Pułk 6 Pancerny Dzieci Lwowskich.Lista VM,KW,KMC.Część II.


WYKAZ ŻOŁNIERZY PUŁKU 6 Pancernego Dzieci Lwowskich,II KORPUS POLSKI,PSZ.

Odznaczonych:KRZYŻEM VIRTUTI MILITARI I KRZYŻEM WALECZNYCH w czasie służby w pułku.Krzyż Monte Cassino blok od numeru 30329 do numeru 30992.

Od numeru 32270 do numeru 32300:Różne nadania.

Wpis poświęcony pamięci ppor.WITWICKIEGO Edwarda:KMC nr 30937.Numer ewidencyjny karty 1918-109-III.

 

202.ppor.MAJEWSKI Aleksander:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1923-103-III.

203.pancerny MARCINIAK Stefan:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1920-106-III.

204.st.pancerny MARCINIAK Władysław:KW po raz pierwszy.

205.plut.MARCINOWSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-104-III.

206.pancerny MARCIŃSKI Henryk:KW po raz pierwszy.

207.st.pancerny MARZEC Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-151-III.

208.mjr MASZTAK Stanisław:VM kl.v nr 10184,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1913-64-III.KMC nr 30357.

209.st.pancerny MATKIEWICZ Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-144-III.

210.ppor.MATUCHA Kazimierz:KW po raz pierwszy.

211.śp kpr.MATZENAUER-(MACENAUER) Juliusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1924-102-III.Poległ 23 V 1944 Piedimonte.

212.mjr MICHUŁKA Jan:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1906-201-III.KMC nr 30360.

213.plut.MICHUŁKA Józef:KW po raz pierwszy.

214.pancerny MIKULSKI Daniel:KW po raz pierwszy.KMC nr 30735.

215.st.pancerny MIKUŁA Władysław:KW po raz pierwszy.

216.st.pancerny MIŁUCH Aleksander:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-125-III.

217.ksiądz kapelan MISZKURKA-MIROWSKI Henryk:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1906-204-III.

218.ppor.MŁOTKOWSKI Adam Adolf:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-109-III.KMC nr 30358.

219.pancerny MŁYNARCZYK Józef:VM kl.V nr 11390,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-24-III.

220.st.pancerny MOTOSZKO Edward:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-105-III.

221.ppłk.MOTYKA Feliks Józef:VM kl.IV nr 96,VM kl.V nr 10183,KW trzykrotnie.Numer ewidencyjny karty 1898-152-III.KMC nr 30359.

222.ppor.MRÓZ Lucjan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-125-III.

223.panc.MYSTKOWSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-1-III.

224.st.panc.NAJDUCH Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-40-III.

225.śp panc.NAPLOCHA Arkadiusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1924-18-III.Poległ 6 VII 1944 Ankona.

226.ppor.NATALI Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30757.

227.st.pancerny NAWROT Ignacy: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-59-III

KMC nr 30752.

228.st.pancerny NEUGEBAUER Jan: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-66-III

229.ppor.NĘDZA Marian Walerian: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-41-III

230.mjr NIEDZIELSKI Jan Adam:KW po raz pierwszy i drugi.

231.kpr.NIEMCZYK Stanisław: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1912-34-III.

232.ppor.NIEMCZYK Wiktor:KW po raz pierwszy.

233.ppor.NIEMCZYNOWICZ Jan: KW po raz pierwszy i drugi.

234.pancerny NOWAK Tadeusz:KW po raz pierwszy.

235.ppor.NOWAK Władysław:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1920-41-III.KMC nr 30362.

236.st.pancerny NOWAKOWSKI Tadeusz:KW po raz pierwszy.

237.ppor.NÓŻKA Antoni:VM kl.V nr 10189.KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1916-57-III.KMC nr 30363.

238.st.pancerny OBRYCKI Nikodem:VM kl.V nr 9335.KW po raz pierwszy i drugi.

239.śp kpr.pchor.ODYNIECKI Witold Wojciech:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1923-34-III.Poległ 19 IV Casa Verri.

240.śp kpr.OKRUTNY Jan:KW po raz pierwszy.Zginął 1 XI 1944.

241.plut.OLEJNICZAK Zygmunt:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1910-33-III.KMC nr 30960.

242.panc.OLKOWICZ Czesław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1926-9-III.

243.plut.pchor.OPALA Tadeusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1916-23-III.

244.sierż.ORGANISTA Jan:KW po raz pierwszy.

245.plut.ORSZULIK Konrad:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-35-III.

246.st.panceny OŚCIAK Tadeusz:KW po raz pierwszy.KMC nr 30762.

247.por.PACIUKANIS Tadeusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-205-III.KMC nr 30369.

248.st.pancerny PANASIUK Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1926-25-III.

249.ppor.PARYS Stanisław:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1920-91-III.

250.plut.PASZKIEWICZ Adam:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1916-63-III.

251.por.PATORSKI Ryszard:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-263-III.KMC nr 30367.

252.ppor.PUDYN Ryszard:KW po raz pierwszy.

253.st.pancerny PAWLUK-(CH) Antoni:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1909-126-III.

254.panc.PELCZAR Zdzisław:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1924-77-III.

255.ppor.PERSKI Marian:VM kl.V nr 10191,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-94-III.kmc nr 30364.

256.ppor.PICHETA Jerzy:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-63-III.

257.plut.PINDA Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1909-118-III.

258.por.PIROŻEK Michał:VM kl.V nr 10192,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-96-III.

259.śp pancerny PISKOZUB Bogusław:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1924-80-III.Ranny 15 IV 1945 Giardino,zmarł 19 IV 1945.

260.st.pancerny PISKUNOWICZ Stefan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-161-III.

261.st.pancerny PLUTA Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-151-III.

262.kpr.PODKULSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-103-III.

263.ppor.PODOWSKI Alfons:VM kl.V nr 9337.Numer ewidencyjny karty 1919-166-III.

264.pancerny POLUSIAK Jan:KW po raz pierwszy.

265.pancerny POPA Stefan:KW po raz pierwszy.

266.st.pancerny POPŁAWSKI Stanisław:Kw po raz pierwszy.

267.plut.PREISS Franciszek:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1912-128-III.

268.pancerny PRUGAR Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-183-III.

269.ppor.PRZEDPELSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.KMC nr 30366.

270.kpt.PRZEŹDZIECKI Kazimierz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-240-III.KMC nr 30368.

271.st.pancerny PTAK Zygmunt:KW po raz pierwszy.

272.kpr.RAK Władysław:KW po raz pierwszy.

273.plut.pchor.RATKOWSKI Janusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-36-III.

274.ppor.RODZYNKIEWICZ Bolesław:KW po raz pierwszy.

275.st.pancerny ROGOSZ Zbigniew: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1924-41-III.

276.kpr.ROSIK Marian: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-135-III.KMC nr 30823.

277.ppor.ROSZKOWSKI Leonard:VM kl.V nr 11416, KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-108-III.KMC nr 32218.Powrócił do kraju.Mieszkał w Białymstoku.Zmarł w 1977 r.Mieszkał na ulicy gen.Bema 89a numer lokalu...jest mi znany.

278.st.sierż.RUDEK Stefan: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1907-66-III.KMC nr 30810.

279.st.pancerny RUSINEK Józef: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-53-III.

280.panc.RUSINOWICZ Ignacy:KW po raz pierwszy.

281.por.RUTANA Andrzej:VM kl.V nr 9934.KW po raz pierwszy.KMC nr 30371.

282.kpr.RYCHLAK Wacław: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-72-III.

283.kpr.pchor.RYDALSKI Stanisław:KW po raz pierwszy i drugi.

284.plut.RZEPCZYŃSKI Władysław: KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1920-67-III.

285.śp kpr.SADŁOWSKI Stanislaw: KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1921-155-III.Poległ 16 IV 1945.Bolonia.

286.plut.SĘDEJ Jan:KW po raz pierwszy.

287.ppor.SĄSIADEK Szczepan: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-233-III.

288.ppor.SCHLARB Bolesław: KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1910-198-III.

289.plut.pchor.SCHMIT Eugeniusz:KW po raz pierwszy.

290.kpr.pchor.SERKOWSKI Roman:KW po raz pierwszy.

291.śp kpr.pch. SI(E)LBERGER Andrzej:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-348-III.Poległ 20 V 1944 Piedimonte.W wykazie poległych i zmarłych z ran...Londyn 1952:pisownia nazwiska SILBERGER.

292.śp plut.SIENKIEWICZ Ryszard Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-195-III.Poległ 20 V 1944 Piedimonte.

293.ppor.SIERADZKI Eugeniusz:KW po raz pierwszy.

294.ppor.SIMON Tadeusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1912-211-III.

295.pancerny SITARZ Kazimierz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-211-III.

296.ppor.SKALSKI Kazimierz:VM kl.V nr 10199,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-195-III.

297.śp st.pancerny SKORUPA Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-506-III.Poległ 19 IV 1945 Bolonia.

298.ppor.SMOLEŃSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.

299.kpr.SMRECZAK Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-349-III.

300.ppor.SOBOLEWSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-190-III.

301.pancerny SOBÓL Michał:KW po raz pierwszy.

302.kpr.SOCHACKI Rudolf:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-288-III.

303.pancerny SOKOŁOWSKI Michał:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-206-III.

304.sierż.pchor.SOKÓL Stanisławł:KW po raz pierwszy.

305.kpr.SOLSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-319-III.KMC nr 30840.

306.śp pancerny SOWA Antoni Tadeusz:VM kl.V nr 9935,KW po raz pierwszy.Poległ 3 VII 1944 Ankona.

307.kpr.SOWIŃSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy.

308.st.pancerny SOWIŃSKI Władysław:KW po raz pierwszy.

309.plut.STANIUCH Michał:KW po raz pierwszy.

310.ppor.STACHÓW Klemens Emil:KW po raz pierwszy i drugi.

311.por.STANGRET Franciszek:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1913-226-III.KMC nr 30377

312.st.pancerny STAPIŃSKI Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-249-III.

313.por.STAROSTECKI Zdzisław:VM kl.V nr 9937.

314.st.pancerny STEFANIAK Eugeniusz:KW po raz pierwszy.

315.plut.STEFANIAK Władysław:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1922-209-III.KMC nr 30845.

316.por.STO(A)RONIAŃSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-224-III.

317.por.STRUKOWSKI Józef:VM kl.V nr 10197,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-109-III.

318.mjr.STRYJEWSKI Stanisław:VM kl.V nr 9945,KW po raz pierwszy-pułk ułanów karpackich i drugi.Numer ewidencyjny karty 1909-170-III.KMC nr 38150 z bloku nadań Pułku ułanów karpackich.

319.st.panc.STRYJSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.

320.por.STRZEMIEŃ Jerzy:KW po raz pierwszy i drugi.

321.kpt.dypl.SYM Tadeusz:KW dwukrotnie.

322.kpr.pchor.SZAJKOWSKI Kazimierz:KW po raz pierwszy.

323.kpr.SZAJNOWSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-179-III.

324.st.pancerny SZCZYGŁOWSKI Tadeusz:KW po raz pierwszy.

325.kpr.SZPAKOWSKI Łukasz:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1913-18-III.

326.st.pancerny SZYMCZAK Stanisław:KW po raz pierwszy.

327.st.pancerny SZYMCZUK Edward:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-200-III.

328.ppor.ŚLASKI Kazimiez:VM kl.V,KW po raz pierwszy.

329.mjr ŚLEPECKI Kazimierz Zbigniew:KW

330.ppor.ŚREDNICKI Aleksander:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1905-160-III.KMC nr 30881.

331.st.strzelec ŚRODA-(SIEREDA) Aleksander:KW po raz pierwszy.

332.pancerny ŚWIĘCICKI Jan:KW po raz pierwszy.

333.ppłk.ŚWIETLICKI Henryk:VM kl.IV nr 42,VM kl.V nr 563.KW czterokrotnie.KMC nr 30372.

334.ppor.ŚWITALSKI Stanisław:VM kl.V nr 10465,KW po raz pierwszy.

335.por.TEBINKA Leopold:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-109-III.

336.pancernyTHEUER-(TAJER) Zbigniew:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-51-III.

337.ppor.TOMASZEWSKI Marian:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-53-III.KMC nr 30894

338.st.panc.TOMCZA(O)K Franciszek:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-70-III.

339.st.pancermy TOMPALSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-44-III.

340.pancerny TONIA Karol:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-48-III.

341.por.TOWARNICKI Jan Bronisław:VM kl.V nr 11445.KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-46-III.KMC nr 30379.

342.plut.pchor.TROŚCIANKA Tadeusz:KW po raz pierwszy.

343.st.pancerny TURKIEWICZ Ryszard:KW po raz pierwszy.KMC nr 30902.

344.ksiądz kapelan kpt.TURULSKI Narcyz:KW po raz pierwszy.

345.kpt.TYLIŃSKI Zdzisław:KW po raz pierwszy.

346.por.TYMIENIECKI Bohdan:VM kl.V nr 9938,KW po raz pierwszy i drugi.

347.ppor.TYPROWICZ Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-62-III.

348.st.panc.URODA Gustaw:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-5-III.KMC nr 30914.

349.kpt.USTRZYCKI Julian Józef:VM kl.V przed 1939.KW.

350.ppor.UZIĘBŁO Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-10-III.

351.pancerny WAŁEK Tadeusz:KW po raz pierwszy.KMC nr 30925.

352.kpr.WAŃCZYCKI Gustaw:KW po raz pierwszy.

353.śp ppor.WAŃKIEWICZ Zenobiusz:VM kl.V nr 10604,KW po raz pierwszy.NR ewidencyjny karty 1924-106-III.Poległ 20 VIII 1944 Cesena- Metauro.

354.por.WARNICKI Zdzisław:VM kl.V nr 13580,KW po raz pierwszy.

355.ppor.WASIAK Jan:VM kl.V nr 9939.KW po raz pierwszy.KMC nr 30942.

356.ppor.WEHRSTEIN Tadeusz:KW po raz pierwszy.

357.śp st.pancerny WĘGIERA Franciszek-pisownia z Wykazu poległych...Londyn 1952:KW po raz pierwszy.

358.st.pancerny WIATRAK Konstanty:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-46-III.

359.put.WIDELSKI Władysław Tomasz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1916-165-III.KMC nr 30939.

360.śp plut.pchor.WIECH Czesław Roman:VM kl.V nr 11583,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-144-III.Ranny pod Piedimonte,zmarł z ran 22 V 1944.

361.st.pancerny WILK Aleksander:KW po raz pierwszy.KMC nr 30928.

362.pancerny WILKOSZ Jan:KW po raz pierwszy.

363.pancerny WIŚNIEWSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1908-76-III.

364.kpr.pchor.WLIZŁO Konrad:KW po raz pierwszy.

365.ppor.WOJTCZAK Edward:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1921-115-III.

366.kpr.WOJTOWICZ Mieczysław:KW po raz pierwszy,KMC nr 30934.

367.st.sierż.WOŁCZECKI Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1911-97-III.

368.pancerny WOŁYNIEC Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-143-III.KMC nr 30931.

369.kpr.WORSA Alfons:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1907-76-III.

370.kpr.WÓJCIK Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1911-158-III.KMC nr 30949.

371.ppor.WRÓBEL Kazimierz:KW po raz pierwszy.Ranny 21 V 1944 Piedimonte.Popełnił samobójstwo 10 VIII 1944 Kair.Numer ewidencyjny karty 1911-56-III.

372.plut.ZAGÓRSKI Jerzy Marian:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-99-III.Poległ 25 V 1944 Piedimonte.

373.por.ZAREMBA Jan Zdzisław:VM kl.V nr 10646.Numer ewidencyjny karty 1922-47-III.

374.ppor.ZAREMBA Michał:VM kl.V nr 10461.KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-109-III.

375.st.pancerny ZARĘBA Stanisław:KW po raz pierwszy i drugi.

376.ppor.ZEGZDRYN Romuald:KW po raz pierwszy.

377.ppor.ZUBICKI Emanuel:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-90-III.

378.panc.ZUBIK Edward:KW po raz pierwszy.

379.por.ŻOŁNIERCZYK Maciej:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-80-III.

W spisie przy nazwisku podany najwyższy stopień występujący w dokumentach.Dotyczy wszystkich spisanych.

Podziękowania:THANKS for WITWICKI Edward Jr.:UK.

 

Źródła:

1.Księga ewidencji żołnierzy PSZ powracających do kraju 1946-47.

2.IPMS Londyn.

3.CAW Warszawa-Rembertów.

4.Przegląd Kawalerii i Broni Pancernej.Londyn.

5.Archiwum Ośrodka Karta.

6.Dziennik działań pułku 6 pancernego.IPMS Londyn.

7.Rozkazy dzienne pułku 6 pancernego.IPMS Londyn.

8.Wojskowy Instytut Historyczny Warszawa.

9.Wykaz poległych i zmarłych żołnierzy PSZ na obczyźnie w latach 1939-46.IHS Londyn 1952.

10.Archiwum własne.Spis Odznaczonych KMC.

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

Pułk 6 Pancerny Dzieci Lwowskich.Lista VM,KW,KMC.Część II. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł