Pas oficerski Wehrmachtu, 1939r.

/ 11 zdjęć


Chcę zaprezentować Kolegom przecudnej urody kopię pasa oficerskiego Wehrmachtu. Pas w wersji tzw "szerokiej" jest dedykowany na początek wojny, na kampanię 1939 w Polsce. Wobec tego jest w wersji niebarwionej (naturalny kolor skóry) oraz dodatkowo jest szelka poprzeczna. Charakterystyczny element występujący w zasadzie tylko podczas działań w Polsce, w 1939 roku. 


Wszystkie okucia, tj: sprzączka, D-ringi czy karabińczyki są groszkowane i sa kopiami wykonanymi z oryginałów. Pas można zamówić w wersji barwionej, wedle upodobania klienta.

Ja wybrałem wersję do tzw "samodzielnej zabawy w postarzanie".


Pas uszył dla mnie pan Grzegorz Pyka ze Stowarzyszenia Historycznego "Feldgrau". To miłe, mieć do czynienia z artystą w swoim rzemiośle. Pas jest wykonany bardzo starannie, z dbałościa o najdrobniejsze szczegóły i detale. I co ważne, wszystkie elementy pochodza z Polski, a nie gdzies z Dalekiego Wschodu.


Wspierajmy naszych rodzimych wytwórców! Gorąco polecam, bo warto!!!


Pas został natłuszczony odpowiednim preparatem i leży sobie na parapecie, aby od słońca zrobił sie ciemniejszy...Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe doświadczenia z elementami wyposażenia szytymi w Polsce, to podzielcie sie tą wiedzą. Wcale nie chodzi o "Lokowanie Produktu" czy "Artykuł Sponsorowany". Szanujmy NASZYCH rzemieślników, wspierajmy ich i... mówmy o nich, bo warto...

 


 

5
Oceń (3 głosów)

 

 

Pas oficerski Wehrmachtu, 1939r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł