Stony Point 1779-2017

/ 1 komentarzy / 12 zdjęć


Lipiec 1779. Oddziały brytyjskie okupują się w Stony Point. Patrol patriotów wpadł na trop brytyjskiego żołnierza. Zadanie przechwycić i wydobyć informacje. Początkowo wydawało się, że będzie to proste. Jednak znalezienie jednego człowieka w lesie wcale nie jest takie proste. Akcja rozegrała się wzdłuż leśnego strumienia, kilkakrotnie wychodziliśmy wprost na przeciwnika, jednak ten sprytnie nam się wymykał. Przekraczanie brodów, przeczesywanie zarośli i ciągłe napięcie udzieliło się wszystkim. Wreszcie udało się osaczyć „homara” w czasie zażartej walki ranił dwóch patriotów jednak ostatecznie dosięgła go karabinowa kula.

Tyle jeśli chodzi o rys historyczno fabularny. Trasa naszego przemarszu nie była zbyt długa, zaledwie 7 kilometrów. Jednak bardzo urozmaicona. Potok wrzynał się głęboko w dolinę tworząc w niektórych miejscach strome, błotniste brzegi. Kolega odtwarzający żołnierza lekkiego batalionu 40 Regimentu Piechoty Byrytjskiej odłączył sie od nas, znalazł bród i zniknął w lesie. Zaczęło się polowanie. Potok przecinał zaledwie jeden mostek i kilka brodów. Załozyliśmy, że "żołnierz regularny" spróbuje nas obejść właśnie do strony mostu. Skróciliśmy sobie drogę przez jeden z brodów i zaczailiśmy się na podejściu do mostu. Dwóch ludzi skryło sie za drzwami i listowiem, trzeci "wystawił" się na "wabia". Byrytjczyk zauważył go i wycofał. Podobne "podchody" trwały juz do końca wyprawy. Dało nam to mozliwość ocenienia w jakim stopniu kolor mudnurów lub błyski na lufach broni potrafią zdradzić osiemnastowiecznego wojaka w leśnej gęstwinie. Potrenowaliśmy komunikację bez użycia głosu itp.

Kolejna wyprawa zaprowadzi nas w okolice Borów Tucholskich, gdzie napotkamy obóz tubylców, ale o tym juz następnym razem...

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Stony Point 1779-2017 - opinie i komentarze

Stary KojotStary Kojot
+1
Fajne są takie gry terenowe, nawet w kilka osób. Brawo! (2017-07-28 19:44)

skomentuj ten artykuł