Poligon rakietowy Heidekraut

/ 4 komentarzy

Już po raz trzeci Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” organizuje w drugiej połowie sierpnia inscenizację historyczną dotyczącą tajnego, niemieckiego poligonu rakietowego „Heidekraut” w Wierzchucinie, na którym przeprowadzano próby z rakietami V-2. Podczas imprezy wystąpią prelegenci - znawcy tematu, którzy podzielą się z publicznością swoją wiedzą na temat tego niewątpliwie ciekawego epizodu II wojny światowej w Borach Tucholskich. Po prelekcjach przyjdzie kolej na inscenizację, podczas której zetrą się wojska Wermachtu i żołnierzy Armii Czerwonej. W potyczce udział weźmie 5 grup rekonstrukcyjnych m.in.: Theatrum Historica z Piły, Muzeum Wału Pomorskiego z Wałcza oraz GRH Poland z Bydgoszczy. W ruch znów pójdą Mausery i PPSy. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w inscenizacji udział wezmą również pojazdy z okresu II wojny światowej.
CHCESZ SIĘ TROCHĘ ROZERWAĆ? PRZYJEDŹ 24 SIERPNIA DO WIERZCHUCINA W BORACH TUCHOLSKICH NA POLIGON RAKIETOWY 'HEIDEKRAUT'!!!

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2013-08-24
  • Organizator: 
    Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn \\

4.9
Oceń (8 głosów)

 


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
wybieram się tam!

 

Poligon rakietowy Heidekraut - opinie i komentarze

roxrox
0
Czy lista grup jest już zamknięta ? (2013-04-19 00:00)
roxrox
0
Czy lista grup jest już zamknięta ? (2013-04-19 00:00)
roxrox
0
Czy lista grup jest już zamknięta ? (2013-04-19 00:00)
bartnikpbartnikp
0
Lista grup nie jest zamknięta, natomiast przeszkodę jak zawsze stanowią finanse. Więcej grup to również więcej rekonstruktorów czyli więcej broni i amunicji a co za tym idzie potrzebny większy budżet, który jak przy każdej imprezie, ma niestety swoje granice. (2013-04-21 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu