Ossów 2011 (wspomnienia) - fotorelacja filmowa

/ 4 komentarzy

W dniu 14 sierpnia przypadła 91 rocznica Bitwy warszawskiej. Przedstawiam krótki film z rekonstrukcji, która odbyła się 14 sierpnia 2011 w Ossowie pod Warszawą. Film nagrany ze strony żołnierza 14 pułku strzelców syberyjskich. Zapraszam do oglądania.

 


 

4.3
Oceń (16 głosów)

 

 

Ossów 2011 (wspomnienia) - fotorelacja filmowa - opinie i komentarze

zosia55zosia55
0
Patrząc na słabą ocenę, ja postawiłam piątkę. Chłopaki z 14-go i inni grający bolszewików, pomimo gorszej roli spisali się bardzo dobrze. To odtwarzający naszych Bohaterów powinni się nieco powstydzić swojego wyglądu na tak ważnej rocznicy. Pozdrawiam wszystkich rekonstruktorów. (2011-08-19 00:00)
RumcajsRumcajs
0
Właśnie Szanowna Koleżanko problem obecnie głównie w jasnej stronie mocy. Od 2 lat, odkąd organizowany jest Bolimów, pojawiło się sporo wzorcowo umundurowanych "Bolszewików". I na chwilę obecną zdecydowanie przyćmili, miejscowe pospolite ruszenie. Pisałem już w innym miejscu, że nie ma zapotrzebowania ze strony Organizatorów na poprawę sytuacji po stronie polskiej. Gdyby było, to bez problemów dotarliby do wyspecjalizowanych Grup zajmujących się tym okresem. Jest ich niewiele, ale są. I bez problemów zebraliby grupę właściwie umundurowanych osób. Tylko co wtedy robiliby umundurowani na wrzesień jezdni, jak również harcerze w czym się da? A, że Organizatorowi jest dobrze jak jest, to i nie szuka. W tym roku, tylko z "mojego" Towarzystwa Historycznego "Rok 1920" do Poznania na inscenizację walk o Bobrujsk z 1919r. pojechało 12 osób. Jak widać było nam z Warszawy tam bliżej niż do Ossowa. A nie byliśmy jedyną warszawską (choć nie tylko ) Grupą, która tam pojechała. Przykre to, ale prawdziwe.
(2011-08-19 00:00)
RumcajsRumcajs
0
I jeszcze jedna uwaga. Ci z rekonstruktorów, którzy się wstydzą wyglądu Polaków na widowisku w Ossowie, to albo wcale tam nie przyjeżdżają, albo przyjeżdżają prawidłowo umundurowani. Za resztę niech się wstydzi Główny Organizator. Bo to On jednym zapewnia kostiumy, a innych wpuszcza na pole bez żadnej weryfikacji. To nie harcerze powinni się wstydzić za to w co ich ubierają, bo nie muszą wiedzieć jak wyglądały wtedy mundury. Wiedzę w tym kierunku powinien posiadać ktoś, kto to organizuje, lub zapewnić sobie pomoc osoby taką wiedzę posiadającej.
(2011-08-20 00:00)
sparrowsparrow
0
Po komentarzu kolegi Rumcajsa już mi się trochę rozjaśniło,co i jak wyglądem polskich żołnierzy na Ossowie. Myślę,że jak na morzu z falami,po fali niskiej nadejdzie fala wysoka i ranga zwycięskiej strony polskiej wzrośnie również w kwestii umundurowania. Pozdrawiam wszystkich rekonstruktorów obu stron, bo bez nich coroczny Ossów nie będzie tak obrazowo nawiązujący do historii tamtych sierpniwych dni 1920 roku... (2011-08-22 00:00)

skomentuj ten artykuł