Strefa Militarna 2014 nadchodzi....

/ 2 komentarzy

Do dnia 15.06.2014 r. udział potwierdziło ok. 750 uczestników z 70  grup. Docelowo spodziewamy się około 1000 zlotowiczów.

Do największych wydarzeń zlotu zaliczyć można inscenizacje „Front Wschodni 1944” oraz inscenizacja „Włochy 1944” oraz „Wielki show kobiecej mody mundurowej z lat 30-tych i 40-tych”.

Do unikatowych pojazdów, które będzie można zobaczyć na Strefie zaliczyć można:

- transporter opancerzony Sd.Kfz. 251/7 Ausf.D z kolekcji prywatnej,

- niemiecki transporter opancerzony typu Sdkfz 251 „ROSI” z kolekcji Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, wydobyty z Pilicy w lipcu 1996 r.,

- CZOŁGI T-70 i IS-2 zaprezentuje Muzeum Broni Pancernej CSWL w Poznaniu.

- perłą Zlotu będzie „KUBUS” powstańczy samochód pancerny, uczestnik Powstania Warszawskiego z kolekcji Muzeum Wojska Polskiego.

Dofinansowanie Strefy Militarnej zdecydowały się: Ministerstwo Obrony Narodowej, samorząd Województwa Wielkopolskiego, samorząd Powiatu gostyńskiego, gminy Gostyń i Piaski.

Patronat honorowy nad zlotem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

W sprawach programowych proszę o kontakt: Adam Bech, tel. 601 669  707

W sprawach organizacyjnych proszę o kontakt z: Krzysztof Marzec, tel. 696 021   485


Czwartek 10.07

otwarcie terenu dla grup

 

Piątek 11.07

13.30 otwarcie terenu dla zwiedzających/ apel rozpoczynający Zlot

14.00 – 19.30 pokazy grup (Mała Arena)

  • porównanie sprzętu pancernego (czołgi produkcji amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej i radzieckiej)
  • inscenizacja „Akcja Burza 1944”
  •  inscenizacja „Finlandia 1939”
  • sparing bokserski w stylu lat 30-tych

17.00-19.00 parada pojazdów historycznych na trasie Podrzecze – Gostyń – Piaski – Podrzecze

20.00 Inscenizacja „Front wschodni 1944” (Duża Arena)

21.00 Forum dyskusyjne GRH

21.00 Zamknięcie terenu dla zwiedzających

 

Sobota 12.07

10.00 otwarcie terenu dla zwiedzających

10.00 - 17.30 pokazy grup (Mała Arena)

  • pokaz mody cywilnej z lat trzydziestych i czterdziestych
  • pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego
  •  pokaz wyszkolenia współczesnego Wojska Polskiego (17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana)
  • inscenizacja „Arnhem 1944”
  • inscenizacja „Wielka Wojna 1914-1918” 
  • inscenizacja „Włochy 1944”
  • inscenizacja „Front zachodni 1944”

15.00 prezentacja sprzętu artyleryjskiego (Duża Arena)

18.00 Inscenizacja (Duża Arena)

19.00 – 21.00 improwizacje na Małej Arenie (Mała Arena)

21.00 zamknięcie terenu biwaków historycznych dla zwiedzających

 

Niedziela 13.07

10.00 otwarcie terenu dla zwiedzających

10.00 – 12.30 pokazy grup (Mała Arena)

14.00 apel – rozdanie nagród

 

Program ma charakter wstępnego szkicu i może ulec zmianie zależnie od warunków finansowych oraz możliwości sprzętowych. 

Oto zarejestrowani uczestnicy tegorocznej Strefy Militarnej.

  1. Towarzystwo b. Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich
  2. Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej „7 D.A.K.”
  3. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 20 Drużyny Harcerskiej „Lotna” im. ppłk Wł. Smrokowskiego
  4. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kurica"
  5. Drużyna tradycji 70 pułku piechoty
  6. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Die Blitze"
  7. Poczta Polowa 44/100
  8. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „RAKKASANS”
  9. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Pancerni 39”
  10. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Jack of Diamonds”
  11. Royal Army Chaplains Department
  12. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Suomen Armeija"
  13. Stowarzyszenie Historyczne "V for Victory"
  14. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 68 pp
  15. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Korean War 88th Field Artillery”
  16. Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej "GRÄTZ"
  17. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Niezłomni 1945”
  18. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Regio Esercito”
  19. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Panzer Lehr”
  20. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Ułanów Karpackich”
  21. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Grenadiere”
  22. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Zwiezda”
  23. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Pionierschule Dresden”
  24. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Posen”
  25. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „3B1M Thundering Third”
  26. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Dressed for Duty" - Women's Army Corps
  27. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "2nd Rangers”
  28. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Bagram 345"
  29. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Grupa Operacyjna „Śląsk”
  30. Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa/ 7 zmot. bat. art. p.-lot.
  31. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Kampf Gruppe Lisa”
  32. Wielkopolskie Towarzystwo Techniki Militarnej
  33. GSH Combat 1944  
  34. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Borujsko” 
  35. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Die Freiwilligen”
  36. Stowarzyszenie Grup Rekonstrukcji Historycznej „Warszawa”
  37. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "1 Samodzielna Kompania Commando" przy KŻR LOK w Swarzędzu
  38. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Barbarossa”
  39. Grupa Rekonstrukcji Historycznej “Free French Forces”
  40. Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Warta”
  41. Grupa Rekonstrukcji Historycznej FJR.1 Zielone Diabły
  42. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „2-go Morskiego Pułku Strzelców”
  43. Jeep Klub Wrocław
  44. Stowarzyszenie Historyczne 549
  45. Stowarzyszenie Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych FRONT
  46. 173rd " Northern Delay " Re-enactment group
  47. Stowarzyszenie Grupa rekonstrukcji Historycznej „FESTUNG BRESLAU”
  48. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Die 5 Jager Division”
  49. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „North Regiment”
  50. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Hell on Wheels”
  51. Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych
  52. Grupa Miłośników Militariów „WEST”
  53. Grupa Operacyjna „MAXXIM”
  54. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „War Horse”
  55. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7
  56. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "73 pułk piechoty z Katowic"
  57. Stowarzyszenie Historyczne "Erika"
  58. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „4 Pułk Strzelców Podhalańskich”
  59. Kulturno zgodovinsko drustvo "Triglav" (Słowenia)
  60. KVH FELDPOST 15814 (Czechy)
  61. Muzeum Wojska Polskiego  w Warszawie
  62. Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy
  63. Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej w Nasielsku
  64. Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
  65. Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego
  66.  Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu/ Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu
  67. Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu/ Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu
  68. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu


 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2014-07-10
  • Organizator: 
    Stowarzyszenie HISTORIA MILITARIS

4.1
Oceń (8 głosów)

 

Lokalizacja


 

Strefa Militarna 2014 nadchodzi.... - opinie i komentarze

AuthorAuthor
0
Ale na mapce to ta lokalizacja to nie trafiona !!!!! (2014-06-18 00:00)
AuthorAuthor
0
Teraz ok (2014-06-18 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu