Targi MSPO 2013, uzbrojenie strzeleckie i wyposażenie żołnierza

/ 40 zdjęć


Na tegorocznych Targach przemysłu Obronnego MSPO 2013 w Kielcach, można bylo spotkać wszystko, co jest potrzebne żołnierzowi na współczesnym polu walki. Były nowoczesne mundury, wyposażenie indywidualne, systemy łączności oraz bron strzelecka najróżniejszych firm. Tu głównie eksponował się Cenzin.
Wśród mundurów, m. in. było stoisko Helikona oraz stanowisko z naszymi, polskimi mundurami. Tu ciekawostka, bo można było prześledzic rozwój munduru od historycznego juz 'deszczyku', po mundur Wz 2010.
Wraz z bronią strzelecką, prezentowano różnego rodzaju symulatory. Wyglądaly one jak skrzyżowanie Play Station, Nintendo, i X-Boxów...
Ogromne ekrany telewizyjne i w zależności od rodzaju symulatora, albo broń strzelecka, albo wolant helikoptera + stanowisko strzelca pokładowego.
Zaleta takich wystaw i prezentacji, jest możliwośc wzięcia broni do ręki, popatrzeć przez celownik optyczny, sprawdzić, jak dana broń leży w ręku.
Z ciekawostek były oba karabiny dla strzelców wyborowych polskiej konstrukcji BOR kalibru 7,62 mm i TOR kalibru 12,7 mm.
W następnym wejsciu napisze o pojazdach pancernych.

 


 

4.6
Oceń (5 głosów)

 

 

Targi MSPO 2013, uzbrojenie strzeleckie i wyposażenie żołnierza - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł