The Tank Museum, Bovington, UK

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


The Tank Museum mieści się w Bovington Camp w Dorset w południowo-zachodniej Anglii. W całości poświęcone jest broni pancernej. Zostało otwarte dla publiczności w roku 1947, w miejscu założonego w 1916 ośrodka szkoleniowego dla przyszłych żołnierzy broni pancernej. Po I wojnie światowej w Bovington zachowano lepiej utrzymane egzemplarze pojazdów i po uzupełnieniu o kolekcję pojazdów z II wojny światowej zdecydowano się na otwarcie placówki muzealnej.
Muzeum posiada w swojej kolekcji ponad 300 pojazdów z 26 państw świata i jest to jedna z większych kolekcji nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie, a ozdobą są oryginalne czołgi Tiger I i Mark I.
Kolekcja podzielona jest na okresy historyczne i mieści się w 6 obszernych salach tematycznych: The Tank History, World War 1, Interwar, World War 2, Post War, Cold War.

Corocznie Muzeum organizuje 2-dniowy Tankfest, gdzie największą atrakcją jest prezentacja pojazdów w ruchu, w tym Tigera I. W tym roku również pod koniec czerwca organizowana jest taka impreza a tematem przewodnim jest ”Meet The Desert Warriors”.

Moją relację z ubiegłorocznego Tankfestu prezentowałem już na portalu w zeszłym roku. Jeżeli ktoś jej nie widział, a ma ochotę się z nią zapoznać albo sobie przypomnieć, to zapraszam na mojego bloga.
https://dobroni.pl/rekonstrukcje,relacja-z-tankfest-2009,2191

Tymczasem poniżej prezentuję mój reportaż z wizyty w Tank Museum w 2009r. Na obejrzenie muzeum, zrobienie fotek i nakręcenie filmu poświęciłem cały dzień, chociaż aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zbiorami potrzeba by paru wizyt. Na głodnych i spragnionych czeka bar/restauracja, gdzie można zjeść szybki angielski lunch. Kolejne godziny można spędzić w muzealnym sklepiku, a właściwie sklepie, gdzie oprócz fachowych publikacji, można nabyć różnego rodzaju modele, akcesoria, gadżety, koszulki, kalendarze itp. itd. wydając ostatnie funty.

Optymalnym rozwiązaniem do zwiedzenia tego miejsca jest Tankfest, bo wtedy w jednej cenie mamy 2-dniową wejściówkę na pokazy i darmowy wstęp do muzeum przez cały rok (ilość wejść nieograniczona).

Zapraszam do obejrzenia filmu.

 


 

5
Oceń (21 głosów)

 

Lokalizacja

 

The Tank Museum, Bovington, UK - opinie i komentarze

panzergrenadierpanzergrenadier
0
Bardzo dobry pomysł z tymi wirtualnymi wycieczkami po muzeach Europy. Z jednej strony nie trzeba sie ruszać z domu, a z drugiej strony, to może być doskonałą zachętą, żeby właśnie się ruszyć.
(2010-04-06 00:00)
FudexFilmFudexFilm
0

Zdecydowanie polecam wybrać się do takich miejsc i obejrzeć wszystko na "własne oczy", bo żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą rzeczywistości. Dotknąć własną ręką historii ... bezcenne. 

(2010-04-06 00:00)
buba22buba22
0
Piękny film !!
Co to za muzyka w tle ? trochę przypomina mi tą z rambo .
(2010-04-06 00:00)
RumcajsRumcajs
0
Szanowni takie filmy powinny być u nas prawem zakazane. Przecież jak człowiek zobaczy sposób wystawiania i stan zadbania eksponatów to go krew zalewa jak sobie to porówna z analogicznymi wystawami choćby w warszawskim MWP.
(2010-04-06 00:00)
InkwizytorInkwizytor
0
I tutaj się zgadzam z Tobą Rumcajs ale też i z resztą szanownego towarzystwa nie sposób się nie zgodzić. Po obejrzeniu tak bardzo dobrego, lecz niestety zbyt krótkiego filmiku, powiedzmy zajawki to należy- za przeproszeniem- ruszyć dupę z fotela i wybrać się w takie miejsca.

(2011-01-25 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu