V DZIEŃ CICHOCIEMNYCH NA URSYNOWIE

/ 14 zdjęć


V DZIEŃ CICHOCIEMNYCH NA URSYNOWIE       

Już po raz piąty Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy we współpracy z Fundacją  im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej i Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa  planuje uczcić bohaterskie czyny i męstwo Cichociemnych Spadochroniarzy AK organizując Dzień Cichociemnych na Ursynowie.  Pragniemy propagować pamięć o Cichociemnych i ideałach im przyświecających organizując piknik edukacyjny militarno – historyczny, którego poprzednie edycje spotkały się z żywym zainteresowaniem i doskonałym przyjęciem ze strony licznych mieszkańców Warszawy.

                Podczas V Dnia Cichociemnych na Ursynowie planujemy ekspozycję pojazdów wojskowych oraz uzbrojenia dawnego i współczesnego. Zamierzamy także zorganizować konkurencje sprawnościowe, gry terenowe i rekonstrukcje odwołujące się do historii Cichociemnych, lądowanie spadochroniarzy, prezentacje sprawności i działań podejmowanych przez instytucje współorganizujące imprezę oraz występy artystyczne, projekcje filmowe i spotkania popularyzujące wiedzę o Cichociemnych i chwale polskiego oręża.

V Dzień Cichociemnych na Ursynowie odbędzie się 20 maja 2017 r. w godzinach 12.00 do 19.00 w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej zajmującym tereny zieleni na przedłużeniu ul. rtm. W. Pileckiego w Warszawie.

Uwaga: poszukujemy grup rekonstrukcyjnych związanych z Cichociemnymi lub ogólnie  tematyką II WŚ, które chciałyby uczestniczyć w prezentacjach, rekonstrukcjach, grach terenowych itp. 

Uwaga: osoby, które chciałyby wejść na teren imprezy, jako publiczność w umundurowaniu wraz z atrapami broni, proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy.

Serdecznie zapraszamy

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2017-05-20 godz. 12:00
  • Miejsce: 
    WARSZAWA Ursynów Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK (przedłużenie ul. rtm W. Pileckiego, przedople Lasu Kabackiego)
  • Organizator: 
    Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

5
Oceń (2 głosów)

 


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

 

V DZIEŃ CICHOCIEMNYCH NA URSYNOWIE - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu