Śladami bitwy przasnyskiej - piknik historyczny

/ 24 komentarzy

Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej realizując przyjętą strategię i kontynuując przygotowania doobchodów 100. rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny zaprasza na piknik historyczny pn. 'Śladami bitwy przasnyskiej'. Jest to kontynuacja działań podjętych w 2011 i 2012 roku. Dotychczas piknik odbywał się w Chojnowie k/Przasnysza. W tym roku chcemy przybliżyć epizody wydarzeń, które rozgrywały się na terenie m.in. gmin: Przasnysz, Krasne, Jednorożec. Piknik odbędzie się w malowniczej scenerii parku podworskiego w Lesznie k/Przasnysza w dniu 13-14 lipca2013 roku. Dla uczestników przewidziano: zakwaterowanie, wyżywienie, zwrot kosztów podróży. Szczegóły organizacyjne zostaną podane w późniejszym terminie.Grupy zainteresowane udziałem proszone są o kontakt: [email protected]

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2013-07-14
  • Organizator: 
    Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej

4.5
Oceń (21 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:


wybieram się tam!

 

Śladami bitwy przasnyskiej - piknik historyczny - opinie i komentarze

Stach67Stach67
0
Czy można wiedzieć jak ma się odbywać owe wydarzenie? Czy będzie to rekonstrukcja wydarzeń z okresu Wielkiej Wojny czy tylko piknik? 14PSS z TPZP też coś w lipcu robi. Czy znowu będzie dublet imprez? Przepraszam, że pytam ale w tamtym roku był zamęt imprezowy, w tym roku też będzie? (2013-02-12 00:00)
Piotr RadziejowicePiotr Radziejowice
0
"Mszczonów" chetnie sie pojawi. Gwarantujemy zgazowane ckm-y do obu, wrogich okopów (Maxim i MG 08). (2013-02-12 00:00)
wmbrzezinskiwmbrzezinski
0
Witam.Zakładamy,że punktem kulminacyjnym imprezy będzie rekonstrukcja.Z 14PSS mamy wkrótce spotkać się.Mam nadzieję,że dorozmawiamy się i nie będzie lipcowego zamętu imprezowego.Ogólny zarys pikniku jest znany ponieważ pisząc w ubiegłym roku wniosek musieliśmy go określić.Szczegóły oczywiście będziemy dopiero uzgadniać i wtedy chcielibyśmy o nich informować.Pozdrawiam. (2013-02-12 00:00)
wmbrzezinskiwmbrzezinski
0
"Mszczonów"będzie witany oczywiście ze wszystkimi honorami przynależnymi dla tych co zgłaszają się pierwsi,oraz z należytym respektem wobec waszych umiejętności i ...uzbrojenia;). (2013-02-12 00:00)
JhakenJhaken
0
11-14 VII jest Strefa Militarna i tu może być spora "kolizja" (2013-02-13 00:00)
lubczyklubczyk
0
Inicjatywa cenna. Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego Leszno w lipcu 1915 roku właściwie nic się tam nie działo. Za to wcześniej w lutym 1915 bardzo wiele, może nie w samym Lesznie ale w okolicznych wioskach np. w Annopolu prusacy stracili jedyny sztandar na froncie wschodnim. Wybór Leszna podyktowany jest innymi kryteriami niż wierność historyczna? (2013-02-13 00:00)
radioradio
0
Samodzielna Grupa Operacyjna Łączność. (2013-02-13 00:00)
przemo_mprzemo_m
0
Jak najbardziej mogą się pojawić na imprezie Prusacy z TMML-u, tym bardziej, że w pierwszej imprezie braliśmy aktywny udział ;-) W ubiegłym roku oprócz oczywistego "zamętu", terminy z Stefą Militarną 2012 też się nakładały. I znów podstawowy problem to właśnie to... (2013-02-13 00:00)
SnimkaSnimka
0
Czasami bardzo trudno jest scalić miejsce realizacji rekonstrukcji historycznej z datami i wydarzeniami w konkretnej miejscowości. Faktem jest to że największe znaczenie maję tu najczęściej techniczne problemy organizacyjne. Teren całego naszego powiatu jest bogaty w wydarzenia i epizody z okresu wielkiej wojny warte zauważenia. W naszym zamyśle jest promowanie w miarę możliwości całego wachlarzu tych wydarzeń a Leszno jest miejscem wartym pokazania i ściśle związanym z I wojną. Od początku PSHO planowało że cykliczność naszych rekonstrukcji nie będzie na stałe związana z konkretnym miejscem. Każda nasza rekonstrukcja ma stanowić znaczący epizod całości bitew przasnyskich. Chciałbym nadmienić że już dziś prowadzimy rozmowy z władzami samorządowymi w kontekście wydarzeń na dalsze lata 1914, 1915. Pozdrawiam jednocześnie dziękując za deklaracje udziału i gorąco zapraszam do Leszna Jacek. (2013-02-13 00:00)
lubczyklubczyk
0
Właśnie obejrzałem film zamieszczony przy tym poście. Bardzo interesujący. Tylko ckm wz. 30 w pierwszym planie obok dwóch bardzo ładnych ( 45-48 sekunda i jakby widz przypadkiem niedowidział 1,58-2 minuta filmu )imperatorskich maksimów delikatnie nie na miejscu. Osoba kręcąca taki film lub go montująca nie może być dyletantem, wtedy wychodzą kwiatki ośmieszające organizatora i stowarzyszenie PSHO. Proponuję znaleźć kogoś kto się zna na temacie (nawet uczciwie zapłacić) nie pozostawiać takich działań ignorantom historycznym. Zdziwiony jestem bardzo Pan Prezes PSHO jak sam kiedyś napisał (wcześniejsza wersja o sobie) jest emerytowanym wojskowym i takie przekłamania zdarzają sie na rekonstrukcjach ale są maskowane i napewno nie ukazują się na filmie i w zbliżeniu. Mój tekst nie ma na celu obrażenia kogokolwiek ale utrzmania jakości widowiska (jeśli robimy coś co ma w nazwie Piknik Historyczny to niech będzie historyczny a nie fantastyczny) Większość widzów się na tym nie zna ale czy to powód żeby pokazywać nieprawdę. Diabeł leży w szczegółach. Pozdrawiam i życzę znalezienia konsultanta. (2013-02-14 00:00)
SnimkaSnimka
0
Faktycznie występuje tu wz30 i pewnie jeszcze nie raz zagra jeśli będzie taka potrzeba i bryczka była nie z epoki. Takie są realia i nie tylko na naszej rekonstrukcji mają miejsce. A podchodzący widzowie otrzymywali rzetelną informację co to za atrapa karabinu i powiem dalej wolę sto roześmianych dzieci mogących postrzelać właśnie z takiej atrapy niż latać po polu z kijem. Pańska skrupulatność panie Lubczyk tylko dowodzi negatywnego nastawienia do PSHO i do złudzenia przypomina mi pewną znaną postać na tym portalu o innym niku. Pozdrawiam Pana i Pańskiego Awatara i życzę wszystkiego dobrego. A jeśli się mylę to przepraszam i proszę o spotkanie w realnym świecie bo jeśli nie mam racji to chcę Pana przeprosić za moją pożądliwość. (2013-02-14 00:00)
lubczyklubczyk
0
"A jeśli się mylę to przepraszam i proszę o spotkanie w realnym świecie bo jeśli nie mam racji to chcę Pana przeprosić za moją pożądliwość." [2013-02-14] Niestety jestem heteroseksualny (jeśli w moim wieku można tak powiedzieć) i przeprosin za POŻĄDLIWOŚĆ względem mojej osoby od Pana nie przyjmę. (2013-02-14 00:00)
wmbrzezinskiwmbrzezinski
0
Widzę,że Panu Lubczykowi wszystko się tylko z jednym kojarzy.Gratuluję temperamentu,widocznie nick został dobrany nieprzypadkowo. Pożądliwość nie zawsze oznacza pożądanie(proszę skonsultować ze wspomnianą kiedyś polonistką). Pozdrawiam:)). (2013-02-14 00:00)
wmbrzezinskiwmbrzezinski
0
Widzę,że Panu Lubczykowi wszystko się tylko z jednym kojarzy.Gratuluję temperamentu,widocznie nick został dobrany nieprzypadkowo. Pożądliwość nie zawsze oznacza pożądanie(proszę skonsultować ze wspomnianą kiedyś polonistką). Pozdrawiam:)). (2013-02-14 00:00)
radioradio
0
Witam. Nie wiem kto kim jest, i nie chcę wiedzieć ,ale organizator wyrażnie napisał że jest to PIKNIK więc nie ma się czego czepiać. To jest REKONSTRUKCJA, a nie kopia czy replika. Jeden z respondentów w sekundach znalazł błędy. A może by tak policzył w- cewkach indukcyjnych ilość zwojów- życzę powodzenia. S. G. O. Ł. (2013-02-14 00:00)
lubczyklubczyk
0
I nic dziwnego mężczyźni w wieku po balzakowskim też maja swoje potrzeby. Pożądanie – stan silnego pragnienia posiadania czegoś lub odbycia stosunku... Skoro nie chodzi o drugie bardziej znane znaczenie. To dalej nie rozumiem w jaki sposób Pan o pseudonimie Snimka chciałby mnie posiąść. Pana wmbrzezińskiego rozumiem swoich trzeba bronić czy się wygłupili czy nie. Pozdrawiam. Ps. Nie lepiej przyznać się do błędu i przejęzyczenia. Pozdrawiam po raz kolejny. I naprawdę "miło" mi ze ktoś nieznający mnie inaczej niż z ciętego języka pożąda mnie jakby te słowo nie rozumieć. (2013-02-14 00:00)
SnimkaSnimka
0
Szkoda czasu na takie gadanie pan Lubczyk ma jakąś obsesję myślę że ta nagonka jest celowa. Niech pan Lubczyk założy własną grupę a nie tylko się mądrzy. Daj pan sobie szansę spożytkowania tej przeogromnej wiedzy jaką posiadasz a nie przypinasz łatę innym. A ta moja pożądliwość to bardziej ciekawość z kim mam do czynienia. Wracając do meritum sprawy ten portal i nasza strona służy do publikacji tematów związanych historią a nie pana preferencjami seksualnymi a jeśli w pana wieku ma pan problem z określeniem swoich preferencji to proszę zaleście bardziej stosowny portal. Mnie osobiście pana problemy nie interesują! Jeśli jest taka możliwość poproszę administratora portalu o zablokowanie pana udziału w wypowiedziach na naszej stronie. (2013-02-14 00:00)
lubczyklubczyk
0
Zdziwiony jestem takim atakiem. Drogi Panie Snimka nie można było od razu wyjaśnić o co Panu chodzi a nie narażać się na śmieszność. W całej Naszej "dyskusji" nie użyłem żadnego słowa które by Panu uważało. Pan młodzieńcze za to użył wiele razy (choćby pisanie słowa Pan małą literą) Pana reakcja jest delikatnie przesadzona i rozumiem wynika z bycia wojskowym emerytem (człowiek który myśli że tylko on ma racje a od starszego uwagi złożonej w sposób kulturalny nie rozumie bo roi sobie jakieś teorie spiskowe) Miły Panie (pomimo że po PANA ostatniej wypowiedzi boje się ujawnić) Pan Mnie zastrasza i obraża to ja powinien wystąpić do administratora o zablokowanie Pana udziału na tym portalu. Obraza Pan innych użytkowników. Tak to jest krytykując konstruktywnie film zamieszczony na stronie naraziłem się insynuacje. Pan pewnie ma problemy wynikające raczej z braku dowartościowania. Pozdrawiam. Ps. Ma Pan wielkie zdolności w zdobywaniu "przyjaciół" ' (2013-02-14 00:00)
lubczyklubczyk
0
Przepraszam pisałem zdenerwowany powinno być zamiast uważało -uwłaczało. (2013-02-14 00:00)
bykfernandobykfernando
0
Panowie czy warto się spierać z takiego powodu. Prawdą jest ze nie ma pewnie polskiej rekonstrukcji na której pewne oko osoby trochę tylko się znającej nie znalazło by błędów (np. Mg 42 w inscenizacjach wrześniowych itp) Z jednej strony rozumiem Pana Lubczyka ale tez rozumiem kolegę Snimkę. Czyż nie ma ważniejszych rzeczy. Zacietrzewienie nie wychodzi na dobre nikomu. Panowie mam nadzieję że porozmawiacie z kultura nie raz jeszcze. Pozdrawiam Od 14PSS z Przasnysza wszystkich. Mariusz Łyszkowski. (2013-02-14 00:00)
RumcajsRumcajs
0
No to skoro już mam nadzieję zakończyliśmy wymianę wzajemnych uprzejmości, to wrócę do tematu i powtórzę, za Kolegą Radio. Jeśli organizator byłby zainteresowany prezentacją punktu łączności nawiązującego do I WŚ to SGŁ zgłasza swoją gotowość do wzięcia udziału w imprezie. (2013-02-15 00:00)
bykfernandobykfernando
0
I po wielu "wzajemnych uprzejmościach' wróciliśmy do meritum sprawy. Lipiec naszczęście daleko a My tak naprawę o terminie i miejscu dowiedzieliśmy się z tego artykułu. Znam to miejsce pozostają obawy bo jest mniejsze od terenu w Chojnowie. Ale pewnie organizator ma jakiś pomysł. Nie ma co martwić się na zapas. (2013-02-16 00:00)
wmbrzezinskiwmbrzezinski
0
Dzięki Sławku za deklarację.Rezerwujcie z Adamem termin,będziecie mile widziani.W Lesznie rzeczywiście Mariuszu terenu i mało, i dużo,zależy jak na niego patrzeć.Sam park i łączka obok może być za małą przestrzenią.Obok jednak jest duża łąka nad rzeczką(1 ha?),trochę podmokła ale w lipcu poziom wód może być niski a takie surviwalowe warunki dostarczą może nowych wrażeń?. Na szczegóły przyjdzie oczywiście czas.Pozdrawiam. (2013-02-16 00:00)
wmbrzezinskiwmbrzezinski
0
Dzięki Sławku za deklarację.Rezerwujcie z Adamem termin,będziecie mile widziani.W Lesznie rzeczywiście Mariuszu terenu i mało, i dużo,zależy jak na niego patrzeć.Sam park i łączka obok może być za małą przestrzenią.Obok jednak jest duża łąka nad rzeczką(1 ha?),trochę podmokła ale w lipcu poziom wód może być niski a takie surviwalowe warunki dostarczą może nowych wrażeń?. Na szczegóły przyjdzie oczywiście czas.Pozdrawiam. (2013-02-16 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu