Sprzątanie cmentarzy z WIelkiej Wojny

/ 3 komentarzy / 22 zdjęć


W dniach 5, 12 i 19 grudnia 2015r. wraz z kolegą Łukaszem Konopackim i moim synem Maciejem postanowiliśmy wyruszyć na małe sprzątaczko. Dzięki temu spaliliśmy trochę kalorii, benzyny, połamaliśmy chińskie grabie i przede wszystkim oddaliśmy naszą pracą należny hołd tym, dzięki którym mówimy po polsku. Sprzątaliśmy na cmentarzach w Budach Grabskich (przy Sosence i przy asfaltowej drodze). Odwiedziliśmy cmentarz przy dworcu w Skierniewicach - Rawka, gdzie dzięki uprzejmości Pana Jakuba Wojewody z Muzeum w Sochaczewie (podarował nam krzyż z tabliczką) mogliśmy oznakować bardzo klimatycznym krzyżem miejsce cmentarne z pierwszej wojny. Ale było moje zdziwienie jak z oddali zobaczyłem, że przejeżdżający obok rowerzysta wykonał znak krzyża.
W trakcie pracy na cmentarzu w Wólce Łasieckiej na zewnętrznych wałach Łukasz zawadził swoją kosiarką o kamień. Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wyszła płyta, której tekst nie jest nam znany. Jak parę lat temu sondowałem w poszukiwaniu płyt to robiłem to tylko na terenie cmentarza (znalazłem wtedy 99 płyt). Nie dziobaliśmy wałów czyli trzeba tam na wiosnę wrócić i przedziobać wały oraz otoczenie. Płytę umieściliśmy w ciągu płyt znalezionych lub odzyskanych po prawej stronie od wejścia

 


 

4.7
Oceń (6 głosów)

 

 

Sprzątanie cmentarzy z WIelkiej Wojny - opinie i komentarze

meteor2017meteor2017
0
Myślę że miejscowi rowerzyści mogą postrzegać ten cmentarz po prostu jako jeszcze jeden przydrożny krzyż/kapliczkę (jeśli nie czytali tablicy, a ta jest słabo wyeksponowana), babcie i dziadki żegnają się przejeżdżając przy każdym takim krzyżu, czy przy kościele. (2016-01-05 00:00)
fuchsifuchsi
0
Witam Was serdecznie i dziekuje Wam. (2016-01-05 00:00)
FaZaFaZa
0
Jacku!!! Pełen szacunek za pracę i chęci!!!!! (2016-01-09 00:00)

skomentuj ten artykuł