VI Rajd Konny szlakiem Oddziału mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala

/ 2 zdjęć


Regulamin uczestnictwa w rajdzie.
Rajd Śladami Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala.
Termin rajdu: 26-30 kwietnia 2014 r.

Szczegółowy plan przejazdu:

 Trasa: Będziemy przejeżdżać i kwaterować w historycznych miejscach związanych z OWWP. Trasa dziennego przejazdu to około 30 - 40 km. Planując trasę mamy przede wszystkim na uwadze konie, którym po kamienistej drodze nie idzie się łatwo. Na trasie będziemy korzystać z komentarzy pana płk. Mariana Zacha, aby lepiej zrozumieć położenie i wybór miejsc przez mjr. Hubala. W miarę możliwości odwiedzimy szkołę i zaprezentujemy młodzieży musztrę kawaleryjską. Pamiętajmy, że korzystamy z życzliwości mieszkańców, którzy oczekują od nas odpowiedniej postawy, mundur zobowiązuje.

 Zakwaterowanie: Jest to rajd w którym chcemy przypomnieć sobie specyfikę walki i bytowania OWWP. Konie będą nocowały pod niebem lub w stodołach, w zależności od miejsca postoju. My, jak przystało na prawdziwych ułanów śpimy przy ognisku lub w stodołach razem z końmi. W „sanitariatach” zamiast porcelany sosna i strumyk z bieżącą wodą. W końcu to rajd kawaleryjski. Przyjeżdżając na miejsce zbiórki kwatermistrz będzie kierował konie i ułanów do miejsca zakwaterowania. Nie spotkałem się w literaturze o w zmiankach, aby w kawalerii służyły ogiery, więc tego się trzymajmy. Ogier na rajdzie to kłopot dla wszystkich uczestników.

 Wyżywienie: Owies, siano, oraz słomę każdy z uczestników zapewnia koniowi we własnym zakresie. Obroczniki i wiaderka każdy we własnym zakresie. Ułani powinni posiadać menażkę i niezbędnik, zapakowane w sakwie zgodnie z instrukcją troczenia i pakowania. Posiłki będą wydawane w zależnie od miejsca stacjonowania i charakteru posiłku. Każdy uczestnik rajdu powinien posiadać suchary, oraz konserwę zapakowane w sakwie zgodnie z instrukcją troczenia.

Ubezpieczenie: Każdy uczestnik rajdu zostanie ubezpieczony, dlatego konieczne jest udostępnienie danych osobowych w celu wypełnienia polisy. Do dnia 21 kwietnia 2014 roku należy bezwzględnie podać numer PESEL i nr dowodu osobistego.

Nieletni uczestnicy: Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, ale ukończyły 16 rok, a pragną wziąć udział w rajdzie, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców, bądź pełnoprawnych opiekunów, lub bezpośrednią opiekę rodzica biorącego udział w rajdzie. O udziale osób nieletnich w rajdzie ostatecznie zadecyduje Zarząd Stowarzyszenia.

Umundurowanie i wyposażenie: Wszystkich uczestników rajdu obowiązują następujące przepisy mundurowe: kurtka kawaleryjska sukienna lub drelichowa (dopuszczalne KBW), spodnie kawaleryjskie z karwaszami, oporządzenie polowe ( pas główny, szelki z ładownicami i karabinem, saperka, bagnet, troczek, rogatywka wz. 37, lub furażerka, buty wysokie kawaleryjskie z ostrogami, halsztuk polowy), kulbaka kawaleryjska najlepiej wz. 36 stroczona wg instrukcji, menażka, manierka, niezbędnik. Wiadoma sprawa, że nie każdy posiada pełne wyposażenie, jednak podczas rajdu pozytywnie wygląda jednakowe umundurowanie, dlatego ten punkt jest niezmiernie istotny i jest on jednym z głównych warunków uczestnictwa w rajdzie.
Jeśli ktoś nie chce spać pod kocem powinien zabrać ze sobą śpiwór i karimatę. Warto także zabrać ciepły sweter lub polar noce są jeszcze zimne. Przybory toaletowe, przybory do golenia obowiązkowo zapakowane zgodnie z instrukcją troczenia. Nie bierzcie zbędnych bagaży! Trochę niewygody też nikomu nie zaszkodzi! To w końcu rajd szlakiem bojowym Hubalczyków. Jeśli ktoś dysponuje sprzętem grającym oczywiście instrumentalnym to mile widziany będzie przy ogniskach.

Organizacja rajdowych dni: dzień rozpoczynamy od pobudki, ostatnia zmiana warty karmi konie. Czyszczenie koni będzie dobrą rozgrzewką po głębokim śnie, następnie poranna toaleta. Śniadanie, pakowanie sprzętu, siodłanie koni, apel i wyjazd na trasę. Ok. godziny 14 przerwa na obiad i popas koni. Wieczorem zakwaterowanie, karmienie koni, apel i wspólna kolacja przy ognisku. Capstrzyk we własnym zakresie, ważne aby nie zaspać podczas warty, a następnego dnia być gotowym do dalszej drogi.
Uczestnicy będą podzieleni na sekcje. Każdą sekcją będzie dowodził jeden z uczestników. Droga służbowa ułatwi organizację rajdu, a więc podział służb tak, aby każdy dobrze się bawił i uczył.

Opłaty: 150 zł (w tym ubezpieczenie i wyżywienie)

Bezpieczeństwo: Każdy uczestnik rajdu winien wykazać się ogromną odpowiedzialnością i pilnować swego konia na tyle, aby nie zrobił krzywdy jeźdźcom i innym koniom. Wszelkie problemy z koniem należy niezwłocznie zgłaszać dowódcy. Podczas rajdu obowiązuje nienaganna kultura kawaleryjska. Nie pochwala się używania wulgaryzmów i obraźliwych słów w stosunku do kolegów i koni. Zabrania się picia alkoholu podczas jazdy w siodle, oraz zachowania, które nie przystoi kawalerzyście. Podczas rajdu obowiązuje zasada: „Kolega pilnuje kolegę”. Rajd ma być przyjemnością i zabawą, ale bezpiecznie i z głową.


Do dnia 21 kwietnia należy przesłać, na adres mailowy lub adres korespondencyjny (ul. Cicha 16, 26-315 Poświętne), wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia.

Karta kwalifikacyjna uczestnika Rajdu Szlakiem OWWP mjr. HUBALA
Imię:…………………………………………………………………………………………..
Nazwisko:……………………………………………………………………………………
Data urodzenia i miejsce:…………………………………………………………………
Seria i nr dowodu osobistego:……………………………………………………………
PESEL:………………………………………………………………………………………
Adres zameldowania:……………………………………………………………………...
Telefon kontaktowy:………………………………………………………………………
Adres e-mail:……………………………………………………………………………….
Stowarzyszenie/Szwadron:……………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………………………………
oświadczam, iż zapoznałem się z treścią Regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania oraz poddaję się odpowiedzialności określonej w Regulaminie w przypadku naruszenia jego postanowień.


…………………………………………………….
Czytelny podpis


Dane kontaktowe:

http://hubalczycy.pl/

[email protected]

Dowódca – Marek Maciągowski
502 126 319

Prezes – Marcin Strumiłło
512 220 680

Skarbnik – Jerzy Gapys
607 072 555

Sekretarz – Tomasz Łumiński
669 577 115

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2014-04-30
  • Organizator: 
    Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala

4.8
Oceń (5 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
wybieram się tam!

 

VI Rajd Konny szlakiem Oddziału mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu