Projekt Rekonstrukcyjny Zachodni Front

/ 4 komentarzy

Od kilku lat jesteśmy świadkami prężnego rozwoju działalności odtwórczej związanej z okresem Wielkiej Wojny. Inicjatywy w tym zakresie skupiały się do tej pory niemalże wyłącznie na froncie wschodnim. Mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, że sytuacja na zachodzie pozostaje bez zmian, w międzyczasie jednak uformowały się pierwsze grupy, które postawiły sobie za cel przełamanie tego impasu. I tak obecnie aktywnie działają ekipy odtwarzające Hallerczyków, jankesów, Rosyjski Korpus Ekspedycyjny czy pruskich żołnierzy, wspieranych przez repliki sprzętu ciężkiego używanego na zachodnim froncie. Na horyzoncie pojawiają się kolejne interesujące projekty, dzięki którym za niedługo do tego grona dołączą chociażby Tommies oraz Australijczycy…

Do tej pory jednak działania tych grup nie zostały w żaden sposób skoordynowane. Razem z Michałem Kowalskim z GRH American Expeditionary Forces podczas jednej z "okopowych rozmów" w Szkotowie wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy, która miałaby umożliwić wszystkim zainteresowanym wymianę informacji, pomysłów i doświadczeń. W ten sposób powstał Projekt Rekonstrukcyjny Zachodni Front. Jego podstawowym założeniem jest łączenie, a nie dokonywanie niepotrzebnych podziałów. Zachowując otwartą formułę nie ma zastąpić grup czy wpływać na ich wewnętrzne sprawy, a - przy zachowaniu poszanowaniu ich autonomii - dopomóc w realizowaniu wspólnych projektów oraz propagowaniu odtwórstwa Wielkiej Wojny na zachodzie.
Wciąż pracujemy nad wypracowaniem najkorzystniejszej formuły współpracy, poniżej chcielibyśmy zaprezentować najważniejsze spośród dotychczasowych ustaleń. Poprzez współpracę zamierzamy więc:
- poprawić koordynację grup i ułatwić rozmowy z organizatorami imprez
- zintegrować środowisko
- pracować nad rozwojem standardów
- ułatwić pozyskiwanie sprzętu używanego przez wiele nacji uwikłanych w wojnę epokową
- stworzyć forum wymiany informacji.
Wszystkich zainteresowanych naszą ideą zapraszamy do zadawania pytań i podjęcia się zadania współtworzenia projektu!

Będziemy informować o naszych poczynaniach na portalu dobroni.pl oraz naszym profilu na FB na który serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/PRZachodniFront

 


 

5
Oceń (8 głosów)

 

 

Projekt Rekonstrukcyjny Zachodni Front - opinie i komentarze

termisantermisan
0
obiektyw już się grzeje :) (2015-01-20 00:00)
wojsportwojsport
0
trzymam kciuki (2015-01-20 00:00)
pi.kopi.ko
0
To działa! :) W piątek w Warszawie była niemal tak samo różnorodnie, jak na zdjęciu ilustrującym ten wpis. Digger, Tommy, Doughboye i paru Krautów. (2015-01-26 00:00)
jacentyjacenty
0
http://www.cnc-aff.fr/internet_cnc/Internet/ARemplir/parcours/EFG1914/pages_FR/5566.html (2015-12-29 00:00)

skomentuj ten artykuł