POLA CHWAŁY 23-25 WRZEŚNIA 2011 r. - NIEPOŁOMICE

/ 2 komentarzy

POLA CHWAŁY 2011
23-25 września – Niepołomice

historia jako zabawa, historia jako pasja – to motto, które towarzyszy organizatorom od początku realizacji imprezy. Cele, jakie zostały przyjęte to przedstawienie historii w sposób, by była ona dostępna dla szerokiej masy uczestników.
Stowarzyszenie Miłośników Historii ,,Pola Chwały” już po raz szósty zaprasza do wzięcia udziału w imprezie plenerowej, która odbywa się w obrębie jak również w samym Niepołomickim Zamku.
W bieżącym roku grupy rekonstrukcyjne przedstawią kilka inscenizacji. Zaplanowano m.in. inscenizacje z okresu XVII wieku, wojen napoleońskich, I Wojny Światowej, dwie inscenizacje przedstawiające walki z czasów II Wojny Światowej – front wschodni oraz front zachodni oraz inscenizacje przedstawiające współczesne pole walki. Do chwili obecnej swój udział zapowiedziało szereg grup rekonstrukcyjnych z kraju jak również z zagranicy.
Po raz drugi zorganizowany zostanie konkurs modelarski o Puchar Pani na Zamku, szczegóły wkrótce na stronie Stowarzyszenia.
Jak co roku szereg atrakcji czeka na najmłodszych uczestników imprezy: gry wieloformatowe, szkoła tańca dworskiego, wypożyczalnia strojów epokowych. Zagoszczą też przedstawiciele Stowarzyszenia Inspiro z Podłęża, którzy przygotowali szeroką gamę zajęć dla najmłodszych.
Po raz kolejny swój udział zapowiedziało Muzeum Czyny Zbrojnego z Nowej Huty, którego pracownicy wyeksponują część swoich zbiorów m.in. broni, sprzętu wojennego. Nie zabraknie też kombatantów z Krajowego Związku AK, działających przy Muzeum Czynu Zbrojnego, którzy odpowiedzą na każde pytanie odnośnie ich działalności w czasie ostatniej wojny światowej.
Oczywiście nie zabraknie też pasjonatów gier wargamingowych, którzy przez czas trwania imprezy będą prowadzić boje w komnatach zamku.
Zagoszczą też przedstawiciele ARENA ASG, którzy będą dysponować zabudowaną strzelnicą, gdzie będzie można w bezpieczny sposób postrzelać z replik ASG.


Więcej o imprezie na www.polachwaly.pl

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2011-09-23

4.7
Oceń (13 głosów)

 

Lokalizacja


 

POLA CHWAŁY 23-25 WRZEŚNIA 2011 r. - NIEPOŁOMICE - opinie i komentarze

MesserMesser
0
Nie byłem jeszcze w Niepołomicach na takiej imprezie. I niestety, w tym roku raczej nie będę. W tym terminie jest rekonstrukcja walk nad Bzurą. (2011-07-31 00:00)
RedakcjaRedakcja
0
Nie ma w tym terminie Bzury! (2011-09-21 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu