Odznaczeni Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

/ 5 komentarzy / 11 zdjęć


Podczas uroczystości mających miejsce w dniu 9 listopada 2012 r. w Komendzie Głównej Policji sześciu członków Stowarzyszenia Historycznego „Na Posterunku” zostało odznaczonych Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Podkreślić należy fakt, że Medale zostały nadane przez Przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa na wniosek Władz Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.
Odznaczonym członkom SH Na Posterunku, będących jednocześnie policjantami, gratulacje złożył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz Prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Michał Krzysztof Wykowski a także Vice-prezes Michał Kowalik.
Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej dzieli się na dwa stopnie: I stopień: Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, II stopień: Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Medal ma formę metalowego krążka o średnicy 32 mm z polem licowym podzielonym regularnie ośmioma wypukłymi promieniami - żeberkami. Na środku krążka umieszczony jest w srebrzystym lub złotym obrzeżu na tle z czarnej emalii znak przedstawiający od góry pionowo dwa srebrzyste miecze grunwaldzkie skierowane ostrzem w dół. U dołu znicz z trzema płomieniami z czerwonej emalii. Na odwrotnej stronie Medalu na środku umieszczony jest napis „Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa”. Medal zawieszony jest na jedwabnej wstążce szerokości 34 mm, mającej dwa pionowe czerwone paski szerokości po 5 mm po bokach i pięć pasków białych na przemian z czterema czerwonymi, każdy szerokości 2 mm pośrodku. Medal złoty od srebrnego różnią się j kolorem metalu. Medal nadaje Przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z własnej inicjatywy albo na wniosek: Prezydium Rady, Sekretarza Generalnego Rady, Wojewódzkich Komitetów Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, właściwej polskiej placówki dyplomatycznej, jeżeli dotyczy obywatela obcego państwa lub jednostki organizacyjnej położonej w obcym państwie. Nadanie Medalu potwierdza się legitymacją wręczana łącznie z Medalem. Medal wręcza Przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa lub upoważniona przez niego osoba. Wręczeniu Medalu należy zapewnić uroczysty charakter. Medal nosi się zawieszony na wstążeczce na lewej piersi, po orderach i odznaczeniach państwowych.
Odznaczeni członkowie SH Na Posterunku uważają, że wręczenie medalu jest nie tylko zaszczytnym uhonorowaniem dotychczasowej działalności ale także zobowiązaniem do jeszcze intensywniejszej działalności społecznej w przyszłości, a w szczególności do zacieśniania i tak bardzo dobrych relacji, z Warszawskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 r.

 


 

4.8
Oceń (16 głosów)

 

 

Odznaczeni Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej - opinie i komentarze

roweryrowery
0
Serdeczne gratulacje dla Przyjaciół ze Stowarzyszenia Historycznego "Na Posterunku" od przyjaciół z Koła Nr.1 "radomskiego" - Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r.
Wielki Szacun Panowie za to co robicie na wielu polach pamięci i rekonstrukcji historycznej. Możecie dla nas i innych być tylko wzorem.
Pozdrawiam Serdecznie.
asp.Paweł Łuk-Murawski
Komendant GRH III Okręgu Policji Państwowej
(2012-11-23 00:00)
SKWARA192SKWARA192
0
Same znajome twarze z pod celi :) Gratulejszyn chłopaki. (2012-11-24 00:00)
focke-wolffocke-wolf
0
No, jedna szczególnie. Gratulacje panowie ! (2012-11-24 00:00)
JermarJermar
0
Gratujemy wyróżnienia, oby takich ludzi jak WY było więcej. Pozdrowienia od SHBON z Wielunia. (2012-11-24 00:00)
P-99P-99
0
gratulacje:)!!! (2012-11-25 00:00)

skomentuj ten artykuł