Piknik Wojsk Napoleońskich w Częstochowie

/ 2 komentarzy

W dniach 18 – 20 lipca 2008 r. w Częstochowie organizowany jest po raz pierwszy, ale nie ostatni, „Piknik Wojsk Napoleońskich'.

W piątek 18 lipca urządzane jest obozowisko, a w sąsiedztwie obozowiska inscenizatorów będzie pokaz ogni na tle melodii z epoki (Rok1812, Marsylianka, Mazurek Dąbrowskiego).

W sobotę 19 lipca zajęcia w pododdziałach i wizyta Szkotów, a od 16.00 – 19.00 na pl. Biegańskiego i błoniach pod Jasną Górą inscenizacja nawiązująca do historycznego zdarzenia – napad na transport dzieł sztuki wiezionych z Jasnej Góry do twierdzy Koźle.

W niedzielę 20 lipca wręczenie orderów, strawa duchowa na Jasnej Górze i wizyta w dobrach gen. Wincentego Krasińskiego w Złotym Potoku (25 km od Częstochowy) – dla chętnych i zakończenie biwaku.

Wojska będą stacjonowały przy Promenadzie Czesława Niemena w dzielnicy „Północ'.

Organizator zaprasza inscenizatorów epoki napoleońskiej do udziału w widowisku – 'zapewniamy dobrą zabawę, produkty do kotła, proch i tradycyjny żołd – konieczne własne namioty i sprzęt biwakowy.'

Zgłoszenia, kto pierwszy ten lepszy, można kierować na adres [email protected]

Od 7 lipca będą wysyłane potwierdzenia.

Organizatorem imprezy jest Częstochowska Organizacja Turystyczna przy współpracy z Urzędem Miasta i Stowarzyszeniem „Twierdza Częstochowa'.

Organizator zaprasza również widzów zainteresowanych żywymi lekcjami historii.

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Piknik Wojsk Napoleońskich w Częstochowie - opinie i komentarze

Stary KojotStary Kojot
0
Szkoda, że o tej imprezie nikt nic nie wiedział wcześniej.
W tym samym terminie jest inscenizacja w Brodnicy (Projekt 1831) i w Srebrnej Górze. O tych inscenizacjach wiadomo było na wiele miesięcy wcześniej.
Ciekawe jaka frekwencja bedzie w Częstochowie? (2008-06-15 00:00)
Stary KojotStary Kojot
0
Uuups, poplątały mi się miesiące, Brodnica i Srebrna Góra są w czerwcu, nie w lipcu. (2008-06-15 00:00)

skomentuj ten artykuł