jej produktów czy stabilność miejsc pracy. Dlatego też utworzyliśmy specjalny zespół ekspertów ds. komunikacji w zakresie społecznej stabilizacji biznesu – powiedział Stephan Gruhsem z Volkswagena.

Wyróżnienie wręczono w Wiedniu podczas konferencji Agenda Setting 2015.

Czytaj więcej na:  Autoczescionline24.pl

Źródło: Volkswagen

 


 

1.1
Oceń (7 głosów)

 

 

Volkswagen nagrodzony za wizerunek - opinie i komentarze

Stary KojotStary Kojot
0
Co to ma wspólnego z profilem portalu??? (2016-01-25 00:00)
ArturSzArturSz
0
Tez się zastanawiam, ale czego człowiek nie rozumie to sobie wyjaśni sam. Moim zdaniem chyba przepraszają nas za Kubelvagena ;-) (2016-01-25 00:00)
Carolus27Carolus27
0
To ten granatowy Golfik będzie następcą Kubelvagena. Bardziej podobał mi się stary Kubelvagen. ;-))) (2016-01-26 00:00)

skomentuj ten artykuł