Pozwolenie na broń - jak je uzyskać?

/ 2 komentarzy

Jeśli trenujesz strzelanie, na pewno od dłuższego czasu chodzi ci po głowie myśl o kupnie własnej broni. Jest to naturalny rozwój spraw - chcesz mieć własną broń, z której tylko ty będziesz korzystał. Nikt inny nie będzie miał do niej dostępu. Może też istnieć inny powód aplikowania o pozwolenie na broń, a mianowicie nie zamiłowanie do sportu, lecz chęć wzmocnienia ochrony osobistej. Niezależnie od powodu, proces aplikacji o pozwolenie jest czasochłonny, a także niestety kosztowny.


Długa droga

Decydując się na pozwolenie o broń, musimy mieć ku temu konkretne pobudki, albowiem wymagać będzie to od nas dużo cierpliwości. Należy być zdeterminowanym i niestrudzonym. Procedura może trwać nawet pół roku, jeśli nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu. Jest wiele etapów, które musisz przejść, zanim twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Po pierwsze, musisz zacząć od opłacenia wpisowego w PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego). Będąc jego członkiem, będziesz zobowiązany do opłacania rocznych składek. Następnym krokiem jest specjalistyczna wizyta lekarska. Nie jest to zwykła kontrola, lecz złożona wizyta, której główną częścią jest wizyta psychiatryczna. Lekarz musi się upewnić, że twoje zdrowie mentalne jest w normie, przez co nie będziesz zagrożeniem dla innych posiadając broń.

Następnym krokiem jest złożenie podania na komendzie policji. Musisz dostarczyć plik wymaganych dokumentów, a także określić jaki typ broni cię interesuje. Wymagane jest także, aby podać konkretny powód, z jakiego aplikujemy o pozwolenie na broń. Zazwyczaj sprowadza się do dwóch podstawowych kwestii. W większości przypadków, aplikanci przechodzą przez ten proces, ponieważ odczuwają realne zagrożenie życia. Są przekonani, iż posiadanie broni wzmocni ich ochronę osobistą, a także pozytywnie wpłynie na spokój ducha. Z drugiej strony, wiele osób przechodzi proces aplikacji z zamiłowania do strzelectwa. Trenują oni ten sport i chcieliby posiadać własną broń.

Po pozytywnym rozpatrzeniu twojego wniosku, musisz podejść do egzaminu na patent strzelecki. Składa się on z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po zaprezentowaniu znajomości Kodeksu Karnego z zakresu wykroczeń z użyciem broni, a także umiejętności strzeleckich, pozostaje nam jedynie czekać na weryfikację.


Nie taka tania zabawa

Decydując się na pozwolenie o broń, musisz być tego pewny. Nie ma sensu tracić cennego czasu, a co więcej - pieniędzy. Trzeba się liczyć z kosztami rzędu 1 000 - 3 000 zł. Ceny różnią się, albowiem każda składka w klubach strzeleckich czy wizyta lekarska nie wynosi zawsze tyle samo. Jeśli nie jesteś w stanie opłacić tego z własnych oszczędności, pomóc ci może pożyczka na Matchbanker.pl. Znajdziesz tu oferty z rynku pożyczkowego przedstawione w jasny sposób, tak abyś bez problemu dobrał ofertę spełniającą twoje potrzeby. Kwoty, jakie możesz pobrać, w pełni pokryją wszelkie wydatki związane z pozwoleniem o broń. Z tego względu nie musisz się obawiać o niewystarczające środki. Aplikując o pożyczkę już dziś, już w niedługiej przyszłości będziesz w posiadaniu własnej broni.


 


 

3
Oceń (2 głosów)

 

 

Pozwolenie na broń - jak je uzyskać? - opinie i komentarze

kspancerkspancer
0
Niestety ta droga jest duuużo dłuższa i wymaga dużego samozaparcia. Małe "sprostowanie" drogi: 1) Najpierw trzeba zostać członkiem klubu strzeleckiego zrzeszonego w PZSS. 2) Po okresie karencji (min. 3 miesiące) trzeba przejść szkolenie przygotowawcze do Patentu Strzeleckiego (żaden Szef klubu nie lubi świecić oczami za niedouczonego delikwenta na egzaminie). 3) Należy zdać egzamin na Patent Strzelecki. 4) Po zdaniu i otrzymaniu Patentu należy złożyć wniosek o przyznanie Licencji Sportowej PZSS. 5) Po uzyskaniu Licencji Sportowej trzeba iść na badania do psychiatry i psychologa (zaakceptowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji) i uzyskać pozytywne opinie. 6) Z oryginałami Patentu, Licencji, Opinii psychiatry, Opinii psychologa, dowodami opłat oraz zaświadczeniem o przynależności do w/w klubu można dopiero się udać do WPA z wnioskiem o pozwolenie na broń do celów sportowych (lub wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru wszystkie papiery) 7) Później już tylko rozmowa z Dzielnicowym, uzupełnianie dokumentacji w WPA i... pół roku raczej nie starczy... Niestety na każdym etapie trzeba płacić... Powodzenia :) (2018-10-30 18:28)
zylkoszylkos
0
https://poranny.pl/droga-ogrodniczki-nowodworce-pijany-mezczyzna-uzbrojony-w-karabin-pistolet-i-noz-rzucal-butelkami-we-przejezdzajace-samochody/ar/13635304 (2018-11-02 15:09)

skomentuj ten artykuł