Rekonstruktor z Czech na planie nowej produkcji Georg`a Lucas`a

/ 2 komentarzy / 34 zdjęć


Red Tails (Czerwone ogony) to najnowszy dramat wojenny (2010) wyprodukowany przez Georg`a Lukas`a i wyreżyserowany przez Anthony'ego Hemingway`a. Film miał być początkowo dziełem samego Lukas`a, jednak legendarny reżyser wystąpił w roli producenta wykonawczego, zaś projekt został sfinansowany przez Lucasfilm.
Autorem scenariusza tej superprodukcji jest John Ridley. Film powstał na motywach powieści James`a McBride’a 'Miracle at St. Anna', opartej na faktach historii Tuskegee Airmen, amerykańskiej eskadry myśliwskiej złożonej z czarnoskórych Amerykanów. Jej członkowie musieli walczyć nie tylko z Luftwaffe, ale także z rasizmem w US Army.
Zdjęcia do najnowszej opowieści o jedynej „czarnej eskadrze” amerykańskiej armii realizowano w Czechach. Dzięki uprzejmości naszego czeskiego przyjaciela, Františka Kocha, na łamach dobroni.pl możemy zaprezentować unikalne ujęcia z planu filmowego.

František Koch, szef Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech i członek Klubu Vojenského Muzea, ze swoimi pojazdami gościł na Bzurze 2005 i 2006, gdzie zaprezentował samochód opancerzony Tatra OA vz 30 oraz samochód sztabowy Skoda 903 Superb. Był tez inicjatorem udziału reprezentacji polskich rekonstruktorów w defiladzie z okazji 60. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej ( Praga 2005) oraz zaprezentowania inscenizacji „Polska we wrześniu 1939” na Święcie Wojsk Lądowych Armii Republiki Czeskiej (Bahna 2006 - relacja oraz fotorelacja ). Brał tez udział w realizacji serialu TVP „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”.Informacje o „Red Tails” National Historic Site Alabama

Film telewizyjny 'Czarna eskadra' (1995)

Informacje o filmie 'Red Tails' (2010)

 


 

5
Oceń (10 głosów)

 

 

Rekonstruktor z Czech na planie nowej produkcji Georg`a Lucas`a - opinie i komentarze

GrenadierGrenadier
0
Czy w filmie będą grać Afroczesi ?
(2010-02-19 00:00)
PPPP
0
Raczej nie, zapewne ze względów jezykowych występowali tam jako statyści Afrobrytyjczycy. (2010-02-19 00:00)

skomentuj ten artykuł