Święto Włoskich Sił Zbrojnych

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć


7 listopada, to dzień w którym wypada święto Włoskich Sił Zbrojnych. Jak co roku, na cmentarzu Żołnierzy Włoskich na warszawskich Bielanach, z tej okazji odbyła się uroczystość z udziałem Jego Ekscelencji Ambasadora Włoch Alessandro De Pedys oraz przedstawicieli włoskich sił zbrojnych z  attaché obrony przy Ambasadzie Republiki Włoskiej w Polsce, płk Davide Di Bartolo . Uroczystości odbyły się z udziałem Wojska Polskiego.

Święto Włoskich Sił Zbrojnych jest obchodzone od 1919 roku.

Wśród obecnych gości byli także prof. dr hab. Zbigniew Wawer oraz dr Piotr Oleńczak. Był także przedstawiciel związku byłych żołnierzy Alpini w charakterystycznym kapeluszu z piórem.

Na zakończenie, w krótkim przemówieniu, Jego Ekscelencja Ambasador podziękował za pamięć o pochowanych na Bielanach włoskich żołnierzach, podziękował także dzieciom z okolicznych przedszkoli. Taki miły akcent.

Tak na marginesie zaciekawiło mnie, jakimi słowami zwróci sie do zebranych kapelan Wojska Polskiego, bo jak by nie było, to pochowani tu żołnierze, polegli lub zmarli w czasie II wojny światowej, naszymi sprzymierzeńcami raczej nie byli...

Ksiądz kapelan w modlitwie powiedział o żołnierzach poległych ZA SWOJĄ OJCZYZNĘ.

Amen.

 


 

5
Oceń (3 głosów)

 

 

Święto Włoskich Sił Zbrojnych - opinie i komentarze

zylkoszylkos
+1
Gorąco pozdrawiam Pana Profesora WAWRA.Niedawno byłem w Łazienkach Królewskich,ludzi dużo,ale była niedziela i remont jest.Jakieś 30 lat temu byłem w środku budynku,oglądałem wnętrza i ekspozycje.Jak mniemam od tego czasu dużo się zmieniło zwłaszcza we wnętrzach i ekspozycjach.Jeżeli będzie okazja na pewno zwiedzę je od środka. (2017-11-07 19:38)

skomentuj ten artykuł