Papierowy MacGyver

/ 1 komentarzy / 22 zdjęć


Papierowy Mc Guywer
Absolwent liceum plastycznego o niesamowitych zdolnościach plastycznych - Robert Gawryluk z Białegostoku. Jest młodym pasjonatem zabytkowej motoryzacji oraz militarnej historii. Kartka papieru ołówek, linijka oraz farby to to, co oprócz narzędzi zawsze można znależć w jego sakwie motocyklowej.

Swoją pasję do zabytkowych jednośladów zdołał przelać na sztukę i to z naprawdę z zadziwiającym efektem. Nie ma chyba pojazdu z którym mając rysunki techniczne by sobie nie poradził i nie wyczarował w kilka dni czy tygodni modelu w ulubionej skali 1:18.

Gdy pierwszy raz ujrzałem jego kartonowe jednoślady w tym te bliskie naszemu sercu militarne małe dzieła sztuki nie mogłem uwierzyć że odpowiednio zwijając, tnąc oraz klejąc bristol można tworzyć to czego motocyklowa dusza zapragnie. Jego BMW R-35 i M-72 zrobione według rysunków technicznych prawdziwego pojazdu najbardziej zapadły mi w pamięci. Gdy białe jeszcze modele dosięgły jego malarskie pociągnięcia pędzla pojazdy ożyły i stały się bardzo realistyczne - a ja za wszelką cenę chciałem je mieć w swojej kolekcji. Można rzec że sztuką jego nietypowej pasji jest samemu stworzyć coś od podstaw chyba - taka jego artystyczna natura stawiania sobie wyzwań. Jego motozabawki czy akwarele i szkice zaczęły cieszyć oko ozdabiając wiele prywatnych biurek, ścian czy też wystaw motoryzacyjnych,nie robi tego komercyjnie i trzeba ustawić się w kolejkę aby znalazł czas by stworzył nasz wymarzony model-szkic o tematyce motoryzacyjnej.

Wyjątek to prezent na cito dla naszej drugiej piękniejszej połówki na np. na urodziny. Ten młody artysta -śmiało można go tak określić swoim talentem potrafi się dzielić również z potrzebującymi. Jeden z jego modeli stał się cegiełką charytatywną w tegorocznej WOŚP i trzeba przyznać zainteresowanie było duże. Myślę, że warto zawiesić oko na jego twórczej niekonwecjonalnej papierowej pasji i myślę, że mały wernisaż prac Roberta będzie sentymentalną wycieczką w świat zabytkowych pojazdów w oczekiwaniu na rekonstrukcyjny czy motocyklowy sezon......
.
Zdj autorstwa Roberta Gawryluka
Forel

 


 

4.9
Oceń (14 głosów)

 

 

Papierowy MacGyver - opinie i komentarze

starszywiarusstarszywiarus
0
Rzeczywiście wspaniale to wygląda. Gratuluję talentu i pracowitości. O ile to możliwe, chętnie zamówiłbym coś dla siebie, ale o tym wolałbym skontaktować się poza forum. Zapraszam więc do znajomych. Pozdrawiam i życzę dalszych udanych eksponatów. (2012-03-10 00:00)

skomentuj ten artykuł