Stań do broni w walce z rakiem!


To nie jest historia. To dzieje się teraz. Pół miliona osób w Polsce walczy z rakiem. Ich walka wymaga silnej motywacji, determinacji oraz dużej ilości amunicji. Pomóż im ją zdobyć!

 

Nowoczesna medycyna – skuteczna broń w walce z rakiem
Medycyna idzie naprzód i coraz częściej walka z rakiem może być wygrana. Większość nowoczesnych leków to tzw. leki celowane. Pozwalają trafić prosto w komórki nowotworowe, dzięki czemu ich skuteczność jest większa, a skutki uboczne mniejsze.


Niestety polscy pacjenci często nie mają dostępu do najlepszej broni – skutecznych, nowoczesnych leków. Ponad połowa leków onkologicznych, zarejestrowanych w ciągu ostatnich 12 lat w Europie, w ogóle nie jest refundowana przez NFZ. Polscy lekarze nie mogą więc korzystać z pełnego arsenału dostępnej broni i często jedyne co mogą zaoferować pacjentowi to chemioterapia starszej generacji, które wywołuje uciążliwe skutki uboczne i daje niewielką szansę na wygranie z chorobą. W Polsce ok. 41% pacjentów przeżywa co najmniej 5 lat od diagnozy, podczas gdy w innych krajach europejskich ten odsetek wynosi nawet 60%.


Dodaj chorym amunicji do walki z rakiem

Polscy chorzy, aby wygrać z rakiem często potrzebują amunicji, czyli pieniędzy, za które mogą kupić nowoczesne leki. Tylko to daje im szansę na wytrwanie w trudnej wojnie z rakiem. Dlatego wiele rodzin wydaje wszystkie swoje oszczędności, bierze kredyty, prosi o pomoc znajomych i nieznajomych – wszystko po to, by żyć.


W tej trudnej walce pomaga im Fundacja Onkologiczna Alivia, która obecnie prowadzi zbiórkę środków dla ponad 280 chorych. W ciągu 6 lat działalności przekazała na ich leczenie ponad 5,7 miliona złotych, jednak potrzeby wciąż są ogromne. Wciąż wiele osób jest skazanych na przegraną, ponieważ nie jest w stanie sfinansować skutecznej terapii; wciąż wiele osób traci swoich małżonków, rodziców lub dzieci, chociaż współczesna medycyna mogłaby uratować ich życie. 


Dodaj chorym amunicji i pozwól im wykorzystać skuteczną broń! Przekaż Fundacji Alivia darowiznę lub 1% podatku, wpisując na formularzu PIT KRS 0000358654. Możesz również skorzystać z programu do rozliczania PIT dostępnego na stronie http://www.alivia.org.pl/rozliczenie-pit-1-procent/. Każda pomoc jest dla chorych na wagę życia!

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Stań do broni w walce z rakiem! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł