V Łabiszyńskie Spotkania z Historią - Generał Anders


Jeszcze nie tak dawno przygotowywaliśmy się do V edycji wydarzenia, z wyczekiwaniem odliczając każdy upływający dzień. Następnie cieszyliśmy się samą imprezą i  każdym jej dniem, przepełnionym historią, pozytywną atmosferą, sympatyczną zabawą. Teraz pozostają nam wspomnienia, niezliczone galerie zdjęć i filmów oraz przeświadczenie, że historia może fascynować i bez wątpienia łączyć. Dla wielu uczestników i widzów, minione już piąte wydanie Łabiszyńskich Spotkań z Historią to temat do niejednej rozmowy. Wiele się w ich czasie działo i cieszy szczególnie fakt, że odbiór Łabiszyńskich Spotkań z Historią w odniesieniu do minionej odsłony, ale też całego pięcioletniego cyklu, jest tak pozytywny. Dziękujemy tym samym za wiele miłych sygnałów i dowodów sympatii. Bardzo nas cieszą, bowiem pozwalają myśleć o „Spotkaniach” jako wydarzeniu, które nie tylko integruje, ale wyzwala też wiele pozytywnej energii. Można śmiało powiedzieć, że historia stała się w Łabiszynie swojego rodzaju spoiwem, które z jednej strony łączy wiele różnych środowisk, z drugiej zaś tworzy fundament do współpracy dla innych, inspiruje. To cieszy szczególnie, bowiem jak wspominał w jednym ze swoich wystąpień Burmistrz Łabiszyna, p. Jacek Idzi Kaczmarek, o historii trzeba pamiętać i należy ją kultywować, ale wokół niej też budować, kształtując godne naśladowania społeczne postawy. A tych bez wątpienia na brakowało, bo miasto, ale i lokalna społeczność, w całe wydarzenie włożyli mnóstwo serca i dobrej woli. Bardzo, bardzo za to dziękujemy, bowiem na bazie tych wszystkich sympatycznych gestów, bezinteresownej pomocy i uprzejmości, w Łabiszynie powstała impreza o wyjątkowej atmosferze i rzadko spotykanym klimacie.

Dziękujemy za pomoc: rzeczową, materialną, usługową – bez nich „Spotkania” nie miałyby takiego charakteru i takiego wymiaru. Kolegom ze stowarzyszeń i grup rekonstrukcji historycznej dziękujemy za pomysły, zdyscyplinowanie i za to, że oddali temu wydarzeniu to, co mają najlepszego – doświadczenie, umiejętności, koleżeńską, braterską postawę. Osób, firm czy instytucji, które wsparły Łabiszyńskie Spotkania z Historią jest wiele i w kolejnym komunikacie, który będzie stanowił obszerniejsze podsumowanie, postaramy się o każdej z nich napisać, bowiem to dzięki nim szereg naszych pomysłów mogło ujrzeć światło dzienne. W szczególny jednak sposób chcemy podziękować Burmistrzowi Łabiszyna p. Jackowi Idziemu Kaczmarkowi i na jego ręce również władzom miasta, za otwartość, za zaangażowanie, za inspirację i całe mnóstwo pomysłów, które doprowadziły do tego, że mogliśmy się cieszyć piątą edycją tego wydarzenia. Dziękujemy za akceptację i za przykład, który tak jak daje p. Burmistrz przywdziewając rokrocznie mundur, inspiruje mieszkańców do „przeniesienia się czasie” i dołączenia do coraz szerszego grona historycznych miłośników. A właśnie w Łabiszynie ta wycieczka w przeszłość ma swój niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Łabiszyn – Dziękujemy  :-).
Publikujemy jednocześnie pierwszy materiał (trailer) przygotowany przez naszych oficjalnych filmowców, tj. Krzysztofa Bogacza (Studio Visioner) i Przemka Budzicha (dokuman.pl) przy wydatnej współpracy z FlyFilm Studio i UAV Service. Dziękujemy przy tej okazji za szereg innych filmów, które zostały zrealizowane przez innych twórców. Dzięki temu całe wydarzenie możemy przeżyć raz jeszcze. Kłaniamy się nisko.

Foto: Nix, SRH AA7 . 


 

5
Oceń (4 głosów)

 

 

V Łabiszyńskie Spotkania z Historią - Generał Anders - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł