SRH AA7 - Rekrutacja 2016


W związku z planowanymi na jesień działaniami, których celem jest poszerzenie naszych możliwości (i jednocześnie nabycie nowych rekonstrukcyjnych umiejętności) ogłaszamy nabór do SRH AA7. Projekty, których start przewidujemy niedługo po zakończeniu okresu „wrześniowych inscenizacji”, będą miały na celu przygotowanie naszych członków do funkcjonowania w kilku rekonstrukcyjnych obszarach. Całość cyklu szkoleniowego ma być osadzona w zagadnieniach typowych dla drużyny i plutonu piechoty zmotoryzowanej (grenadierów pancernych) oraz ich współdziałania z innymi rodzajami broni.


Bazując na dotychczasowych doświadczeniach oraz mając na względzie zapisy regulaminów (a konkretnie wybranych ich części) chcemy odświeżyć nie tylko już posiadane umiejętności, ale też zdobyć nowe.

W tym celu wzbogacamy nasz (stowarzyszeniowy) stan posiadania w (nowe) podręczne środki pola walki, dodatkowe elementy tzw. broni zespołowych (replik i ich adaptacji) co ma poszerzyć nasze możliwości funkcjonowania na rekonstrukcyjnym polu bitwy.


Proponujemy tym samym wszystkim tym, którzy zamierzają rozpocząć przygodę z rekonstrukcją historyczną, wstąpienie w nasze szeregi i spróbowanie swoich sił na rekonstrukcyjnym polu bitwy.

Rozpoczęcie przez nas jesiennego cyklu szkoleniowego jest ku temu bardzo dobrą okazją.

Będziemy mogli się bliżej poznać, być może też wymienić doświadczeniami (jeśli będą chciały do nas dołączyć osoby ze stażem), ale co najważniejsze – wspólnie realizować i pogłębiać swoją pasję, jaką jest historia.

Bycie rekonstruktorem to także pojmowane dość uniwersalnie, bycie członkiem dużego środowiska, pełnego wielu ciekawych i „nadających na tych samych falach” osób. To także możliwość uczestnictwa w wielu wydarzeniach historycznych na terenie kraju i poza jego granicami.

To także wiele pozytywnych emocji i przyjaźni, które zapoczątkowane w mundurze, trwają długi latami w życiu codziennym.


W rekonstrukcji historycznej działamy od 2002 roku i choć wiele już doświadczyliśmy, to przed nami wciąż nowe wyzwania i pomysły, które chcemy zrealizować. Każdego, kto chce być ich częścią, serdecznie zapraszamy. Napisz do nas: [email protected]   [email protected]

Chętnie porozmawiamy i odpowiemy na każde z postawionych pytań.


Więcej na temat rekrutacji i tego, co jest istotne przy deklarowaniu swojego przystąpienia, można znaleźć w załączonym linku:

http://abteilung7.org/aa7/?page_id=2440

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

SRH AA7 - Rekrutacja 2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł