Pułk 6 Pancerny Dzieci Lwowskich.Lista VM,KW,KMC.Część I.

/ 2 zdjęć


WYKAZ ŻOŁNIERZY PUŁKU 6 Pancernego Dzieci Lwowskich,II KORPUS POLSKI,PSZ.

Odznaczonych:KRZYŻEM VIRTUTI MILITARI I KRZYŻEM WALECZNYCH w czasie służby w pułku.Krzyż Monte Cassino blok od numeru 30329 do numeru 30992 i od numeru 32270 do numeru 32300:Różne nadania.

Wpis poświęcony PAMIĘCI mjr Stanisława STRYJEWSKIEGO.

1.kpr.ADAMCZYK Jerzy:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-21-III.KMC nr 30392.

2.kpr.ANKUTOWICZ Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-42-III.KMC nr 30393.

3.śp plut.ANTONIUK Adam:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-30-III.Poległ 23 V 1944 Piedimonte.KMC nr 30976.

4.por.ARDEN van Remy:VM kl.V,KW po raz pierwszy.KMC nr 30874.

5.ppor.ARMATA Jan Zygmunt:VM kl.V nr 11586,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-17-III.KMC nr 30390.

6.pancerny BACHAN Wiktor:KW po raz pierwszy.KMC nr 30430.

7.st.pancerny BADOWSKI Henryk:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-91-III.

8.sierż.BAKUN Bronisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1905-102-III.KMC nr 30398.

9.śp st.pancerny BAL Wincenty:KW po raz pierwszy.Ranny pod Cerasa.Zmarł 20 VIII 1944.Numer ewidencyjny karty 1918-114-III.KMC nr 30396.

10.st pancerny BALCEWICZ Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30427.

11.sierż.BARAN Stanisław:KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30400.

12.st.pancerny BARANOWSKI Jan:KW po raz pierwszy.KMC nr 30421.

13.śp st.pancerny BARANOWSKI Michał:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-101-III.

14.panc.BERESZKO Edward:KW po raz pierwszy KMC nr 30425.

15.ppor.BERGER Stanisław:KW po raz pierwszy.

16.kpr. BESZKIEWICZ Antoni:KW po raz pierwszy.KMC nr 30416.

17.kpr.BICZEL Jan:KW po raz pierwszy.KMC nr 30410.

18.ppor.BIENKIEWICZ Jan:KW po raz pierwszy.KMC nr 30440.

19.śp por.BILIŃSKI Ludwik:KW po raz pierwszy.Ciężko ranny 22 V 1944 pod Piedimonte.Zmarł 30 III 1945.KMC nr 30329.

20.pancerny BIŁYK Stefan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-110-III.KMC nr 32274.

21.sierż.BINICKI Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30439.

22.st.pancerny BŁASZCZYK Stefan:KW po raz pierwszy.KMC nr 30424.

23.kpr.BŁYK Jerzy:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-111-III.KMC nr 30405.

24.st.pancerny BOBERSKI Jerzy:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-283-III.KMC nr 30415.

25.kpr.BOBOWSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-104-III.KMC nr 30434.

26.ppor.BOCHNER Jerzy:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-104-III.KMC nr 30413.

27.kpr.BOGACZ Aleksander:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1922-123-III.KMC nr 30428.

28.pancerny BOHATE(Y)RO(E)WICZ Antoni:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-117-III.KMC nr 30437.Zamieszkały w Białymstoku.

29.por.BOJAKOWSKI Roman:KW po raz pierwszy.KMC nr 30330.

30.ppor.BOROWSKI Jan:KW po raz pierwszy.

31.ppor.BORTKIEWICZ Czesław:Numer ewidencyjny karty 1918-21-III.

32.st.pancerny BORYCZKO Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30422.

33.st.sierż.BORYŃ Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1905-191-III.KMC nr 30397.

34.ppor.BRODŁO Stanisław:KW po raz pierwszy.KMC nr 30331.

35.st.pancerny BRZEZIAK Franciszek:VM kl.V nr 11596,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-111-III.KMC nr 30420.

36.pancerny BUGIEL Bolesław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-101-III.KMC nr 30432.

37.pancerny BUGIERA Stefan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1925-102-III.KMC nr 30441.

38.st.pancerny BUJAK Szymon:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1913-148-III.KMC nr 30433.

39.śp st.pancerny BUKACIN Szymon:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-188-III.Poległ 22 V 1944 Piedimonte.

40.st.pancerny BUSZ Kazimierz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-171-III.KMC nr 30409.

41.st.pancerny BYSTROWSKI Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30419.

42.ppor.BYSTRZYCKI Przemysław Michał:VM kl.V nr 13325.

43.plut.pchor.BYSZEWSKI Andrzej:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-77-III.

44.kpr.CEGLARSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.

45.por.CHMAJ Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30332.

46.st.pancerny CHMIELEWSKI Andrzej:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-80-III.

47.ppor.CHOJNACKI Jerzy Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-147-III.

48.kpr.CHOROSZKIEWICZ Antoni urodzony w Białymstoku:KW po raz pierwszy.

49.st.pancerny CHROBOT Władysław:KW po raz pierwszy.

50.plut.CHRĄCHOL Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1913-77-III.

51.kpt.CYBRUCH Tadeusz:VM kl.V nr 8798,KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30335.

52.panc.CZAJKOWSKI Roman:VM kl.V nr 10167.KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1912-63-III.

53.st.pancerny CZAJKOWSKI Tadeusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-47-III.

54.st.pancerny CZERNIAWSKI Józef:KW po raz pierwszy.

55.plut.CZERWIŃSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-92-III.

56.mjr ksiądz kapelan CZORNY Józef:VM kl.V nr 11313,KW po raz pierwszy.KMC nr 30334.

57.kpr.CZUCHNICKI Leon:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1908-45-III.KMC nr 30453.

58.por.CZUŁOWSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30333.

59.st.pancerny CZYŻEWSKI Antoni:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1920-61-III.

60.kpt.DANIELEWICZ Tadeusz:KW po raz pierwszy.KMC nr 30338.

61.plut.DĄBCZYŃSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.

62.plut.DĄBROWSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-88-III.

63.plut.pchor.DOBRZAŃSKI Zbigniew:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-128-III.

64.por.DOLIŃSKI Bohdan Władysław:VM kl.V nr 9321.KMC nr 30472.

65.st.sierż.DOMARADZKI Stanisław:KW po raz pierwszy.

66.ppor.DOMURAT Ireneusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-45-III.

67.śp kpr.DRACZYŃSKI Ignacy:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1908-52-III.Poległ 20 V 1944 Piedimonte.

68.mjr DRACZYŃSKI Kazimierz:VM kl.V nr 12397.KW po raz pierwszy.

69.sierż.DRUŻYŃSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy.KMC nr 30489.

70.panc.DUCKI Władysław Antoni:VM kl.V nr 10170.KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1908-64-III.

71.mjr DUDZIŃSKI Jerzy:KW dwukrotnie.KMC nr 30337.

72.kpr.DWORNIK Stefan:KW po raz piewszy.

73.kpt.DYL Mikołaj:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1911-111-III.KMC nr 30336.

74.kpr.pchor.DYSIEWICZ Zbigniew:KW po raz piewszy.

75.st.pancerny DZIEWEŃKA Józef:KW po raz piewszy.

76.st.pancerny DZIURMAN Zbigniew:KW po raz piewszy.Numer ewidencyjny karty 1924-44-III.

77.kpr.DŻUMAN Władysław:VM kl.V nr 11604,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-125-III.KMC nr 30476.

78.st.panc.EZMAN Mieczysław:KW po raz pierwszy.

79.śp kpt.EZMAN Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1906-10-III.Poległ 20 V 1944 Piedimonte.

80.śp st.pancerny FABIAN Mieczysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-49-III.Zginął 2 II 1945 w wypadku samochodowym w okolicach Recanati.

81.ppor.FABIANOWICZ Leszek:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1924-1-III.

82.rtm.FASZCZEWSKI PRUS Franciszek:VM kl.V nr 9324,KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30339.

83.plut.FERET Antoni:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-28-III.

84.st.pancerny FORN(M)ELA Franciszek:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1924-55-III.

85.st.pancerny FRANCUZ Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-28-III.

86.st.pancerny GASPEROWICZ Henryk:KW po raz pierwszy.

87.ppor.GDULA Zygmunt:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-85-III.Ranny pod Piedimonte 22 V 1944,zmarł 25 VII 1947.KMC nr 30342.

88.por.GLICA Tadeusz:KW po raz pierwszy,drugi i trzeci.Numer ewidencyjny karty 1914-38-III.KMC nr 30341.

89.pancerny GNAFF Franciszek:KW po raz pierwszy.

90.st.pancerny GNYCH Bronisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1913-65-III.

91.st.pancerny GODLEWSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1903-11-III.

92.st.panc.GORYLUK Michał:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1925-49-III.

93.rtm.GROMADZKI Andrzej:VM kl.V nr 10614,KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30340.

94.kpr.GRZEGORCZYK Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-112-III.

95.panc.GUŁA Zbigniew:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-85-III.

96.plut.HAJKOWSKI Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-58-III.

97.por.HAŁUSZCZAK Franciszek:KW po raz pierwszy.KMC nr 30344.

98.panc.HAWRYSZCZUK Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-27-III.

99.por.HLAWACZ Franciszek:KW po raz pierwszy.KMC nr 30343.

100.śp kpt.HOFF Zbigniew:VM kl.V nr 10115,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-65-III.Poległ 3 VII 1944 Castelfidardo.KMC nr 30345.

101.kpr.HOLESZ Ludwik:KW po raz pierwszy.

102.kpr.HOŁYŃSKI Roman:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-23-III.

103.kpr.HRYNIEWICZ Romuald:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1924-21-III.

104.ppor.HULACKI Otton:KW po raz pierwszy.KMC nr 32150.-z:9 Wysunięty Szwadron Czołgów Zapasowych.

105.ppor.IRCHIN Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-2-III.

106.kpt.JABCZYŃSKI Józef Kazimierz:VM kl.V nr 11616,KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30347.

107.ppor.JABŁOŃSKI Henryk:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-65-III.KMC nr 30350.

108.st.pancerny JABŁOŃSKI Jakub:KW po raz pierwszy.

109.pancerny JACKOW Jan:KW po raz pierwszy.

110.kpr.JACHIMECKI Tadeusz:KW po raz pierwszy.

111.kpt.JADWISIAK Adolf:VM kl.V nr 9330,KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30349.

112.kpr.JAGIELLICZ Władysław:KW po raz pierwszy.

113.sierż.JAKIELASZEK Franciszek:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1916-83-III.

114.śp st.pancerny Jałowiecki Józef:KW po raz pierwszy.Poległ 22 VIII 1944 pod Casena Metauro.

115.rtm.JANCZUKOWICZ Jan:KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30346.

116.st.pancerny JANDZIO Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-64-III.

117.kpr.JANKOWSKI Edward:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-68-III.

118.kpr.JANKOWSKI Kazimierz:KW po raz pierwszy.

119.st.sierż.JANTON Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1904-42-III.

120.pancerny JANUSIK Piotr:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1925-46-III.

121.pancerny JAREMKIEWICZ Antoni:KW po raz pierwszy.

122.kpr.JASTALSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-74-III.

123.por.JAWORSKI Zbigniew:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-55-III.

124.pancerny JAZOWICZ Michał:KW po raz pierwszy i drugi.

125.ppor.JENA Kazimierz:KW po raz pierwszy.KMC nr 30574.

126.kpr.JODIS Tadeusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-71-III.

127.por.JUCHNICKI Bolesław:KW po raz pierwszy i drugi.

128.plut.JURALEWICZ Wiktor:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-104-III.

129.mjr JUROWIECKI Józef Jerzy:VM kl.V nr 10454,KW po raz pierwszy.KMC nr 30348.

130.śp ppor.KAŁUCKI Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-246-III.Ranny i zmarł 21 V 1944 Piedimonte.

131.ppor.KAMIŃSKI Mieczysław:VM kl.V nr 9333.

132.kpr.KARAŚ Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-300-III.

133.kpr.pchor.KARPIŃSKI Roman:KW po raz pierwszy.KMC nr 30633.

134.pancerny KASPROWICZ Jan:VM kl.V nr 10180,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-246-III.KMC nr 32276.

135.pancerny KATAN Leon:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-211-III.

136.ppor.KAWECKI Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-218-III.

137.pancerny KIEJKO Zbigniew:KW po raz pierwszy.

138.plut.KISIEL Adam:KW po raz pierwszy.

139.rtm.KISIELEWSKI Janusz:KW po raz pierwszy.

140.st.pancerny KISŁY Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1912-265-III.

141.por.KLEMASZ Kazimierz:VM kl.V nr 12091,KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1914-525-III.

142.ppor.KLEPACZEWSKI Zdzisław:KW po raz pierwszy i drugi.KMC nr 30610.

143.pancerny KLIM Józef: KW po raz pierwszy.

144.por.KMIECIK Tadeusz:VM kl.V nr 11365, KW po raz pierwszy,KMC nr 30354.

145.ppor.KOBIERZYCKI Tadeusz:KW po raz pierwszy i drugi.

146.pancerny KOBYŁKA Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-213-III.

147.pancerny KOCZERA Mieczysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-234-III.

148.ppor.KOKOWSKI Walenty:VM kl.V nr 10177.Numer ewidencyjny karty 1909-210-III.

149.śp panc.KOŁODZIEJEK Bolesław:KW po raz pierwszy i drugi.Numer ewidencyjny karty 1923-168-III.Poległ 19 IV 1945 Cassa Veri.

150.por.KONDYJOWSKI Józef:KW po raz pierwszy.KMC nr 30353.

151.st.panceny KOŃCZAK Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-277-III.

152.por.KORBUT Zdzisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-215-III.KMC nr

30356.

153.pancerny KOROL Franciszek:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-405-III.

154.mjr KOSIEWICZ Mieczysław Antoni:KW po raz pierwszy.

155.kpr.KOSSOWICZ Eugeniusz:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1923-319-III.

156.śp st.pancerny KOŚCIUK Antoni:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-181-III.Poległ 20 V 1944 Piedimonte.

157.st.sierż.KOTLARZ Franciszek:KW po raz pierwszy.

158.kpr.KOWALIK Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1925-197-III.

159.kpr.KOWALSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1916-223-III.

160.st.pancerny KOWALSKI Mieczysław:KW po raz pierwszy.

161.por.KOWALSKI Zdzisław:KW po raz pierwszy.

162.ppor.KOZAKIEWICZ Tadeusz:KW po raz pierwszy.

163.pancerny KOZŁOWSKI Mikołaj:KW po raz pierwszy.

164.st.pancerny KRASZCZYŃSKI Henryk:KW po raz pierwszy.

165.kpr.pchor.KRIEGSEISEN Zbigniew:KW po raz pierwszy.

166.ppor.KROMP Mieczysław:VM kl.V nr 10176,KW po raz pierwszy.KMC nr 30355.

167.st.pancerny KRÓL Bronisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1917-146-III.

168.ppor.KRÓL Edward:KW po raz pierwszy i drugi.

169.śp pancerny KRÓL Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-238-III.Poległ 22 V 1944 Piedimonte.

170.st.pancerny KRUK Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-303-III.

171.pancerny KRYKIEWICZ Marian:KW po raz pierwszy.

172.pancerny KRYNICKI Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1920-218-III.

173.st.pancerny KRZEWSKI Bronisław:KW po raz pierwszy.KMC nr 30634.

174.ppor.KRZYSIK Robert:KW po raz pierwszy.

175.st.pancerny KUCZKOWSKI Ludwik:KW po raz pierwszy.

176.śp ppor.KUCZUK-PILECKI Alfred:VM kl.V nr 10090,KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1906-333-III.Poległ 23 V 1944 Piedimonte.

177.śp kpr.pchor.KUDREWICZ Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-158-III.Ranny,zmarł 21 V 1944 Piedimonte.

178.st.pancerny KULCZYCKI Kornel:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1918-230-III.

179.śp plut.KULIKOWSKI Tadeusz Franciszek:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-228-III.Ranny 22 V 1944 Piedimonte,zmarł z ran.

180.śp kpr.pchor.KUNYK Stanisław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1921-215-III.Poległ 22 V 1944 Piedimonte.

181.kpr.KURYŁOWICZ Henryk:KW po raz pierwszy.

182.kpr.KUŹNIAR Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1913-231-III.

183.ppor.KWIATKOWSKI Jan:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-20-III.

184.st.pancerny KWIECIEŃ Karol:KW po raz pierwszy.

185.pancerny LAZAR Jan:KW po raz pierwszy.

186.śp st.sierż.LEONOWICZ Antoni:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1906-42-III.

Ranny w wypadku samochodowym 26 II 1945,zmarł 27 II 1945.

187.ppor.LESIAK Jerzy:VM kl.V nr 10182;KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1922-58-III.KMC nr 30685.

188.kpr.LEWANDOWSKI Władysław:KW po raz pierwszy.

189.kpr./ppor.LIEBHARD Artur:KMC nr 28870 z bloku:Kwatera Główna 2 Brygady Pancernej.

190.st.pancerny LINTNER Wiktor:KW po raz pierwszy.KMC nr 30676.

191.kpr.LIPIŃSKI Władysław:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1914-65-III.

192.pancerny LISOWIEC Aleksander:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1925-30-III.

193.ksiądz kapelan LISOWSKI Jan:KW po raz pierwszy.

194.por.LISOWSKI Julian Feliks:KW po raz pierwszy.

195.pancerny LUTOMSKI Edward:KW po raz pierwszy.

196.ppor.ŁABANOWSKI Jan:KW po raz pierwszy.

197.st.pancerny ŁADYM Michał:KW po raz pierwszy.

198.ppor.ŁOIK Marian:KW po raz pierwszy.

199.pancerny ŁOZIAK Eugeniusz:KW po raz pierwszy.

200.kpr.ŁUKASZEWICZ Witold:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1919-53-III.

201.śp kpr.ŁUSZCZYŃSKI Józef:KW po raz pierwszy.Numer ewidencyjny karty 1915-27-III.Poległ 18 VII 1944 Ankona.KMC nr 30703.

C.d.n.

Źródła:

1.Księga ewidencji żołnierzy PSZ powracających do kraju 1946-47.

2.IPMS Londyn.

3.CAW Warszawa-Rembertów.

4.Przegląd Kawalerii i Broni Pancernej.Londyn.

5.Archiwum Ośrodka Karta.

6.Dziennik działań pułku 6 pancernego.IPMS Londyn.

7.Rozkazy dzienne pułku 6 pancernego.IPMS Londyn.

8.Wojskowy Instytut Historyczny Warszawa.

9.Archiwum własne.Spis Odznaczonych KMC.

 

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Pułk 6 Pancerny Dzieci Lwowskich.Lista VM,KW,KMC.Część I. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł