Ukraińcy bojkotują rekonstrukcje na terytorium Rosji

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


Ukraińcy bojkotują rekonstrukcje na terytorium Rosji


W roku, w którym obchodzimy 100-lecie rozpoczęcia I wojny światowej, Rosja postanowiła rozpocząć nową wojnę, przeciw Ukrainie. Krym jest już okupowany przez Rosję, a zagraża ona również południowym i wschodnim terenom Ukrainy. Wzywamy wszystkich przyjaciół - rekonstruktorów do bojkotu wszelkich imprez i przedsięwzięć, które odbywają się w Federacji Rosyjskiej, a które propagują nienawiść do obcokrajowców, wolnego świata, a także kwestionują prawo narodów do samostanowienia. Przypomnijcie sobie Węgry w 1956 roku, Czechosłowację w 1968 roku, Gruzję w 2008 roku. Czy chcielibyście widzieć rosyjskie czołgi na waszych ulicach?

Ukraińscy rekonstruktorzy bojkotują wojskowo-historyczne imprezy na terytorium Rosji i zachęcają wszystkich kolegów i koleżanek do popierania ich bojkotu. Kilka grup rekonstrukcji historycznej wypowiedzieli się za bojkotem na stronach internetowych, inni po prostu nie jeźdźą na źadne imprezy na terytorium państwa agresora. Inni członkowie ukraińskich grup rekonstrukcyjnych biorą udział w obronie granic swej Ojczyzny od najeźdźcy, o czym też zawiadamiają na swych stronach internetowych.

Zob. też wiadomość w innych językach: http://www.ucrainarma.org/novini/boycott.html

Chciałbym donieść naszą pozycję do wszystkich braci rekonstruktorów z Polski I całego światu.

 


 

3.2
Oceń (9 głosów)

 

 

Ukraińcy bojkotują rekonstrukcje na terytorium Rosji - opinie i komentarze

wojsportwojsport
0
popieram (2014-07-12 00:00)
roweryrowery
0
Jak przedstawił to w jednym ze swoich satyrycznych rysunków, znany rysownik Andrzej Mleczko - "W kraju, o sytuacji na Ukrainie nie wypowiedział się jeszcze Trynkiewicz i matka Madzi...". Wynika iż jeszcze brak przy tej "parze" rekonstruktorów !!!! Nie mieszajmy koledzy polityki z rekonstrukcją. Niestety nie popieram takich apelów jaki i innych tak ostatnio modnych "deklaracji" i oczywiście za wolność w/w Ukrainy nie zamierzam walczyć. Pozdrawiam Paweł Łuk-Murawski (2014-07-13 00:00)
KomskiKomski
0
Popieram ten apel! I chociaż nasz "bojkot" pewnie nikogo specjalnie nie poruszy, to właśnie tak należy reagować na zachowania agresorów! (2014-07-14 00:00)
von Engelvon Engel
0
Dla nas niestety to zadna polityka. tylko rzeczywistosc. Dobrze ze u was jeszcze ktos moze sobie pozwolic patrzec na agresje Rosji jako na sprawy tylko polityczne. U nas niestety w kazdym aspekcie zycia odczywamy cisk na nas ze strony Rosji. Wsrod reoknstruktorow duzo ludzi uczestniczy w tych wydarzeniach, sa juz ranni i zmarli. Chyba gdyby wam Putin odebral kawal Pomorza i wspieral terorystow zabijajacych waszych braci rekonstruktorow, nie jezdziliscie by do Moskwy na reko, prawda? (2014-07-14 00:00)
Kangur AIFKangur AIF
0
Jestem rekonstruktorem od lat i szanuję całe światowe środowisko rekonstrukcyjne bez podziału na nacje, formacje odtwarzane jak i kraje z jakich pochodzą koledzy rekonstruktorzy bo nas jednoczy pasja ale w tym wypadku choć by z pobudek osobistych, oraz mojego nastawienia do tego tematu (i tematów powiązanych) nie poprę tego apelu ani tym podobnych. Jak kolega powyżej - nie mam zamiaru nadstawiać się za Ukraińców. Osoby śledzące "ten" temat wiedza doskonale o co chodzi i nie ma co politykować tutaj bo niestety jak to w każdym wypadku: "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" tak się ma to i w tym wypadku. Od tego są inne miejsca gdzie tego typu rzeczy można zamieszczać, w końcu "Do Broni" jest to strona poświęcona rekonstrukcjom i tego się trzymajmy. A co do tamtego, to prawda jest taka: Ukraińcy sami "naważyli sobie piwa niech teraz je wypiją", a my Polacy miejmy trochę honoru dla siebie i swojej historii i trzymajmy się od tego z daleka. Acha i nie nadużywajmy określenia terrorysta (z tego co wiem to słowo to oznacza zupełnie coś innego i tyczy się zupełnie innych osób) bo Ci ludzie walczą w końcu o to samo o co walczyli wcześniej m.in ci spod czerwono-czarnej szmaty z wizerunkiem Bandery na Majdanie. Gwoli ścisłości takie samo zdanie mam o Moskalach jak i Banderowcach... (2014-07-14 00:00)
von Engelvon Engel
0
Ten temat nie ma zadnego stosunku do "banderowcow". Niektorzy tak boja sie czegos, ze wszedzie to widza (2014-07-19 00:00)

skomentuj ten artykuł