Święto Wojska Polskiego z SH im.10PP

/ 5 zdjęć


15.08 to ważna data w kalendarzu każdego Polaka. W tym dniu obchodzony jest Dzień Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Dziesiatacy zaplanowali na ten dzień kilka działań . We wczesnych godzinach porannych (ok godz 8:30) czterech przedstawicieli stowarzyszenia złożyło kwiaty przed pomnikiem Marszałka przy byłych koszarach 10PP a obecnej siedzibie SH10PP a następnie udali się na grób d-cy 10PP płk. Mariana Krudowskiego gdzie także złożyli symboliczny bukiet kwiatów. Po oddaniu honorów Panu pułkownikowi cała delegacja ruszyła w drogę ,której celem było odwiedzenie ostatniego, znanego stowarzyszeniu żołnierza września 1939 Pana Jana Ambroziaka.
Na ręce Pana Jana Złożyliśmy bukiet kwiatów oraz życzenia w dniu jego święta bo jak zwykliśmy mawiać w dziesiątce..o poległych pamiętać trzeba nie zapominając o żyjących żołnierzach.
W czasie wizyty zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z Panem Janem. Jedno z nich ma szczególny wymiar gdyż kilka miesięcy temu przyszedł na świat prawnuczek Pana Jana. Nie bez powodu otrzymał imię Jan…może pójdzie w ślady pradziadka i zostanie żołnierzem łączności.
W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące naszej absencji przy uroczystościach miejskich, które odbyły 15.08 pragniemy zakomunikować iż nie pojawiliśmy się gdyż zostaliśmy o nich poinformowani telefonicznie na trzy dni przed. Dziesiątka planuje działania z większym wyprzedzeniem mając na uwadze fakt ,że w szeregach stowarzyszenia są osoby dorosłe ,które mają rodziny i inne obowiązki.

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

Święto Wojska Polskiego z SH im.10PP - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł