Strona włoska już gotowa...


Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że gotowa jest wstępna wersja strony www poświęconej rekonstrukcji armii włoskiej z okresu drugiej wojny światowej, a w szczególności Bersaglierom.
W trzecim już roku nasze działalności w jakiś sposób podsumowuje to nasze dokonania, które jak dotąd zostały docenione kilkoma nagrodami.

Pomysł podjęcia się rekonstrukcji włoskich Bersaglierów z okresu ich walk na froncie afrykańskim zrodził się już latem 2011 roku. Debiutem był nasz udział w Strefie Militarnej w Gostyniu/Podrzeczu w 2012 r. Na razie grupa nasza liczy 7 osób.

Projekt jest w zasadzie międzygrupowy i zrzesza osoby z różnych GRH, choć większość na razie stanowią członkowie Stowarzyszenia Historycznego Pionierzy 40 pp Dzieci Lwowskich.

Naszym celem jest jak najwierniejsze odtworzenie sylwetek żołnierzy włoskich i spopularyzowanie wiedzy na temat ich udziału w tym konflikcie, wokół której narosło przez lata wiele krzywdzących stereotypów.

Podstawowym projektem realizowanym przez nas jest odtwórstwo sylwetek żołnierzy 9 pułku Bersaglierów, choć w przyszłości planujemy również inne, barwne jednostki występujące we włoskich siłach zbrojnych okresu II wojny światowej.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową www.bersaglieri.pl, gdzie już teraz można znaleźć wiele informacji, nie tylko na temat umundurowania i wyposażenia armii włoskiej.

Jednocześnie ogłaszam, że poszukujemy nie tylko ochotników do armii włoskiej, ale również i Pań....
Gwarantujemy nie tylko wino, świetną włoską muzykę i kuchnię naszego zdolnego Francesco, ale i wyśmienite towarzystwo.


Saluti cordiali

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Strona włoska już gotowa... - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł