Światełko dla Żołnierza 2014

/ 13 zdjęć


W Dzień Zaduszny 2.11.2014 członkowie GRH "Jack of Diamonds" i BSMH "Perun kolejny raz włączyli się w ogólnopolską akcję "Światełko dla żołnierza". W tym roku tradycyjnie odwiedziliśmy koszaliński cmentarz, na którym pochowany jest dowódca polskiego okrętu podwodnego ORP "Żbik" komandor Michał Żebrowski. Zapaliliśmy też symboliczny znicz pod Martyrologii Narodu Polskiego, gdzie znajduje się min. krzyż katyński, tablica poświęcona zwycięskiemu Powstaniu Wielkopolskiemu, czy też tablica poświęcona jeńcom Stalagu Luft IV.

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o członku naszej grupy, Danielu Reglińskim, który odszedł od nas w listopadzie 2010 roku.

GRH "Jack of Diamonds" i BSMH "Perun" od wielu lat stara się przybliżyć pamięć Stalagu Luft 4. Nie mogło nas więc zabraknąć w Tychowie. Najpierw odwiedziliśmy cmentarz w tej miejscowości, na którym pochowany jest zmarły z wycieńczenia w lutym 1945 jeniec, żołnierz Września 1939 Władysław Malinowski. Po zapaleniu tu znicza i oddaniu honorów udaliśmy się pod pomnik w Podborsku. Jesteśmy dziś szczególnie podbudowani tym co tu zobaczyliśmy. Parę lat temu, gdy zaczęliśmy tu przyjeżdżać stało tu tylko parę zniczy i przewiędła wiązanka kwiatów. Obecnie zaś pod pomnikiem jeńców Stalagu Luft 4 znajdowało się sporo zapalonych zniczy i leżały świeże kwiaty. Pamięć trwa...

Dzień wcześniej, 1.11.2014 jeden z naszych członków odwiedził również pomnik poświęcony poległym pilotom 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Słupsku - Redzikowie. Stoi on w otoczeniu samolotów pomników i co warte jest podkreślenia miejsce jest zadbane, a przy samolotach i pomniku znajdują się tablice informacyjne. Tu również zapalony został znicz.

 


 

4.3
Oceń (3 głosów)

 

 

Światełko dla Żołnierza 2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł