P 38 jak ORGINAŁ a już nie broń.

/ 27 komentarzy / 5 zdjęć


O P 38 wszyscy prawie wszystko wiedzą ile waży, jaki kaliber, ile naboi w magazynku ITP. I o tym nie będziemy tu pisać.

Ostatnio miałem możliwość podczas zawodów strzeleckich przetestować a raczej zapoznać się z czymś zupełnie jak dla rekonstruktora nowym a mianowicie z pistoletem oddającym spalane gazy prochowe górą kawałka lufy. Takie cuda produkują włosi, podbija to rynki zachodnie zwłaszcza rekonstrukcyjne od lat. W Polsce echo.....

Całość jest wykonana ze stopu lekkiego typu znal. Waga słuszna prawie jak oryginał. Wszystko rozkłada się jak w oryginale. Magazynek świetna kopia, ilość amunicji jak w oryginale. A do tego robi bum bum
Wrażenia......

W sumie głośne a nawet głośniejsze niż inne tematy na strzelnicy, zero zacięć, trzyma się jak oryginał.

Myślę że jest to ciekawa alternatywa dla rekonstruktorów armii niemieckiej czy szeroko rozumianego AK.
Do każdego zestawu jest dołączone 50 sztuk huk-owców.

AAAAAAAAAAA i cena w sumie rewelacyjna na poziomie 450 zł, za coś co jest nowe. Importer pokrywa koszt transportu do domu.

Myślę że wiatrówka jest 1000 razy bardziej niebezpieczna niż to małe cudo.

Wszelkie informacje na maila.
[email protected]

Załączam filmik z you tube

 


 

5
Oceń (10 głosów)

 

 

P 38 jak ORGINAŁ a już nie broń. - opinie i komentarze

wolfik1wolfik1
0
A co z 8mm amunicją ? Jest legalna ? (2010-12-01 00:00)
GibbonGibbon
0
Problem w tym że to włoskie cudo ma kaliber 8mm, co automatycznie w świetle polskiego prawa klasyfikuje tą "zabawkę" jako broń palną.
Artykuł napisany bez podstawowej wiedzy.
(2010-12-01 00:00)
GibbonGibbon
0
"Importer pokrywa koszt transportu do domu."
A kto pokrywa koszt transportu szczęśliwego nabywcy na komendę?
(2010-12-01 00:00)
wolfik1wolfik1
0
Podatnik polski :-) (2010-12-01 00:00)
galgenberggalgenberg
0
Zamieściłem to jako ciekawostkę.....amunicji można nie mieć i nie posiadać. A ma się bardzo fajną replikę.
(2010-12-01 00:00)
GibbonGibbon
0
To tak jakbyś sobie kupił ostrą dziewiątkę i chciał wytłumaczyć smutnym, że przecież nie masz amunicji.
Pierdoły.
(2010-12-01 00:00)
galgenberggalgenberg
0
A więc upomniany przez Gibona, zostanę przy twierdzeniu ,że to ciekawostka!!
Ciesze się za obrazowe wyjaśnienie tematu. Sam fakt że w całej prawie europie można mieć a u nas nie.....Kiedy te przepisy znormalnieją.
(2010-12-01 00:00)
GibbonGibbon
0
No niestety taka smutna prawda.
Poza tym może replika i fajna, ale przy intensywnym strzelaniu tak się rozgrzewa, że się zaczyna topić.
To tak już z bardziej techniczno-użytkowej strony.
(2010-12-01 00:00)
dardadarda
0
No, ja nie jestem taki pewien, że to kryminał ;-)

Bronią palną jest, zgodnie z art. 7 Ustawy o B i A,  "niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość, z zastrzeżeniem ust. 2", który to ustęp mówi w gruncie rzeczy o rakietnicach.

Ustęp 5 tegoż artykułu, mówiący o broni alarmowej, brzmi: "W rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie większą niż 1 metr"

To, o czym w artykule jest mowa, bronią palną raczej nie jest, choć za broń alarmową chyba można to uznać, co skądinąd też nie jest takie oczywiste.

Wiemy, że na posiadanie broni alarmowej o kalibrze do 6 mm  pozwolenie nie jest wymagane.

I tu pojawia się ciekawostka.

Co to jest KALIBER w przypadku broni alarmowej, jak również jak ma się to pojęcie do średnicy łuski ślepej amunicji?

(2010-12-01 00:00)
galgenberggalgenberg
0
Hmm przy 2 magazynkach wydawała się całkiem całkiem.... Ale bardzo ciekawa uwaga .... Musi być niesamowity efekt jak pistolet rozpływa się w rękach po 100 strzale.
(2010-12-01 00:00)
PolakPolak
0
Super... jest ta repliki P-38 ogladalem i trzymalem ja w lapie.Rozklada sie i sklada prawie jak oryginal.Jest to naprawde fajna alternatywa tylko i wylacznie do ''rekonstrukcji'' i co ciekawe,replika ta bije na leb i szyje inne podobne repliki marki ''Denix'' czy ''maruschin'' ktore prawie doganiaja ja w cenie.
(2010-12-01 00:00)
HindusHindus
0

Nie, no nie przsadzajmy - akurat produkt „Denixa” jest relatywnie tani…

Ale nie porównujmy topornie obrobionego kawałka znalu, z którego nie da się nawet wyjąć magazynka z opisaną w artykule zabawką, która wizualnie prezentuje się o niebo lepiej!

 

Pozdro

Hindus

(2010-12-01 00:00)
pastpast
0

Panowie , da się włożyć ślepaki większe jak 6 mm - da, więc nie kombinujcie. Zgodnie z Polskim prawem jest nielegalna. Mądrale mogą próbować powalczyc w sądzie. Może wygrają, moze nie ale koszty jakie poniosą  i nerwy nie są tego warte.

(2010-12-01 00:00)
dardadarda
0
Może masz rację, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że "jest nielegalna"?

Ustawa mówi o kalibrze broni. W tym przypadku mamy do czynienia z "oddawaniem spalonych gazów prochowych górą kawałka lufy" - tak w każdym razie określił to autor artykułu. Swoją drogą, nie bardzo wiem, na czym to ma polegać - na razie jedynie się domyślam.

Nie zmienia to faktu, że średnica łuski to raczej nie to samo, co kaliber broni...
(2010-12-01 00:00)
pastpast
0

darda wejdz na broniewb.pl , i inne portale. Rozmawiałem ze specami.  I masz 90% problemów. Kaliber - co to jest kaliber - nie ma jednoznaczenj definicji w CLK. Część mówi o średnicy lufy. A moze średnica komory??

Załoze się że wezmą najszerszą średnice. 

Że nie da się wystrzelić , jak sie uprze ktoś to wystrzeli raz ale wystrzeli.

Przypomnijmy sobie "donaldówkę"

Moim zdaniem kupno tej repliki to proszenei sie o problemy, szczególnei że ustawa ma siezmienić a wyrok moze zamknąć drogę do pozwolenia w przyszłosci.

A chwalenie sietym w sieci ...............

 

(2010-12-01 00:00)
użytkownik1476użytkownik1476
0
Witam
Jak każdy wie, że nawet za kawałek gównianego wy kopka można dostać niemiłe " zawiasiki " Jakie mamy prawo każdy wie ale...ostatnio zaczęto wygrywać sprawy i jest to jakiś sygnał do przewrotu... Co z tym P38 ??? Tego już sam Bóg, adwokat, sędzia ani biegły nie wie bo każdy uważa inaczej.... to jest loteria czy wyjdzie tak czy tak... w świetle prawa za duży kaliber... a tu znowu strzelać się nie da ostrą.... bo jest to zabawka jak na to nie patrzeć... tak źle i tak nie dobrze a być tak nie powinno... A TO POLSKA WŁAŚNIE

Pozdrawiam Marius
(2010-12-01 00:00)
dardadarda
0
Ja tego kupować nie mam zamiaru :-) Na Wielką Wojnę i rok 1939 - a tym się zajmuję - nijak się to nie nadaje, więc dla mnie to tylko teoretyczne rozważania.

Niemniej nadal jestem przekonany, że ewentualny proces wytoczony potencjalnemu nabywcy tego straszaka miałby wszelkie cechy kabaretu. I jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ktokolwiek w CLK chciał się na ewidentne ośmieszenie narazić.

A co do samego "sprawcy" naszych rozważań, to gdyby to do przodu, nie w górę "strzelało", byłoby nawet ciekawą propozycją dla odtwarzających późniejszy Wehrmacht itp.


(2010-12-01 00:00)
PolakPolak
0
Sek w tym ze to pseudo-teoretycy stwarzaja sobie sami problem wypowiadajac sie ze to tak nielegalne a co wiec jest legalne.A przepraszam kupe zrobic moge NIE...BO TO NIE LEGALNE...Dla mnie nielegalne powinno byc co nie jest, kupno rewolweru kal-6mm z wylotem gazow prochowych z przodu...a to kulke od lozyska mozna wlozyc i strzelic... a to amunicje sportowa dopasowac mozna kal-22mm....P-38 to fajna alternatywa tyle.........I bezpieczniejsza niz rewolwer kal-6mm.
(2010-12-01 00:00)
pastpast
0

Polak sorry ale dywagacje co wg ciebie jest lub moze byc legalne i bezpieczne nijak ma się do działań instytucji panstwa prawa. A każda przeróbka straszaka to "wyrób broni"

Darda - poszperaj w sieci relacje z rozpraw dot broni , ba pogadaj z osobami które pomagają  w takich sprawach i udzielajasie na tym forum. Jest jak jest i nic nie zrobimy.

Może się  wyra sprawęw sądzie po 5 latach i stracie kupy kasy - czy skórka jest warta wyprawki?? 

(2010-12-01 00:00)
argoargo
0
Dla mnie podstawowa sprawa dyskwalifikującą ten sprzet jest materiał z którego jest wykonany  t.j. znal .............istnieje znaczace prawdopodobienstwo ze szybciej sie ta zabawka rozleci niz nas tzw organa namierza ;-))))
(2010-12-03 00:00)
PolakPolak
0
Panie ''argo''
Pierdoly pan piszesz.Znam ta produkcje.Wloska firma''Bruni'' to produkuje sprzet jest wytrzymaly a to ze jest wykonany ze znalu to wiadomo dla czego.Znam ta produkcje od deski do deski.I moge w tej cenie ja tylko polecic innym...ot co...Chyba ze ktos woli beznadziejny szajsss firmy denix..czy maruschin..z ktorym moze biegac i krzyczes Pif...Paf....
(2010-12-04 00:00)
argoargo
0
"Beznadziejny szajs Denixa"  jest wykonywany dokladnie z tego samego stopu co ta hiper super hukowa replika .........jesli ktos chce wywalic 450 zeta za watpliwej jakosci zabawke którą zapewne trafi po wystrzeleniu tych 50 naboi to jego wola, osobiscie nie chciałbym tego ani za proponowana kwote ani nawet za darmo, a moje uwagi nie sa bezpodstawne, swojego czasu maielm do czynienia z czeskimi "hukowcami" wykonanymi w tej samej technologii i z tych samych materiałow i porazka to bylo jedyne słowo oddajace co jest ta "bron" ;-))))))))) warta.
(2010-12-05 00:00)
Grzech69cmGrzech69cm
0
Jeżeli broń użytkowana zgodnie z instrukcją rozleci się komuś w rękach i spowoduje obrażenia odpowiedzialność ponosi producent.I bardzo łatwo może stracić pozwolenie na produkcję tej zabawki.Czy ja to kupię ? Nie - bo lepiej przyjąć ze jest to nielegalna zabawka.Nasze prawo nie precyzuje dokładnie tej kategorii broni a zdawanie się na łaskę lub niełaskę wymiaru sprawiedliwości to tylko kłopoty,marnowanie czasu i pieniędzy.
(2010-12-05 00:00)
argoargo
0
Wybuch tego urzadzenia jest sytuacja extremalna i raczej mało prawdopodobna, problemem jest wlasnie stop  z którego jest wykonany ten przedmiot, po prostu zuzywa sie w błyskawicznym tempie podczas uzytkowania, bowiem jest malo odporny na scieranie, oraz kruchy, a jego regeneracja  jest wlasciwie niemozliwa ( nie daje sie spawac, kiepsko sie tez klei), urzadzenie to byloby bez watpienia trwalsze gdyby zostało wykonane ze stopow aluminium, dosc powiedziec ze powojenna werja P-38 czyli P-1 miala własnie szkielet czyli chwyt wykonany w formie odlewu cisnieniowego z aluminium, bodajże lotniczego.
(2010-12-05 00:00)
LeibhusarLeibhusar
0
Marushin także robi doskonałe repliki strzelające:
http://www.modelguncollector.co.uk/index_slp.html
A jak z legalnością takiego sprzętu? Z UK paczuszka przyjdzie bezproblemowo tylko co dalej?
(2011-06-17 00:00)
makulmakul
0
Panowie, za przeproszeniem ale p....cie smęty. "jak to kupisz to masz problemy", "jak będziesz z tego strzelał to cię policja odwiedzi" itp. A czy jak któryś z was jeździ samochodem to się nie martwi że przekracza prędkość i dostanie mandat? A jak pijecie piwko na ulicy to się nie martwicie że łamiecie prawo? A jak ściągacie nielegalnie pliki z internetu to jest ok??
Jeśli ktoś będzie chciał sobie to kupić to kupi. A jesli większość będzie podchodziła do tego normalnie - to może także mentalność naszych decydentów się zmieni! W końcu zwykłym kuchennym nożem też można zabić, nie mówiąc już o jakimś uszkodzeniu ciała. A każdy oś takiego ma, używa - i zabija! Nie znam przypadku zabójstwa, ciężkiego uszkodzenia ciała czy czegoś innego - "bronią" ze znalu czy wykopkowym, zardzewiałym karabinem. Ale znam za to wiele przypadków morderstw nożem kuchennym czy śmiertelnych potrąceń samochodem - ze względu na nadmierną prędkość.
Coś TU chyba jest nie tak...
(2011-08-29 00:00)
RAFIKRAFIK
0
Pewnie że jest nie tak .Państwo boi się o szarego obywatela dlatego sa takie przepisy a nie inne.Jeśli sobie kupisz-kupicie takiego gnata to jak to mówią do czasu albo nic sie nie stanie albo będą koledzy ze smutnymi minami,raz na zawsze alu odlew,atrapa teatralna,atrapa stalowa i dla bogatszych :-) CLK i koniec reszta to Szkockie firanki. (2012-06-20 00:00)

skomentuj ten artykuł