Sylwester 2010 GRHLC Mława w Stylu Retro

/ 22 komentarzy / 54 zdjęć


31 Grudnia GRHLC Mława spotkała się w MDK, w kawiarence retro.
Z osobami towarzyszącymi, zaproszonymi gośćmi i sympatykami, pożegnała Stary i powitała Nowy Rok.
Chwała temu kto wpadł na ten pomysł. Wszyscy bawili się wspaniale. Nie zabrakło jedzenia, picia, tańców do świtu, nocnych rozmów Polaków, a co najważniejsze szampańskich nastrojów.
Było nam bardzo miło, że byli z nami nasi ulubieńcy z GRH 79 Pułku Piechoty.
Nie zapomnieliśmy o świętujących, również w MDK, nadejście Nowego Roku seniorach. Wzruszenie było obopólne.
O północy szampan, życzenia z serca płynące i ciąg dalszy zabawy do rana.
I tak się trudno rozstać... ale w końcu trzeba odpocząć. Tym bardziej, że... Czy ktoś wcześniej spotkał się z Sylwestrowymi Poprawinami? Ja po raz pierwszy.
Jak było, można zobaczyć na zdjęciach. To doskonała okazja do wspomnień dla tych którzy byli i, mam nadzieję, zachęta dla wszystkich, którzy dołączą do nas za rok.

Szczęśliwego Nowego Roku!

 


 

3.8
Oceń (19 głosów)

 

 

Sylwester 2010 GRHLC Mława w Stylu Retro - opinie i komentarze

zsirazsira
0
Sylwester super, aż zazdroszczę. Gdzie się podziały takie Sylwestry.... Pozdrawiam.
(2011-01-04 00:00)
JOJNEJOJNE
0
WITAM !

Daga zdjęcia SUPER !!!
Sylwester też był SUPER !!!
GRHLC "MŁAWA" też jest SUPER !!!

POZDRAWIAM.
(2011-01-04 00:00)
JedrekJedrek
0

Wspaniałe fotki i jak się domyślam równie wspaniały sylwester

Buziaki dla Was i myślę że jeszcze powalczymy razem

Pozdrowienia      Jędrek

(2011-01-04 00:00)
Kasica40Kasica40
0
Danuska dziękujemy za wspaniałe zdjęcia z takiej Szampańskiej Nocy Sylwestrowej ***2011***było Super GRHLC-Mława potrafi się bawić w każdej epoce .......Pozdrowienia dla wszystkich i buziak dla Ciebie<(*_*)>
(2011-01-04 00:00)
JasmineJasmine
0
Było fantastycznie!!! Wybacz Siostrzyczko, nie umniejszam piękna Twoich zdjęć, ale nawet one nie są w stanie przekazać atmosfery tamtej nocy.:) Dziękuję, że mnie "zmusiłaś".:)
Skorzystam z okazji i napiszę, że bardzo się cieszę, iż Was poznałam.:) Wciąż jestem pod wrażeniem.:)
Do Siego!:)
(2011-01-04 00:00)
AnkaAnka
0

Wyglądacie super :) ... Wszystkiego naj w 2011 !!!!!

(2011-01-05 00:00)
dagadaga
0
Miło mi, że podobają się Wam moje zdjęcia. Wszyscy w rzeczywistości wyglądali o wiele ładniej w swoich pięknych strojach. Światło lampy błyskowej nie jest dla nas łaskawe, a i obiektyw lepszy przydałby mi się do takich zdjęć.
Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali całą imprezę i w jej trakcie czuwali nad tym, żeby działo się jak należy.
Szczególne podziękowania składam naszemu wspaniałemu barmanowi, Bartkowi, który nie tylko świetnie wyglądał ale i takoż sprawdził się w działaniu, serwując kawę, herbatę, jedzonko i kropelki na wzmocnienie, dla wszystkich osłabionych minionym rokiem ;)


(2011-01-05 00:00)
użytkownik5257użytkownik5257
0
Powoli zmierzamy w stronę Portalu towarzysko imprezowo zabawowego a'la Pomponik i tym podobne spoleczności.Życzę miłej zabawy w karnawale i wielu podobnych relacji ile kto czego i z kim wypił kropelek. (2011-01-07 00:00)
użytkownik5257użytkownik5257
0
Warto zmienić nazwe z Do broni na Do kielicha lub Do Sałatki ewentualnie Do balowania (2011-01-07 00:00)
Rudyorm26Rudyorm26
0
Sten II a coś Cie gryzie? Propagować historię można również przez zabawę, rauty i bale w okresie międzywojennym były bardzo popularne, więc nie wiem do czego pijesz, zawsze możesz usunąć konto i po sprawie:). Tobie kolego życzę w tym karnalwale kielicha i sałatki ewentualnie balowania. Pozdrawiam:)
(2011-01-07 00:00)
JOJNEJOJNE
0
Szanowny Panie Sten II !!!

Niech nam Pan nie zazdrości !!!
To tylko dobra zabawa !!!
Ja nie "trąciłem" ani jednego kielich i nie " fryknąłem " żadnej sałatki a bawiłem się ( bo to Sylwester ) do 3 rano.

GRHLC "MŁAWA" jedyna w swoim rodzaju.

POZDRAWIAMY.

(2011-01-07 00:00)
zsirazsira
0
W okresie międzywojennym bale i zabawy w wojsku były częste, a ci co dobrze się bawili, póżniej  dzielnie walczyli na różnych frontach ,a nawet oddawali życie. Te bale i zabawy umilały szarą codzienność życia żołnierza. Ja dałem  Wam  5 pkt.  Pozdrawiam .
(2011-01-08 00:00)
Marja RauMarja Rau
0
Cudowni, fantastyczni Ludzie GRH LC "Mława".
Dziękuję Wam za to, że w całej swojej okazałości potraficie w każdej sytuacji odgrywać rolę ludności cywilnej czasów międzywojennych. Dziękuję, że każdy z Was nie tylko miał strój z epoki, ale także własną zastawę. Niektórzy z Was mieli zastawę nawet z 1941 roku.
To nie był zwykły Sylwester. To była następna lekcja obcowania z historią i kulturą międzywojenną.
Może niektórzy znów nam zazdroszczą, ale pragnę podkreślić jedno, że GRH LC "Mława", to nie tylko ludzie wygnańcy na rekonstrukcjach, którzy pokazują cierpienie. To przede wszystkim ludzie, którzy zakochani są w stylu lat przedwojennych, w manierach, strojach, stylu wysławiania się, tańcu i wartościach kulturalnych, które brutalnie zostały zniszczone przez wojnę. Niestety do dziś już bezpowrotnie zniszczone! Co widać nawet w niektórych atakujących nas wypowiedziach.
Życzyłabym sobie i nam wszystkim aby na współczesnych potańcówkach, wino domowej roboty pijano nadal z karafki, a kawę popijano jedynie z filiżanki, rozmawiano na tematy Polski i polskiej kultury i tańczono tańce retro.
Proszę nam nie ubliżać Panie sten II, bo kompletnie nie wie Pan o co chodzi w naszej rekonstrukcji cywilnej.
Rozumiem, że portal jest typowo "wojskowy" i dla ludności cywilnej być może nie ma w nim miejsca, ale chyba warto iść z postępem. Skoro rekonstrukcja wzbogaciła się o nowe formy i nadała wymiar bardziej autentyczny i emocjonalny dzięki ludziom, którzy obrazują cierpienie ludzkości z powodu wojny, to jakim prawem ma Pan teraz czelność wypisywać bzdury.
Ta ludność mordowana podczas wojen miała swoje życie, które jej brutalnie odebrano. Bawiła się, żyła, miała swoje tradycje i również chodziła na modne wówczas bale i sylwestry.
By się napić kielicha proszę Pana, to my nie musimy się zbierać w miejscu publicznym i w kostiumie. Zaręczam!!! Pragnę przypomnieć, że GRH LC "Mława", to jedna z 33 sekcji MDK, która jest sekcją teatralno-kulturalno-historyczną. Proszę nam nie ubliżać i pozwolić nam dalej rozwijać własne pasje.
Wszystkiego najlepszego na Nowy 2011 Rok, aby zawiść, zazdrość i galopująca głupota omijała nas wszystkich szerokim łukiem. Chociaż z drugiej strony, to ilość naszych wrogów jest miarą naszych sukcesów... więc życzę Wam samych sukcesów i do spotkania jutro na WOŚP-ie :).
(2011-01-08 00:00)
użytkownik5257użytkownik5257
0

Do mojej Szanownej Poprzedniczki , ależ wytoczyła Pani ciężkie armaty na zdechłego wróbla ( jest takie przysłowie).Nie wiem gdzież to panią obrażałem i miałem czelnośc wypisywać bzdury.Pani zacietrzewienie najlepiej świadczy o calej sprawie i ja nie zamierzam podtrzymywać dyskusji na takim poziomie.

Do moich pozostałych adwersarzy: nic mnie nie gryzie i nie miałem zamiaru nikogo obrazac , napisałem tylko to co myślę , natomiast każdy może robić to co mu stwarza największą przyjemność i opisywac to z lubościa - jego sprawa.Natomiast ilość komentarzy do tego artykułu utwierdza mnie tylko w tym co napisałem,że stajemy się powoli portalem a"la Pomponik a tego bym nie chciał. Dorabianie do tego ryzykownych tez ,że kto więcej baluję lub uczęszcza na rauty jest lepszym patriotą i lepszym żolnierzem jest dość ryzykowne i nie poparte dowodami.

Wszystkich balowiczów serdecznie pozdrawiam.

(2011-01-08 00:00)
Rudyorm26Rudyorm26
0
"Dorabianie do tego ryzykownych tez ,że kto więcej baluję lub uczęszcza na rauty jest lepszym patriotą i lepszym żolnierzem jest dość ryzykowne i nie poparte dowodami" Sten II nikt tego nie stwierdził, bale, potańcówki czy inne zabawy były zawsze i zawsze będą, a Ty zaatakowałeś nie wiadomo za co? Ten portal jest dla rekonstruktorów, tu pokazujemy co robimy i czym się zajmujemy. Twoją troskę o dobro tego portalu doceniamy, ale  nie napisałeś czego od tego portalu oczekujesz a natomiast zacząłeś krytykować, nikt nie widział nic złego w tej relacji. Pański  merytoryczny dorobek na tym portalu też jest mierny, tylko kilka złośliwych postów, nie wnoszących niczego do tematu. A jak widzę  zainteresowania  ma Pan bardzo szerokie, więc może by wreszcie Pańska osoba czymś tu zabłysneła, nie tylko krytyką, ale zgodnie ze starym polskim przysłowiem "Jak ktoś zna się na wszystkim to nie zna się na niczym".  A pozatym radzę zapoznać się z tym jak pisze się zwroty grzecznościowe:)
(2011-01-08 00:00)
Kasica40Kasica40
0
 SZ.P Sten II ,,Ludzie i pięknego pogrzebu potrafią zazdrościć"A ,,zazdrosne serce nie uznaje śmiechu ",Kogo płomień zazdrości otacza ,ten na koniec,jak skorpion,zatrute żądło skierowane przeciw sobie "-Władysław Grzeszczyk. Na tym balu bawiliśmy sie całymi rodzinami włacznie z naszymi  pociechami czego i panu życzę:)
          http://www.youtube.com/watch?v=jecPI-BYAl   
(2011-01-08 00:00)
dagadaga
0
Myślę, że to bardzo dobrze, że ludzie, którzy świetnie współdziałają na polu rekonstrukcji, organizując wspaniałe lekcje historii ożywionej, robią tyle na rzecz środowiska, kultury, pamięci o ludziach, miejscach, ważnych wydarzeniach, i potrafią się na dodatek tak dobrze razem bawić, powinno wszystkich tylko cieszyć.
W dodatku bawić w stylu tamtych lat, przy muzyce i w strojach retro, w stylowym wnętrzu.
To też była lekcja historii. Myślałam, że wszyscy zobaczą to na zdjęciach, że nic nie trzeba tłumaczyć.
Strona Do broni, to chyba nie tylko wielka „smuta narodowa”, rocznice, sztandary, znicze, rodzaje broni, mundury i rekonstrukcje bitew.
Jest mi bardzo przykro, myślę że wszystkim uczestnikom balu również, że mój wpis wywołał tak niemiłe komentarze i niepotrzebną dyskusję.


(2011-01-08 00:00)
dagadaga
0
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,bal-u-konnych-artylerzystow-2011,6190
(2011-01-08 00:00)
JOJNEJOJNE
0
Sz.P Sten II !!!

Myślę,że źle Pan zaczął ten Nowy Rok !!!
Ten krytyczny komentarz z Pana strony dla mnie (GRHLC MŁAWA) zabrzmiał jak zazdrość "żołnierzyka" z kompleksami.
Pani Marja Rau też napisała tylko to co myśli ( tak jak Pan) a te zacietrzewienie to lokalny patriotyzm.
Proszę pokazać co Pan zrobił dla swojego miasta a MY to ocenimy.
Jeśli nie to "dali jazda od naszych dokonań ".
Jeśli największą przyjemnością jest tylko krytyka to żaden portal Pana nie zadowoli.
Te puste miejsce ( brak zdjęcia) to trochę pachnie cmentarzem ( napisałem tylko to co myślę).
Ja dla swojego miasta zrobiłem wiele a Pan ?

Coś mi się przypomniało ale już nie będę toczył dalszej dyskusji...


(2011-01-08 00:00)
użytkownik5257użytkownik5257
0
Miałem już nie odpowiadać na zaczepki ale trudno.Powiem tylko : Koleżanki i Koledzy wyluzujcie.Odnosze wrażenie ,że macie jakieś głeboko skrywane kompleksy , nie doceniają Was tak jak byście chcieli w Waszej Mławie ?, a może gnębi was najgorszy  z grzechow - grzech pychy.Ciągle słyszę jacy jesteście wspaniali, co wy to nie robicie dla miasta itd., inni są dla Was miernotami , zle zaczynają rok ( rozumiem ,że dlatego iż nie balowali). Więcej pokory , zostawcie własną ocenę innym a nie tylko napuszajcie się jacy jesteście wspaniali.Ja napisałem tylko,że moim zdaniem takie opisy balowania nadają się bardziej do innych portali i nic więcej.Teraz prawdę mówiąc zacząlem sie obawiac Waszej nienawiście i takiej skali agresji. To wszystko , jeszcze raz przepraszam ,że napisałem ten komentarz, jak rozumiem przyjmujecie do wiadomości tylko te które Was wychwalają i pieją z zachwytu nad Waszymi cudownymi osiągnięciami.Miłego samouwielbienia.  (2011-01-08 00:00)
Marja RauMarja Rau
0

Droga GRH LC "Mława" zakończmy tą niczemu nie służącą dyskusję kto bardziej jest zacietrzewiony, ważniejszy, niedoceniony czy zakompleksiony. Skierujcie tą energię w bardziej rozwojowym kierunku na 2011, a będzie się działo :).

Panu s. II wyjaśniliśmy, skoro nie był w temacie i ma on prawo mieć swoje zdanie... nadal.

Co do niedoceniania naszej działalności w naszym mieście (jak okreslił to Pan s.II), to miała to być niespodzianka, ale z racji podjętej czczej wymiany zdań, zakomunikuję Wam teraz publicznie w cyber:)przestrzeni... za to co robicie nie tylko dla siebie, miasta ale i historii oraz kultury, jeden z Banków poprosił o to, by objąć nas patronatem :).

Widzimy się w poniedziałek, jak co tydzień i proszę o zakończenie dyskusji na temat Sylwestra Retro, którego za przykład podawały niektóre rozgłośnie radiowe. Doprawdy, wiecie, że nic nie jest w stanie zniechęcić nas do działania. Co do pięknych i mądrych polskich przysłów to "psy szczekają, karawana jedzie dalej". Róbmy swoje i na swoim podwórku :).

Panie sten II, jako dyrektor MDK, animator kultury, pedagog, artterapeuta, twórca Tej grupy, nie pozwolę Panu na to, by działania kulturalne i animację społeczną sprowadzał Pan do miana zakrapianych baletów i portalu typu Pomponik. Moje jak Pan nazwał zacietrzewienie jest jedynie moim obowiązkiem służbowym wyjaśnienia Panu zasad aktywizacji społecznej i uczestnictwa w kulturze mieszkańców mojego miasta, jak również obroną placówki za którą odpowiadam. Może dla Pana te metody są zbyt nowoczesne, ale zaręczam, że bardzo skuteczne w działaniach interpersonalnych.

Dziękuję jednak Panu za to, że dzięki Pana krzywdzącej opinii o naszej pracy, pobudził Pan moje i tak już kreatywne myślenie, że warto iść dalej i rozwijać się jeszcze bardziej. Nawet Pan nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dzięki krytyce można się wzmacniać i rozwijać.

Dobrego Roku :).

(2011-01-09 00:00)
RedakcjaRedakcja
0
Sten II - z każdą wypowiedzią zbliżasz się do zbanowania, ostatnie ostrzeżenie. (2011-01-09 00:00)

skomentuj ten artykuł